Gracze PC korzystający z aplikacji Xbox będą zachwyceni, gdy usłyszą o nowej, ciekawej funkcji, która pomoże im zdecydować, czy zainstalować grę, podając im szacunkową szybkość jej działania.

Dość niezręczna nazwa „Wskaźnik dostrajania wydajności gry” daje ocenę danej gry na podstawie tego, jak dobrze tytuł działa na komputerach o podobnych specyfikacjach do twoich.

Jak wspomniano, jest to tylko prognoza jakości gry, ale powinieneś być na dobrej drodze, a uzyskanie zielonego światła, że ​​coś „gra dobrze na podobnych komputerach”, jest zdecydowanie użyteczną informacją.

Jak wspomniano w poście na blogu (Otwiera się w nowej karcie) (od Tili Nguyen, starszego menedżera produktu, Xbox Experiences) prezentującym nową funkcję, teraz zaczyna się ona pojawiać w aplikacji Xbox, z zastrzeżeniem, że będzie to wymagało dość trochę informacji, aby była bardziej użyteczna. W przypadku nowych gier, oczywiście, minie trochę czasu, zanim zgromadzone zostaną wystarczające informacje o różnych komputerach do gier i ich wydajności, aby móc przedstawić rekomendację, a system musi znaleźć wystarczającą liczbę dopasowań do specyfikacji twojego sprzętu. .

Innymi słowy, nie oczekuj zbyt wiele, zbyt szybko od funkcji wskaźnika dostrajania wydajności gry, a możesz nie widzieć powiązanych informacji w każdej grze, ale w końcu wszystko wycieknie.

W aplikacji Xbox wprowadzono również pewne zmiany ułatwiające znajdowanie kolejnej gry, takie jak doprecyzowanie funkcji wyszukiwania (i uwzględnianie gier z EA Play i Ubisoft Connect w wynikach wyszukiwania).

Analiza: oszczędność czasu rzeczywistego

W porównaniu z narzędziami innych firm, które porównują tylko podstawowe wymagania systemowe lub po prostu samemu przyglądają się tym wymaganiom, ten wskaźnik wydajności powinien dać znacznie jaśniejsze wyobrażenie o tym, jak gra może działać na twoim komputerze. i powinno być bardzo pomocne w ustaleniu, czy warto pobrać i zainstalować taką grę.

W końcu, jeśli gra jest ciężka do pobrania, ominięcie jej, ponieważ okaże się, że będzie powolne, może zaoszczędzić wiele czasu i kłopotów. Nie wspominając już o unikaniu niepotrzebnego zużycia dysku SSD, być może grając przez pięć minut, zanim poczujesz się sfrustrowany wydajnością i odinstalujesz go.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to