Jeśli sięgasz po telefon, aby zweryfikować TikTok, Opera może pozwolić ci to zrobić w przeglądarce.

Opera ogłosiła, że ​​możesz teraz korzystać z TikTok na pasku bocznym przeglądarki internetowej, dzięki czemu możesz zalogować się na swoje konto i przewijać kanał Dla Ciebie podczas przeglądania sieci.

Pasek boczny przeglądarki internetowej Opery umożliwia już korzystanie z WhatsApp, Instagram i Twitch. Dla wielu stała się przydatną funkcją i jest czymś, co odróżnia ją od innych przeglądarek. Możesz od razu pobrać aktualizację — otwiera się w nowej karcie — dla systemów Windows, macOS, Linux i innych systemów operacyjnych.

Integracja z TikTok jest czymś, o co od dawna prosili użytkownicy Opery, a kiedy TechRadar odwiedził firmę w październiku, odnieśliśmy wrażenie, że odpowiadanie na komentarze jest dużą częścią ich kultury, więc nie jesteśmy zaskoczeni. i podjął działania w tej sprawie.

Analityka: kolejny przydatny dodatek do Opery

Możesz włączyć TikTok w Operze, przechodząc do paska bocznego, klikając obszar prawym przyciskiem myszy i dodając go do paska bocznego. Używanie go tutaj jest podobne do używania go na iPhonie lub telefonie z Androidem, ale (chociaż jest to również łatwy sposób na zmarnowanie pół godziny życia, o czym dowiedziałem się, kiedy po raz pierwszy wypróbowałem tę funkcję).

Zapowiadając dodanie obsługi TikToka do paska bocznego, Joanna Czajka, menedżer produktu Opery, wyjaśniła, że ​​to kolejny przykład tego, jak firma wsłuchuje się w opinie użytkowników.

„Kiedy budujemy nasze przeglądarki, nie poprzestajemy na śledzeniu tego, co jest popularne wśród naszych użytkowników, staramy się również dowiedzieć, jak, kiedy i gdzie ludzie wchodzą w interakcje z tymi popularnymi serwisami lub platformami mediów społecznościowych” – dodał Czajka. „Następnym krokiem w naszym procesie projektowania jest ustalenie, w jaki sposób przeglądarka może w tym uczestniczyć w sposób, który zapewnia największą wartość dla naszych użytkowników. Ludzie skupiają się na tym, co chcą robić, a nie na jakim urządzeniu”.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zauważyłem, że filmy wideo stały się wirusowe na Twitterze i Facebooku i uderzyło mnie uczucie, że widziałem je już wcześniej, a potem zdaję sobie sprawę, że zobaczyłem je po raz pierwszy na TikTok.

Był to jeden z czynników stojących za gwałtownym rozwojem TikTok: kiedy użytkownicy udostępniają filmy na bardziej ugruntowanych platformach, wiele osób, które oglądają te filmy, jest zachęcanych do samodzielnego wypróbowania platformy.

Aktualizacja Opery tylko pomoże, ponieważ będzie w stanie jednocześnie kontrolować TikTok i Twittera (zakładając, że Twitter przetrwa, biorąc pod uwagę jego obecne problemy). W międzyczasie jednak pasek boczny jest atutem Opery: jest to jedna z funkcji, która sprawia, że ​​jest ona stale obecna na naszej liście najlepszych przeglądarek internetowych i ciekawe będzie zobaczyć, jakie są plany dotyczące Opery. to w przyszłości.

Udostępnij to