Najbardziej wadliwa funkcja iPhone'a 14 Pro jest w środku

Dzięki Dynamic Island i aparatowi 48 MP jedną z największych nowych funkcji oferowanych przez iPhone'a 14 Pro i iPhone'a 14 Pro Max był zawsze włączony wyświetlacz, ale implementacja tej funkcji przez Apple utknęła w martwym punkcie i okazała się kontrowersyjna. Wkrótce jednak może pojawić się rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć zawsze włączony wyświetlacz, ale nie w sposób, w jaki pierwotnie oferował go Apple.

Obecna implementacja Apple do wyświetlania na stałe tylko przyciemnia ekran blokady, ale nadal jest w kolorze i nadal pokazuje wszystko, co nie jest dla wszystkich filiżanką herbaty. Wyjaśnimy bardziej szczegółowo, dlaczego tak jest później, ale najważniejszą wiadomością jest to, że iOS 16.2 beta 3 zawiera opcję dostosowania zawsze wyświetlanego ekranu.

Teraz, zamiast po prostu włączać lub wyłączać, dostępne są jeszcze dwa przełączniki: jeden do wyboru, czy wyświetlać tapetę, a drugi, który pozwala wybrać, czy wyświetlać powiadomienia.

Jeśli wyłączysz oba, to, jak zauważył 9to5Mac (Otwiera się w nowej karcie), Always On Screen pokaże tylko czas i widżety ekranu blokady na czarnym tle, dając wygląd znacznie bardziej podobny do ekranu blokady. na wystawie. ekranów znalezionych w telefonach z Androidem. Jest to również rodzaj implementacji, o który proszą ci, którzy nie są zadowoleni z obecnej wersji.

Wygląda fajnie, ale ja zostaję przy zabawnej, kolorowej opcji. https://t.co/dSmgX9P9C9 pic.twitter.com/SRIXMpzub815 2022 listopada XNUMX

Zobacz więcej

Możesz zobaczyć, jak to wygląda w powyższym tweecie od Chance'a Millera, redaktora 9to5Mac. Jasne, niektórzy ludzie naprawdę lubią obecną implementację Apple, ale wersja znaleziona w tej wersji beta pozwala mieć dowolną wersję, więc nikt nie przegapi.

To powiedziawszy, podobnie jak w przypadku każdego oprogramowania w wersji beta, zawsze istnieje zastrzeżenie, że ta funkcja może nie dotrzeć do ostatecznej wersji, ale uważamy, że jest to prawdopodobne, a ponieważ iOS 16.2 prawdopodobnie zostanie wydany przed końcem roku, nie powinniśmy. Nie mam długo czekać.

Analiza: za dużo, za jasno i za dużo zużycia baterii

Problemów, jakie ludzie mają z obecną wersją zawsze aktywnego wyświetlacza firmy Apple, jest wiele, ale jednym z głównych problemów jest to, że na pierwszy rzut oka lub kątem oka może się wydawać, że wyświetlacz jest włączony, co jest charakterystyczny znak, że dotarło nowe powiadomienie i może wymagać Twojej uwagi.

To oczywiście jest irytujące, a ekran pełen powiadomień i innych danych, jak to często bywa na wyświetlaczu, to także więcej, niż niektórzy myślą, że ta funkcja potrzebuje.

Ponadto, wyświetlanie pełnego ekranu blokady, nawet przyciemnionego, zawsze włączony wyświetlacz Apple może być zauważalnym zużyciem baterii. To, czy nowa wersja beta iOS 16.2 będzie zużywać mniej baterii, dopiero się okaże, ale wydaje się to prawdopodobne.

Tak więc, wraz z niedawnym wydaniem funkcji Emergency SOS firmy Apple, oczekuje się, że ta aktualizacja jeszcze bardziej poprawi codzienne korzystanie z najlepszych iPhone'ów.

Udostępnij to