Microsoft przedstawił kolejne duże kroki dla systemu Windows 11, w tym aplikacje na Androida, które pojawią się w systemie operacyjnym w przyszłym miesiącu, choć wciąż są w fazie testów.

Panos Panay, Chief Product Officer (Windows + Devices) w firmie Microsoft, ujawnił wszystkie szczegóły w poście na blogu, najpierw wyjaśniając, że w lutym pojawi się publiczna wersja zapoznawcza aplikacji na Androida.

Jeśli śledziłeś postępy w systemie Windows 11, przekonasz się, że natywna obsługa aplikacji na Androida pojawiła się w testach dla niejawnych testerów systemu Windows (w Stanach Zjednoczonych) w październiku 2021 r. Publiczna wersja zapoznawcza oznacza, że ​​dotarła do ostatecznej wersji systemu Windows 11, ale mogą wystąpić oczywiste nieprawidłowości, ponieważ wciąż jest w fazie beta.

Panay zwrócił również uwagę na kilka ulepszeń paska zadań, w tym „wycisz i wyłącz wyciszenie połączenia, łatwiej podziel okno i przenieś pogodę na pasek zadań”, choć oczywiście widzieliśmy już to drugie podczas testów (niesławny widget pogody powrócił z wersją przedpremierową w grudniu).

Na koniec Panay wspomniał, że dwie główne aplikacje, które zostały przeprojektowane, Notatnik i Media Player, wkrótce zadebiutują w ostatecznej wersji Windows 11.

Dyrektor ds. produktu ujawnił również, że mając system Windows działający obecnie na około 1.400 miliarda urządzeń na całym świecie, Microsoft „zauważył duży popyt i preferencje dla systemu Windows 11”, a użytkownicy zaakceptowali aktualizację, gdy „oferowana była z dwukrotnie większą szybkością”. kumulacja”. nowych rekrutów. . Chociaż, oczywiście, przeskok z Windows 10 do Windows 7 był znacznie większą zmianą: Windows 10 jest bardzo podobny do Windows 11, gdy się go rozbija, więc jest to mniejszy skok dla ludzi.

Panay zauważył również, że „Windows 11 ma najwyższą jakość produktu i wyniki zadowolenia ze wszystkich wersji systemu Windows, jakie kiedykolwiek wydaliśmy”.

Analiza: lepiej późno niż wcale

Aplikacje na Androida były jedną z dużych nowych funkcji ogłoszonych dla systemu Windows 11, ale niestety nie pojawiły się podczas uruchamiania (w rzeczywistości, kiedy nie pojawiły się na późniejszych etapach testowania przed uruchomieniem, szybko stało się jasne, że będą ). nie przyjeżdża na rozpoczęcie). Lepiej późno niż wcale i zawsze ekscytujące jest w końcu mieć natywne aplikacje na Androida na pulpicie systemu Windows 11, nawet jeśli aplikacje są ograniczone do tych, które są dostarczane z Amazon App Store (za pośrednictwem Microsoft Store).

Następna w kolejce są oczywiście nie tylko te aplikacje na Androida, ale także gry ze sklepu Google Play Games, które trafią na systemy Windows 11 i 10 jako aplikacja, która powinna pojawić się w tym roku. Chodzi o to, aby móc płynnie przełączać się między telefonem a komputerem stacjonarnym, zachowując postępy w dowolnej grze mobilnej, w którą grasz na wszystkich platformach, nieprawdaż?

Fajnie jest również, że więcej podstawowych aplikacji Windows jest przeprojektowywanych w systemie Windows 11, a my już widzieliśmy takie rzeczy jak nowy Notatnik w testach, z przeprojektowaniem Fluent Design, obsługą trybu ciemnego i nie tylko, co czyni tę aplikację przestarzałą. w nowym systemie operacyjnym wydają się znacznie bardziej zadomowione.

Możemy spodziewać się, że więcej z tych domyślnych aplikacji dla systemu Windows 11 zostanie poddanych przeglądowi w miarę upływu roku, chociaż to stopniowe podejście zwiększa ogólne wrażenie, że system Windows 11 został wydany jako praca w toku.

Dzisiejsze najlepsze oferty na laptopy

1643299601 201 Aktualizacja systemu Windows 11 wprowadzi obsługę aplikacji

Udostępnij to