Skrzynka Samsung One Connect to sprawdzone rozwiązanie okablowania dla telewizorów Samsung Telewizor wysokiej klasy od kilku lat jest niedocenianym bohaterem, oferując nabywcom telewizorów sposób na ukrycie nieestetycznych kabli i połączeń oraz utrzymywanie krawędzi ekranu poza pudełkiem.

Więc z ulgą jest to, że otrzymujesz model 2.0, który kontynuuje dziedzictwo One Connect, ale tym razem sprawy wyglądają nieco inaczej.

Post na blogu Samsunga o ofercie telewizorów 2021 daje lekki ukłon w stronę „pudełka Slim One Connect”, nazywając go „nowym systemem zarządzania kablami, który można przymocować z tyłu telewizora. – pozwala na łatwiejszy montaż i estetyczne czyszczenie.”

Skrzynka przyłączeniowa Samsung Slim One

(Zdjęcie: Samsung)

Został nazwany konkretnie w odniesieniu do telewizorów Samsung Neo QLED 8K, których w tym roku są trzy, więc zakładamy (miejmy nadzieję?), że będzie dostępny dla całego trio. Wzmianka o podłączeniu skrzynki „z tyłu telewizora” sugeruje również bardziej elastyczne wykorzystanie sprzętu, z możliwością ukrycia okablowania za telewizorem, a nie tuż pod lub z boku ekranu telewizora.

To samo, ale inne

W rzeczywistości po raz pierwszy zobaczyliśmy nowe pudełko One Connect na CES 2021, kiedy pojawił się w filmie promocyjnym prezentującym funkcje tegorocznej nowej linii telewizorów Samsung. Chociaż jest to tylko od jakiegoś czasu, a szczegóły wciąż są skąpe, wiele można powiedzieć poza pudełkiem.

Nowy model jest zdecydowanie smuklejszy i krótszy o zakrzywionym korpusie i gładkim połysku wypolerowanego kamyka, zupełnie odmiennym od prostokątnego kształtu i ostrych rogów z poprzedniej iteracji.

Wspaniałą rzeczą w pudełku One Connect jest to, że minimalizuje wpływ łączenia ze sobą wielu urządzeń, utrzymuje kable i połączenia z dala od ekranu, na który musisz patrzeć, i zapewnia, że ​​bałagan jest poza zasięgiem wzroku. Istniejący model wykorzystuje pojedynczy przezroczysty kabel, który w jakiś sposób przenosi zasilanie sieciowe, a także sygnały z tego, co jest podłączone do jego portów HDMI itp.

Bardziej kompaktowa forma naprawdę podwaja ten punkt, zmniejszając ilość miejsca potrzebnego na pudełko, co jest niemałym wyczynem, biorąc pod uwagę, że pełna gama połączeń dla telewizora będzie pełna. Również w świecie ogromnych konsol do gier nowej generacji (kaszel, PS5, kaszel) zaoszczędzenie miejsca w szafce na media jest pilniejsze niż kiedykolwiek.

Zrzuty ekranu, które udało nam się znaleźć po krótkim pojawieniu się w filmie Samsung First Look, pokazują nawet pudełko przymocowane z tyłu stojaka telewizyjnego, co jest zmianą w stosunku do poprzedniego modelu i na pewno jest możliwe tylko dzięki cieńszej i lżejszej konstrukcji.

Nadal go nie otrzymaliśmy oficjalne specyfikacje pudełka Slim One Connect, ale spodziewamy się, że porty HDMI 2.1, biorąc pod uwagę ich obecną częstotliwość w ofercie telewizorów Samsung, będą obsługiwane przez HDMI eARC (Enhanced Audio Return Channel), który umożliwia przekazywanie dźwięku do listwy dźwiękowej. Prawdopodobnie będzie to priorytet dla telewizorów 8K, a także nowej serii MicroLED, która pojawi się w tym roku.

Uzupełnić swój umysł!

Samsung wydaje się dość często zmieniać swoją strategię dotyczącą pudełka: w 2019 roku pudełko było dostępne dla wszystkich telewizorów Samsunga od Q85R, a także telewizorów projektantów Serif i The Frame. Jednak w 2020 roku można go było zdobyć tylko z Q95T QLED (wariant Q90T) lub flagowym modelem Q950TS 8K QLED.

W połowie 2020 roku napisaliśmy nawet artykuł o tym, dlaczego tak niewiele telewizorów Samsung może być dostarczanych z pudełkiem, a Samsung powiedział nam, że sprzęt jest „dość drogi”, co oznacza, że ​​firma albo była niechętna masowej produkcji, albo oczekiwała, że ​​klienci zapłacą więcej.

W tym czasie pisaliśmy: „Ponieważ w zasadzie zamienia telewizor w dwa oddzielne urządzenia sprzętoweJeden przychodzący i jeden pokazujący, ten wzrost ceny nie jest zaskakujący, a to oznacza, że ​​to, co mogło stać się standardową funkcją nowych telewizorów Samsung, zostało odsunięte na bok. »

Mamy jednak nadzieję, że ta aktualizacja sprawi, że pudełko One Connect stanie się bardziej ustandaryzowane w całym asortymencie, jednak najlepiej z możliwością dodawania wraz z każdym zakupem dowolnego nowego telewizora Samsung, przynajmniej dla serii QLED, coś, co umyka. Zawsze do marki telewizorów. wielu klientów.

Upewnimy się, że poinformujemy Cię, gdy pojawi się więcej informacji o pudełku Slim One Connect. Prawdziwą wartością ulepszonego modelu jest jednak łatwość dostępu do telewizorów, a jeśli ograniczasz się do kilku telewizorów 2021, szanse na sławę w pudełku One Connect będą dość niewielkie.

 

 

Udostępnij to