Google wprowadza aktualizację usługi przechowywania danych w chmurze na Dysku, która powinna ułatwić użytkownikom znajdowanie określonych plików.

Jak wyjaśniono w nowym poście na blogu, Google wprowadza nową funkcję „wyszukiwania punktorów” na Dysku, która umożliwia użytkownikom filtrowanie wyników wyszukiwania przy użyciu różnych parametrów, w tym typu pliku, tagów i daty utworzenia ostatniej modyfikacji.

Dysk Google umożliwi także filtrowanie według stanu „Do zrobienia”, co zawęża zestaw wyników do tylko plików, z którymi są powiązane oczekujące działania.

Zarządzaj plikami na Dysku Google

Od czasu przejścia na pracę zdalną większa część współpracy odbywała się online, na platformach takich jak Google Workspace. Nieuchronnie oznacza to również, że ludzie żonglują większą liczbą plików, od dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych po obrazy i filmy.

Stale rosnąca liczba plików hostowanych w domenie każdego pracownika, z których wiele prawdopodobnie korzysta z podobnej konwencji nazewnictwa, sprawia, że ​​zarządzanie i lokalizowanie określonych dokumentów jest jeszcze trudniejsze, co rozwiązuje najnowsza aktualizacja Google Drive Day.

(Kredyt obrazu: Google)

„Podczas przeszukiwania Dysku użytkownicy często używają kilku słów kluczowych, aby spróbować zlokalizować plik, którego szukają, takich jak „plan marketingowy” lub „raport sprzedaży”, które mogą zwrócić wyniki, które są zbyt szerokie” – wyjaśnił Google.

„[Elementy wyszukiwania] ułatwiają szybsze znajdowanie odpowiednich plików i eliminują konieczność wykonywania wielu wyszukiwań w celu sortowania nieistotnych wyników.

Wraz z wprowadzeniem punktorów wyszukiwania Google wprowadził również szereg innych poprawek i ulepszeń. Na przykład Dysk Google będzie teraz oferować sugestie pisowni w polu wyszukiwania i automatycznie przypisywać tagi do treści, aby pomóc w skutecznej kategoryzacji.

Funkcja wyszukiwania punktorów jest w wersji beta od listopada zeszłego roku, ale zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom Google Workspace, którzy będą mieli do niej dostęp w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Udostępnij to