Slack przygotowuje aktualizację swojej platformy współpracy, która ma zachęcać do spontanicznych dyskusji wśród współpracowników.

Na dorocznej konferencji Slack Frontiers firma ogłosiła szereg nowych funkcji dla Slack Huddles, jej improwizowanego narzędzia do spotkań.

Wcześniej Huddles obsługiwał tylko połączenia audio, ale Slack wprowadził teraz również możliwość tworzenia szybkich czatów wideo. Inne aktualizacje obejmują współdzielenie ekranu między wieloma osobami, emotikony i reakcje oraz wątki wiadomości, które przechodzą do powiązanego kanału po zakończeniu połączenia.

luźne grupy

Slack wprowadził Huddlesa w lipcu zeszłego roku, mając na celu zapewnienie cyfrowego zamiennika „kotów z chłodniejszą wodą”, które zniknęły wraz z przejściem do pracy zdalnej na początku pandemii. Pomysł polegał również na zminimalizowaniu bałaganu w kalendarzu, zastępując formalne spotkania szybkimi meldunkami.

Decyzja o ograniczeniu Slack Huddles do samego dźwięku została pierwotnie zaprojektowana w celu „zmniejszenia zmęczenia związanego z ciągłym byciem przed kamerą”, ale opinie klientów skłoniły Slack do radykalnego zwrotu, wprowadzając wideo i inne bogate funkcje konferencyjne.

„W miarę, jak firmy poruszały się po tym niezbadanym świecie elastycznej pracy, Slack odkrył na nowo nowe narzędzia potrzebne do cyfrowej centrali”, powiedział Noah Desai Weiss, starszy wiceprezes ds. produktów Slack. „Nowe funkcje coworkingu w czatach dają zespołom głębsze możliwości współpracy i podejmowania szybkich decyzji bez opuszczania Slacka lub dodawania do przeciążonych kalendarzy”.

Według Slacka zbiór nowych funkcji wprowadzonych w Huddles da użytkownikom szerszy zakres opcji współpracy, w zależności od treści i celu sesji.

W szczególności firma przewiduje wykorzystanie dodatków do burzy mózgów, informacji zwrotnych i rozwiązywania drobnych problemów, które są trudniejszymi zadaniami niż czat tekstowy, ale niekoniecznie gwarantują udane spotkanie.

Nowe funkcje Slack Huddles są wciąż w fazie rozwoju, ale oczekuje się, że jesienią będą dostępne dla wszystkich klientów.

Udostępnij to