Jednym z głównych punktów sprzedaży Androida 13 jest to, że przyniesie nowy wygląd Google Pay, zasadniczo zmieniając jego nazwę na Portfel Google jako miejsce, w którym możesz przechowywać wszystkie informacje o płatnościach, a także karty, swipe, bilety i inne. (Google Pay ma te funkcje, ale większość z nich nie jest dobrze prezentowana).

Mimo że Android 13 ma pojawić się pod koniec roku, Google podjęło decyzję i już wprowadza Portfel Google na wiele telefonów z Androidem.

Według raportu 9to5Google (otwiera się w nowej karcie), użytkownicy Androida zaczynają zauważać, że kiedy aktualizują swoją aplikację Google Pay, staje się ona już Portfelem Google. Nie trzeba więc czekać do końca roku!

Aktualizacja zajmie kilka dni, więc jeśli nie widzisz jej teraz, prosimy o cierpliwość. Nasza aplikacja nie została jeszcze zaktualizowana, więc nie jesteś sam.

Nie dzieje się tak w Stanach Zjednoczonych czy Singapurze, gdzie Wallet nie zastępuje Pay (zamiast tego będą one znajdować się obok siebie), ale w innych miejscach, takich jak Wielka Brytania, Australia i Kanada, spodziewaj się, że Google Pay stanie się Portfelem. wkrótce.

Chociaż Portfel zostanie wprowadzony w ciągu najbliższych kilku dni, niektóre z jego dużych nowych funkcji, takich jak możliwość przechowywania praw jazdy lub kluczy hotelowych, mają pojawić się dopiero w 2023 roku.

Analiza: cichsze uruchomienie Androida 13

Teraz, gdy kluczowa funkcja Androida 13 pojawiła się wcześniej, naprawdę nie ma się czego spodziewać po aktualizacji.

Portfel Google był naszą najbardziej oczekiwaną zmianą (nawet jeśli jest to w najlepszym razie średnia aktualizacja), jako Fast Pair dla szybszego parowania Bluetooth, ulepszenia alertów o trzęsieniach ziemi i poprawki do Material You are niewiarygodnie drobne.

Nie jest wielką niespodzianką, że Android 13 jest małą aktualizacją w stosunku do Androida 12, ponieważ była to dość duża zmiana, ale oznacza to, że nie jesteśmy zbyt daleko w oczekiwaniu na październik, kiedy Android 13 powinien zacząć się pojawiać.

Wygląda na to, że iOS 16 będzie najbardziej ekscytującą aktualizacją w tym roku.

Udostępnij to