Obsługa wątpliwych poziomów dźwięku podczas rozmowy Microsoft Teams może wkrótce przejść do przeszłości po aktualizacji nowej platformy.

Firma ujawniła, że ​​użytkownicy jej usługi wideokonferencji wkrótce będą mogli kontrolować niektóre aspekty połączeń za pomocą urządzenia Bluetooth.

Zmiana oznacza, że ​​wkrótce użytkownicy będą mogli używać zestawu słuchawkowego lub zestawu głośnomówiącego Bluetooth do odbierania lub kończenia połączeń Microsoft Teams, co daje użytkownikom znacznie większą elastyczność, na przykład odbieranie połączeń w podróży lub przy biurku.

Zespoły Microsoft Bluetooth

Wiadomości pozwolą użytkownikom Microsoft Teams używać przycisków na podłączonym urządzeniu Bluetooth do kontrolowania połączenia, głównie poprzez odbieranie, kończenie lub zawieszanie połączenia.

Urządzenia te nie wymagają nawet klucza USB po podłączeniu do komputera z systemem Windows, na którym działa klient pulpitu Teams, a Microsoft twierdzi, że w przypadku wielu zestawów słuchawkowych i głośników będzie działać bez konieczności aktywacji użytkownika, poza parowaniem urządzenia z komputerem. .

Na początek tylko niektóre urządzenia będą mogły korzystać z tej funkcji, a Microsoft zauważa, że ​​użytkownicy powinni zaglądać na swoją stronę certyfikacji, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat urządzeń testowanych pod kątem spełniania wkrótce wszystkich kryteriów certyfikacji z natywnymi połączeniami Bluetooth.

Oficjalny plan działania Microsoft 365 mówi, że funkcja jest obecnie w fazie rozwoju, ale oczekuje się, że zacznie być udostępniana użytkownikom w marcu 2022 roku. Gdy stanie się dostępna, funkcja będzie dostępna tylko dla wszystkich użytkowników komputerów stacjonarnych. zacznij natychmiast.

Aktualizacja może być dobrą wiadomością dla firm, które chcą uaktualnić swój sprzęt do współpracy online i jest następstwem niedawnego uruchomienia nowej inicjatywy mającej na celu przyciągnięcie jeszcze większej liczby klientów do usługi Teams.

Firma Microsoft ogłosiła niedawno nowy program wymiany urządzeń, który umożliwia firmom ubieganie się o zwrot pieniędzy za sprzęt do wideokonferencji i starsze telefony stacjonarne po przejściu na Microsoft Teams. Program będzie wspierany przez partnerstwo z Network-Value, firmą specjalizującą się w globalnych zwrotach urządzeń i odpowiedzialnej utylizacji sprzętu.

Udostępnij to