La Antartida esta a punto de tener su primer cable

Dwie firmy infrastrukturalne z Chile i Singapuru przygotowują się do zbudowania pierwszego podwodnego kabla internetowego do dokowania u wybrzeży Antarktydy.

W wyniku partnerstwa między Desarrollo País i H2 Cable, spółką zależną BW Digital, Humboldt Cable będzie pokonywać 15.000 XNUMX km z Chile do Australii, z oddziałami, które wylądują w Nowej Zelandii i na dwóch wyspach u wybrzeża Chile.

Znaczące jest jednak to, że powstanie także dwutysięczny odgałęzienie łączące Antarktydę, która jest obecnie jedynym kontynentem, który nie korzysta z większych prędkości i przepustowości, na jakie pozwalają kable podmorskie.

Połącz Antarktydę

Według artykułu badawczego z 2021 r., cytowanego przez The Register, Scott Base i stacja McMurdo na Antarktydzie cierpią obecnie z powodu skrajnego braku przepustowości sieci, „niewystarczającej nawet, by uznać ją za szerokopasmową”.

„Letnia populacja licząca do 1000 osób dzieli to, co stanowi połączenie, jakim cieszy się typowa trzyosobowa rodzina w Stanach Zjednoczonych” – napisał Peter Neff, autor raportu.

Doprowadzenie kabla Humboldta do wybrzeży Antarktydy zmniejszyłoby zależność od powolnego i przerywanego internetu satelitarnego, dając ludziom mieszkającym i pracującym w regionie dostęp do połączenia kablowego po raz pierwszy.

Można przypuszczać, że nowe połączenie będzie szczególnie korzystne dla badaczy działających poza regionem, którzy obecnie mogą mieć trudności z przesyłaniem dużej ilości danych do współpracowników np. w innych częściach świata.

Kabel będzie miał również duże znaczenie dla mieszkańców Ameryki Południowej, którzy skorzystają ze znacznego wzrostu przepustowości.

„Kabel Humboldta będzie najważniejszą infrastrukturą podmorską łączącą Amerykę Południową, torując drogę do wdrażania krytycznych centrów danych, sztucznej inteligencji i innych technologii opartych na danych, aby pomóc umieścić Chile na cyfrowej mapie” – powiedział H2 and Development.

W tej chwili trasa i harmonogram zostały sformalizowane, ale obie firmy nadal zabiegają o potencjalnych inwestorów przed rozpoczęciem przejęcia i nawiązaniem współpracy z interesariuszami w lokalizacjach.

Za pośrednictwem Rejestru (Otwiera się w nowej zakładce)

Udostępnij to