Pierwsza duża aktualizacja systemu Windows 11 (podobno nazywana Sun Valley 2) jest podobno gotowa do wydania, ale wydaje się, że niektóre testy w ostatniej chwili wzbudziły pytania o rygorystyczne wymagania sprzętowe Microsoftu, aby uruchomić system operacyjny. Został przypadkowo rozesłany do wszystkich członków programu Windows Insider w wersji zapoznawczej, nawet na nieobsługiwanych urządzeniach.

Jak donosi Windows Latest (otwiera się w nowej karcie), Microsoft wprowadził system Windows 11 22H2 w kanale podglądu wersji 7 czerwca, który zawiera funkcje takie jak przeciąganie i upuszczanie, lepsze menu Start, nowy Menedżer systemu Windows, zadania i Mica dla Win32 Aplikacje. Niektórzy użytkownicy Reddita (otwiera się w nowej karcie) szybko zdali sobie sprawę, że otrzymują również aktualizacje systemów, które nie są oficjalnie obsługiwane przez system operacyjny ze względu na ich wymagania dotyczące TPM 2.0 lub użycie starszych procesorów.

my_6700k_desktop_gtx_1080_32gb_ram_converted z r/Windows11

Warto zauważyć, że inni użytkownicy w tym samym wątku Reddit również potwierdzili, że pomimo tego, że są w programie Insider, ich własne nieobsługiwane maszyny nie otrzymały aktualizacji, więc nie wydaje się, aby była to w ogóle coś, co wylądowało w systemach.

my_6700k_desktop_gtx_1080_32gb_ram_converted z r/Windows11

Niezależnie od tego, aktualizacja została wycofana całkowicie, a Microsoft wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że nie ma planów zmiany obecnej konfiguracji sprzętowej dla systemu Windows 11. „To jest błąd i jest badany przez właściwy zespół” – zauważył Microsoft. „Wymagania się nie zmieniły”.

Ten problem dotyczy tylko członków programu Insider. Jeśli chodzi o pełną wersję 22H2, większość źródeł szacuje obecnie październikową datę premiery, do której Sun Valley 2 będzie dostępna publicznie, co oznacza pierwszą rocznicę Windows 11, która rozpocznie się w październiku 2021 roku.

Analiza: tam, gdzie jest okno, jest sposób

Niektóre rzeczy są oczywiste: woda jest mokra, należy nosić krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym, kiedy wychodzisz, a jeśli dasz ludziom możliwość zabawy z oprogramowaniem, to zrobią.

Zasadniczo system Windows łamiący własne wymagania sprzętowe dla systemu Windows 11 może zachęcić niektórych programistów i entuzjastów do znalezienia dodatkowych obejścia w celu przeniesienia systemu operacyjnego na starsze komputery, nawet jeśli główną przyczyną był błąd. Fakt, że stało się to przez pomyłkę, wskazuje na to, że może to być łatwiejsze niż myślisz.

Soyons clairs: nous ne tolerarons ni ne suggérons de le faire, ponieważ Microsoft uzasadnił swoją decyzję w sprawie pewnych systemów i materiałów ze względów bezpieczeństwa, prawdopodobnie w dzisiejszych czasach. Nie oznacza to jednak, że ciekawość nie zdobędzie tego, co najlepsze u niektórych osób.

Udostępnij to