Połączone wyszukiwanie darmowych kreatorów stron internetowych i darmowego hostingu jest na najwyższym poziomie od prawie dwóch lat, ponieważ ludzie pogodzą się z kosztami kryzysu i szerszego spowolnienia gospodarczego.

Tylko od maja do czerwca 2022 r. liczba wyszukiwań bezpłatnego hostingu podwoiła się, wraz ze wzrostem liczby osób szukających bezpłatnych usług tworzenia witryn.

Znajduje to odzwierciedlenie w liczbie wizyt w witrynie, które otrzymały niektóre z najlepszych usług hostingowych i tworzenia witryn.

Przejście na darmowy hosting

Istnieją również dowody sugerujące, że zmiana ta mogła nastąpić przez kilka lat.

Według danych udostępnionych wyłącznie TechRadar Pro przez Similarweb, GoDaddy stracił około 20 milionów odwiedzin w ciągu ostatnich dwóch lat, podczas gdy tani dostawca usług hostingowych Namecheap zyskał około ośmiu milionów.

Nie tylko GoDaddy ucierpiało; Popularni dostawcy hostingu, tacy jak Bluehost i HostGator, również odnotowali znaczny spadek odwiedzin witryny od maja 2019 do maja 2022.

Wraz z Namecheap, niedrogi dostawca hostingu Hostinger odnotował również wzrost liczby wizyt na stronie, przy czym miesięczne wizyty stale rosną z nieco ponad dwóch milionów w 2019 r. do 8,2 miliona w 2022 r.

Co ciekawe, wyszukiwanie taniego hostingu znacznie spadło w czerwcu 2022 roku, a darmowy hosting stał się coraz bardziej popularnym wyszukiwaniem. Chociaż w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nastąpił 30% wzrost wyszukiwań taniego hostingu internetowego, 44% wzrost wyszukiwań taniego hostingu internetowego i 20% wzrost liczby wyszukiwań tanich twórców witryn .

W zeszłym roku nasze badania wykazały, że ruch związany z hostingiem i tworzeniem witryn internetowych spadł po COVID. Połączenie szkód spowodowanych pandemią Covid-19 i rosyjską inwazją na Ukrainę nasiliło spowolnienie światowej gospodarki, która według statystyk Banku może stać się przedłużającym się okresem niskiego wzrostu i wysokiej inflacji. odzwierciedlone w zmieniających się potrzebach użytkowników Internetu w zakresie hostingu.

Udostępnij to