Najtańszy soundbar Elevate Dolby Atmos firmy Vizio ostrzega Sonos Arc

Najtańszy soundbar Elevate Dolby Atmos firmy Vizio ostrzega Sonos Arc

Producent budżetowych telewizorów Vizio ogłosił nową linię soundbarów z serii M na lata 2022-2023, z ulepszeniem prowadzonym przez M-Series Elevate, tańszą wersję oryginału, ale z tymi samymi obrotowymi głośnikami Dolby Atmos.

Podobnie jak wiele innych najlepszych soundbarów, nowa seria Elevate za 800 euro to model 5.1.2 i jest wyposażony w przewodowe głośniki surround i bezprzewodowy subwoofer, który ma dostarczać basy do 45 Hz. pasek automatycznie obraca się w górę dla Atmos i DTS:X, a następnie obraca się w dół, aby pomóc w lepszym odtwarzaniu zwykłych źródeł dźwięku stereo i dźwięku przestrzennego.

Połączenia w serii M Elevate obejmują HDMI eARC i standardowe porty HDMI z tranzytem Dolby Vision HDR oraz optyczne cyfrowe wejście audio. Po podłączeniu do telewizora Vizio przez HDMI eARC wbudowane menu sterowania listwą dźwiękową pozwala skonfigurować ustawienia Elevate na ekranie telewizora, a także wejście asystenta głosowego do podłączenia głośnika Google lub Amazon Alexa.

Pasek dźwiękowy all-in-one z serii Vizio M na białym tle

Widok przekrojowy uniwersalnego soundbara Vizio z serii M, pokazujący jego podwójne głośniki niskotonowe dla dodatkowej mocy basów. (Źródło zdjęcia: Vizio)

All-in-One z serii M: Dolby Atmos za 200 €

Oprócz Elevate, Vizio ogłosił również M-Series All-in-One, 2.1-kanałowy soundbar, który oferuje obsługę Dolby Atmos za jedyne 200 euro.

Dźwięk Atmos i DTS:X w urządzeniu all-in-one jest obsługiwany przez wirtualne przetwarzanie DTS:X, podczas gdy głośniki skierowane do przodu listwy dźwiękowej są uzupełnione parą głośników niskotonowych dla zwiększenia mocy basów. Poza tym budżetowy soundbar Vizio oferuje te same opcje łączności, co seria M Elevate, w tym wejście asystenta głosowego.

M-Series Elevate i All-In-One będą dostępne w lipcu.

System soundbar Vizio serii M Elevate na białym tle

Kompletny system soundbar Elevate M-Series z bezprzewodowym subwooferem i głośnikami dźwięku przestrzennego w zestawie. (Źródło zdjęcia: Vizio)

Recenzja: Czy Elevate działa w tej samej płaszczyźnie co Sonos Arc?

Kiedy TechRadar sprawdził oryginalny soundbar Vizio Elevate, odrzuciliśmy go ze względu na względny brak funkcji w porównaniu z podobnymi flagowymi soundbarami, takimi jak Sonos Arc o wartości 900 euro.

Chociaż posiadanie głośników, które automatycznie podnoszą się po wykryciu wejścia Dolby Atmos, a następnie automatycznie chowają, jest niezaprzeczalnie fajną funkcją, za 1099 USD, gdy uruchomiono oryginalną Elevate, wydawała się droga, szczególnie w przypadku produktu Vizio.

W cenie 800 USD nowy Elevate z serii M jest bardziej rozsądną prośbą o tę samą fajną funkcję, a decyzja Vizio o przejściu z konfiguracji głośników 5.1.4 Atmos na konfigurację 5.1.2 nie będzie druzgocącą stratą. . Audytorzy. Seria M Elevate to bez wątpienia jeden z najlepiej wyglądających soundbarów na rynku, a obsługa DTS:X z Dolby Atmos wyróżnia ją spośród wielu innych opcji soundbarów.

Ostatecznie jednak zdolność Sonos Arc do łączenia się przez Wi-Fi z innymi głośnikami Sonos, w tym Sub, i strumieniowego przesyłania dźwięku bezpośrednio przez aplikację firmy lub AirPlay 2, stawia go przed serią M.-Elevate, która nie zapewnia żadnych opcje transmisji bezprzewodowej inne niż Bluetooth. Ma też wbudowaną Amazon Alexa i Asystenta Google, dzięki czemu nie musisz podłączać osobnego inteligentnego głośnika do sterowania głosowego, a także kalibrację pomieszczenia Trueplay, kolejną kategorię funkcji, której brakuje w serii M. Elevate.

Dla kogo Elevate z serii M? Głównie kinomanów, którzy chcą doskonałego dźwięku kina domowego, ale z dodatkowymi korzyściami – i prawem do przechwałek – w postaci doskonałych automatycznych głośników Dolby Atmos. Dla tych, którzy pasują do tego opisu, nowy flagowy soundbar Vizio z serii M będzie atrakcyjną opcją, ale tylko o 100 USD mniej niż Sonos Arc, trudny wybór.