Aktualizacja Microsoft Teams wprowadza nowy, użyteczny sposób kontrolowania połączeń

Aktualizacja Microsoft Teams wprowadza nowy, użyteczny sposób kontrolowania połączeń

Obsługa wątpliwych poziomów dźwięku podczas rozmowy Microsoft Teams może wkrótce odejść do przeszłości po nowej aktualizacji platformy.

Firma ujawniła, że ​​użytkownicy jej usługi wideokonferencji wkrótce będą mogli kontrolować niektóre aspekty połączeń za pomocą urządzenia Bluetooth.

Zmiana oznacza, że ​​użytkownicy wkrótce będą mogli używać zestawu słuchawkowego lub zestawu głośnomówiącego Bluetooth do odbierania i kończenia połączeń Microsoft Teams, co daje użytkownikom znacznie większą elastyczność, na przykład odbieranie połączeń w podróży lub przy biurku.

Microsoft Teams Bluetooth

Nowości pozwolą użytkownikom Microsoft Teams używać przycisków na podłączonym urządzeniu Bluetooth do kontrolowania połączenia, głównie poprzez odbieranie, kończenie lub zawieszanie połączenia.

Urządzenia te nie będą nawet wymagały klucza USB po podłączeniu do komputera z systemem Windows z uruchomionym klientem stacjonarnym Teams, a Microsoft twierdzi, że w przypadku wielu słuchawek i głośników będzie działać bez konieczności aktywacji jakiejkolwiek akcji użytkownika, innej niż parowanie urządzenia z komputerem . .

Na początek tylko niektóre urządzenia będą prawdopodobnie mogły korzystać z tej funkcji, a Microsoft zauważa, że ​​użytkownicy powinni mieć oko na stronę certyfikacji, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat urządzeń przetestowanych pod kątem spełnienia wszystkich kryteriów certyfikacji wkrótce z natywnymi połączeniami Bluetooth.

Oficjalna mapa drogowa Microsoft 365 mówi, że ta funkcja jest obecnie w fazie rozwoju, ale oczekuje się, że zacznie być udostępniana użytkownikom w marcu 2022 r. Gdy funkcja będzie dostępna, będzie dostępna tylko dla wszystkich użytkowników komputerów stacjonarnych. zacznij od razu.

Aktualizacja może być dobrą wiadomością dla firm, które chcą ulepszyć swój sprzęt do współpracy online i jest następstwem niedawnego uruchomienia nowej inicjatywy mającej na celu przyciągnięcie jeszcze większej liczby klientów do Teams.

Firma Microsoft ogłosiła niedawno nowy program wymiany urządzeń, który umożliwia firmom ubieganie się o zwrot gotówki za starszy sprzęt do wideokonferencji i telefony stacjonarne po przejściu na Microsoft Teams. Program będzie wspierany przez partnerstwo z Network-Value, firmą specjalizującą się w globalnym zwrocie urządzeń i odpowiedzialnej utylizacji sprzętu.