Między rosnącą inflacją, obawami przed recesją, powrotem Covid, wojną na Ukrainie i nieustannymi zakłóceniami łańcucha dostaw, globalne rynki są przestraszone i znajdują się w defensywie.

Znalazło to również odzwierciedlenie w blockchainie Bitcoina (otwiera się w nowej zakładce), którego aktywność „umiarkowanie spadła” w ostatnich tygodniach, jak wynika z nowego raportu Glassnode. Firma zajmująca się informacjami rynkowymi w sieci twierdzi, że aktywność online jest obecnie na poziomach podobnych do tych obserwowanych podczas „najgłębszej fazy niedźwiedzia” w 2018 i 2019 roku.

„Wygląda na to, że nastąpiła prawie całkowita czystka turystyki rynkowej” – powiedział Glassnode w raporcie (otwiera się w nowej karcie).

Wieloryby i krewetki nadal się gromadzą

Ale spadek aktywności blockchain nie jest jedynym argumentem, że „casual” prawie całkowicie opuścił rynek kryptowalut. Mówi również, że zagorzali fani Bitcoina pozostają pewni siebie, ponieważ salda wymiany spadają do „historycznie wysokiego poziomu”, podczas gdy krewetki i wieloryby „znacząco” zwiększają swoje pozycje.

„Wieloryby” to podmioty (osoby fizyczne lub firmy), które mają duże udziały w bitcoinach, podczas gdy „krewetki” to te, które dążą do stania się wielorybami.

W tym roku rynek kryptowalut przeszedł pełną kryptowalutową zimę. Bessy trwają w najlepsze. Od listopada 2021 r., kiedy cena bitcoina osiągnęła najwyższy poziom w historii, wynoszący około 69,000 XNUMX euro, od tego czasu tylko spada.

W pewnym momencie cena odnotowała osiem kolejnych tygodni spadków cen, co nigdy nie miało miejsca w historii tokena.

Upadek Terra/Luna, fiasko Three Arrows Capital, a następnie bankructwo Voyager Rozdział 11, przejęcie Vauld przez Nexo, zawieszenie wypłat przez Celsiusa tylko zaszczepiły więcej strachu na rynku i podniosły cenę Bitcoin jeszcze niższy.

W pewnym momencie kryptowaluta spadła do 17,000 19,000 EUR, w porównaniu z poprzednim rekordowym poziomem około XNUMX XNUMX EUR, który również nigdy wcześniej się nie zdarzył.

Jednak w ciągu ostatnich dwóch dni zyskiwał na wartości, wzrastając o prawie 10%, do 22,000 XNUMX euro. Nie wiadomo, czy oznacza to odwrócenie trendu, czy po prostu „odbicie martwego kota”.

Udostępnij to