Nvidia bada zgłoszone problemy z kablem fuzyjnym.

Nvidia poinformowała nas mniej więcej o kontrowersjach związanych z awarią kabli, które nękają niektórych właścicieli nowej flagowej karty graficznej RTX 4090, chociaż prawdopodobnie nie jest to wiadomość, którą chcą usłyszeć osoby dotknięte problemem.

Dla niewtajemniczonych jest to dobrze udokumentowany problem z dołączoną przejściówką „12VHPWR”, która umożliwia podłączenie 16-pinowego złącza karty RTX 4090 do zasilaczy ATX 2.0 (w przeciwieństwie do nowszych modeli ATX 3.0 – więcej na ten temat). tutaj).

Więc jaka jest wielka aktualizacja od Team Green? Nvidia powiedziała KitGuru (otwiera się w nowej karcie): „Kontynuujemy badanie raportów, ale nie mamy jeszcze żadnych dalszych szczegółów do udostępnienia. Nvidia i nasi partnerzy są zaangażowani we wspieranie naszych klientów i zapewnianie przyspieszonego procesu RMA.

Nvidia wyszła wcześnie, aby powiedzieć, że zbada ten problem zgodnie z oczekiwaniami, więc ta aktualizacja ma na celu poinformowanie nas, że proces dochodzenia trwa i nie ma w tym nic złego.

Analiza: Wciąż krąży wiele teorii

To rozczarowujące, że Nvidia otrzymuje coś w rodzaju „brak aktualizacji”. Jest to oczywiście złożony problem do rozwiązania, ale miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo, zanim usłyszymy coś konkretnego na temat tego, co według Team Green się tutaj dzieje.

Problem polega na tym, że im dłużej nie otrzymujemy oficjalnej odpowiedzi, tym więcej teorii (niektóre z nich dość niepokojące) krąży na temat tego, co może być pierwotną przyczyną tych incydentów z topiącymi się kablami adapterów (w tym oskarżenia o niedostateczną specyfikację). kable 150 V, jak zauważył Tom's Hardware (otwiera się w nowej karcie), który wykrył tę aktualizację).

Jednak wiodącą teorią wydaje się być to, że wszelkie problemy z adapterem fusion lub kablami są spowodowane nieprawidłowym osadzeniem adaptera w porcie GPU. To był początkowo proponowany pomysł i ma sens: problem polega na tym, że jeśli nie ma prawidłowego i pełnego połączenia między złączem a portem, może to być niebezpieczne (zwłaszcza ze względu na dużą ilość pobieranej energii). dla RTX 4090).

Nie pomaga to, że konfiguracja adaptera może zostać napięta w niektórych scenariuszach, ponieważ użytkownicy muszą ostro zgiąć kabel, aby dopasować go do panelu bocznego swojej obudowy ze względu na gigantyczny rozmiar RTX 4090. Ogólnie rzecz biorąc, jest to coś, co powinieneś zdecydowanie unikać, chociaż, jak wspomniano, nadal nie mamy tutaj ostatecznego dowodu na pierwotną przyczynę.

Miejmy nadzieję, że Nvidia wkrótce wyda bardziej pouczającą aktualizację, ponieważ jest to zdecydowanie jedna z gorszych sytuacji, które nękają nową kartę graficzną w najnowszej pamięci.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to