Wygląda na to, że niektóre aktualizacje wprowadzone w ramach wtorkowego patcha w tym miesiącu (otwierają się w nowej zakładce) zepsuły aplikacje uruchomieniowe MS Access.

Kilku użytkowników zgłosiło ten problem firmie Microsoft, stwierdzając, że MS Access 2016 (otwiera się w nowej karcie) i MS Access 2013 mają problemy po aktualizacjach KB5002112 i KB5002121.

Microsoft od tego czasu potwierdził istnienie problemu, a inżynier projektant oprogramowania Shane Groff zauważył (otwiera się w nowej karcie): „Zespół ds. produktu Access bada ten problem. Dziękujemy za raport, wkrótce się zaktualizujemy”.

nie ma jeszcze rozwiązania

Dokumenty opublikowane w zbiorczym zestawie aktualizacji również odnoszą się do tego problemu:

„Po zainstalowaniu tej aktualizacji, po otwarciu pliku ACCDE lub MDE w programie Microsoft Access może pojawić się komunikat o błędzie„ Żądana biblioteka typów lub kreator nie jest projektem VBA ”- mówią. „Ponadto plik się nie otwiera. Firma Microsoft bada ten problem i zaktualizuje ten artykuł, gdy dostępna będzie poprawka”.

Błąd dotyczyłby skompilowanych baz danych MS Access, w tym MS Access w Office 365.

Obecnie nie ma oficjalnego rozwiązania ani sposobu na obejście tego problemu. Jedynym sposobem na rozwiązanie problemu jest odinstalowanie poprawek. Oznacza to jednak również narażenie systemu na wiele znanych luk w zabezpieczeniach, w tym lukę w pakiecie Microsoft Office, śledzoną jako CVE-2022-33632, która ma średni poziom ważności.

Jest to najprawdopodobniej ostatnia aktualizacja wtorkowej poprawki, jaką zobaczymy, ponieważ firma zdecydowała się zastąpić comiesięczne aktualizacje zbiorcze Microsoft Autopatch (otwiera się w nowej karcie).

Pierwotnie ogłoszona w kwietniu 2022 r., nadeszła ogólna dostępność licencji Windows Enterprise E3 i E5 dla usługi, która ma na celu automatyzację aktualizacji oprogramowania dla systemów Windows 10 i 11, Microsoft Edge i Microsoft 365, w tym pakietu Office.

Według Microsoftu narzędzie będzie korzystać z usługi Windows Update dla firm, aby automatycznie wdrażać ważne aktualizacje, a nawet cofać zmiany „jeśli to możliwe”.

Aby włączyć funkcję Microsoft Autopatch, użytkownicy muszą przejść do sekcji Zarządzanie dzierżawą w centrum administracyjnym programu Microsoft Endpoint Manager i zarejestrować się.

Przez: BleepingComputer (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to