Aktualizacja Samsung Galaxy Z Flip 3 i Fold

Zarówno Samsung Galaxy Z Flip 3, jak i Samsung Galaxy Z Fold 3 mają eSIM (wbudowaną kartę SIM), ale w USA nie były jeszcze w stanie z niej korzystać. Teraz to się jednak zmienia.

W nowej aktualizacji oprogramowania dodano obsługę eSIM, co oznacza, że ​​będziesz mógł korzystać z telefonu bez wymiennej karty SIM.

Co bardziej przydatne, zapewnia to również obsługę Dual SIM, Dual Standby (DSDS), co oznacza, że ​​możesz jednocześnie korzystać ze standardowej wymiennej karty SIM i działającej karty eSIM, dzięki czemu możesz mieć dwa różne numery w telefonie. Może to być przydatne, jeśli na przykład chcesz mieć numer służbowy i osobisty na tym samym urządzeniu.

Aktualizacja dodaje również ulepszenia aparatu, w tym wyższą jakość zdjęć podczas robienia zdjęć aparatem innych firm lub aplikacjami społecznościowymi, funkcję „automatycznego kadrowania” w trybie wideo i niektórych aplikacjach do rozmów wideo, a także w przypadku Samsung Galaxy Z Fold 3 : Teraz dostępna jest również obsługa teleobiektywu w trybie Pro i ulepszenia funkcji portretu nocnego. Ponadto ta aktualizacja zawiera ulepszenia dotyczące stabilności i bezpieczeństwa.

Ta aktualizacja jest obecnie wprowadzana do T-Mobile i odblokowanych modeli obu telefonów, ale prawdopodobnie wkrótce pojawi się u innych operatorów, więc bądź na bieżąco.

W wielu regionach poza Stanami Zjednoczonymi karty eSIM są już obsługiwane w tych telefonach, więc nie musisz czekać na ich aktualizację, aby je uzyskać, ale ulepszenia aparatu prawdopodobnie zostaną wprowadzone na całym świecie.

Analiza: co jest takiego dobrego w eSIM?(*3*)

Istnieje kilka zalet eSIM. Po pierwsze, zajmuje mniej miejsca niż tradycyjne gniazdo karty SIM, więc telefony mogą być nieco mniejsze i lżejsze lub można to miejsce wykorzystać na inne komponenty.

W przypadku Samsunga Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3 oczywiście nadal istnieje tradycyjny slot, ale zajmuje on co najmniej mniej miejsca niż posiadanie dwóch tradycyjnych slotów.

Teoretycznie eSIM ułatwia również przełączanie sieci, ponieważ nie trzeba czekać na dostarczenie nowej fizycznej karty SIM. Na jednej karcie eSIM można przechowywać wiele wirtualnych kart SIM, dzięki czemu w telefonie można mieć wiele numerów do różnych celów.

Nie wszystkie smartfony mają jeszcze eSIM i nie wszyscy operatorzy je obsługują, to jeden z powodów, dla których Galaxy Z Flip 3 i Z Fold 3 mają również tradycyjne gniazdo karty SIM, ale eSIM prawdopodobnie w końcu staną się nową normą. Nawet teraz możesz uzyskać kartę eSIM z wieloma telefonami, takimi jak seria Samsung Galaxy S22 i iPhone 13.

Przez GSMArena (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to