Amazon Kindle (2022): jednominutowa recenzja

Ponad 15 lat po tym, jak Amazon wypuścił swój pierwszy e-czytnik Kindle, gigant handlu detalicznego wypuścił najnowszy model Kindle (2022). Ponieważ Amazon jest obecnie tak duży, od stania się sklepem, w którym można kupić prawie wszystko, podczas tworzenia własnych inteligentnych urządzeń z Alexą, a nawet tworzenia własnych wysokobudżetowych programów telewizyjnych (takich jak niedawny Władca Pierścieni). : Rings of Power), łatwo zapomnieć, że zaczynała jako księgarnia internetowa.

Jednak seria Kindle pokazuje, że książki mogą pozostać pasją firmy, a wraz z wydaniem Kindle (2022) wybaczono by oczekiwanie niezwykle udanego e-czytnika, biorąc pod uwagę doświadczenie i budżet, który za tym stoi. jego.

Dobrą wiadomością jest to, że z najnowszym Kindle otrzymujesz dokładnie to. Chociaż brakuje mu niektórych dzwonków i gwizdków oferowanych przez inne e-czytniki, a nawet droższe modele Kindle w rosnącej ofercie Amazona, jeśli chcesz prostego i niezawodnego urządzenia do czytania e-książek, Kindle (2022) może być świetna opcja. .

Ekran o wyższej rozdzielczości sprawia, że ​​e-booki wyglądają świetnie, a jako najbardziej kompaktowy czytnik e-booków Amazon, Kindle (2022) łatwo mieści się w torbach i niektórych kieszeniach, co czyni go dobrym wyborem dla konsumentów. Jednak mały rozmiar ekranu może być niewygodny dla niektórych osób do czytania, a także trudny do zrozumienia.

Dla osób szukających podstawowego domowego czytnika e-booków, Kindle (2022) prawdopodobnie nie jest najlepszym czytnikiem dla Twoich potrzeb. Jednak zaczynając od 99.99 USD / 84.99 GBP / 179 USD, jest to jeden z najlepszych e-czytników na rynku. Ma również dwukrotnie większą przestrzeń dyskową (obecnie 16 GB), dłuższą żywotność baterii, a jego integracja ze sklepem i usługami Amazon jest nadal świetna, o ile nie masz nic przeciwko zakupom w Amazon. Jeśli zależy ci na zamknięciu się w ekosystemie Amazon, poszukaj gdzie indziej. Brakowałoby mi jednak przyzwoitego i niedrogiego kompaktowego e-czytnika.

Amazon Kindle 2022 w twoim śpiworze

(Zdjęcie: LaComparacion)

 • Amazon Kindle 2022 (czarny) w Amazon za 119.99 USD (otwiera się w nowej karcie)

Recenzja Kindle (2022): cena i dostępność

 • Kosztuje 99.99 € / 84.99 € za model z reklamami
 • Wersja bez reklam dla Australii (sugerowana cena detaliczna AU 179 EUR)
 • Droższy niż najnowszy model.

Nowy Kindle (2022) to najtańszy e-czytnik Amazona, kosztujący 99.99 USD / 84.99 USD za model z reklamami na ekranie blokady; w Australii nie ma wersji Kindle z reklamami. Za wersję bez reklam trzeba zapłacić 119.99 EUR / 94.99 EUR / 179 USD.

Chociaż sprawia to, że Kindle (2022) jest najtańszym obecnym modelem, oznacza to wzrost ceny w stosunku do poprzedniego modelu, który kosztował 69.99 USD / 89.99 GBP / 139 USD.

Nadal jest bardziej przystępny cenowo niż jego główny konkurent, Kobo Clara 2E, chociaż rywal oferuje kilka dodatkowych funkcji, których brakuje w Kindle 2022. Jeśli jesteś regularnym użytkownikiem różnych usług Amazon, integracja Kindle z dużym sprzedawcą detalicznym prawdopodobnie będzie proszę Cię. twój.

 • Ocena ceny i dostępności: 4/5

Port ładowania USB-C pod Amazon Kindle 2022

(Zdjęcie: LaComparacion)

Recenzja Kindle (2022): Projekt i wyświetlanie

 • Najmniejszy dotychczas Kindle
 • idealny w podróży
 • Dla niektórych może być za mały

Kindle (2022) ma nowy wygląd i niektóre zmiany są mile widziane… a inne nie. Teraz jest mniejszy i lżejszy niż kiedykolwiek, waży zaledwie 158 g i mierzy 6,2 x 4,3 x 0,32 cala (157,8 x 108,6 x 8,0 mm).

To sprawia, że ​​jest to świetna opcja dla podróżników, którzy chcą zabrać ze sobą coś do czytania podczas podróży po świecie. Kindle (2022) z łatwością zmieści się w torbie, a nawet kieszeni i prawie nie zauważysz, że tam jest. W przypadku lotów krótkodystansowych, gdzie jesteś ograniczony do ilości bagażu, który możesz zabrać na pokład, może to być fajna funkcja, ponieważ zajmuje mniej miejsca niż dość cienka książka.

Jednak niektórzy ludzie mogą nie lubić trzymania i czytania na tak małym urządzeniu. Trzymanie go nie jest tak bezpieczne, jak niektóre większe, droższe e-czytniki, a brak teksturowanego panelu tylnego może utrudniać chwytanie. W sprzedaży są obudowy Kindle, które mogą to złagodzić, ale bez niej Kindle (2022) może wydawać się niektórym osobom zbyt lekki.

Nie oznacza to jednak, że brakuje jakości wykonania. Wręcz przeciwnie, ponieważ pomimo przystępnej ceny Kindle (2022) wydaje się dobrze złożonym urządzeniem.

Znakowanie Kindle na dolnej ramce Amazon Kindle 2022

(Zdjęcie: LaComparacion)

Projekt jest minimalistyczny, z jednym przyciskiem zasilania i portem USB-C do ładowania. Większość elementów sterujących Kindle odbywa się za pomocą 1200-calowego ekranu dotykowego E Ink Carta 6. USB-C to nowy dodatek, który oznacza, że ​​możesz szybko naładować Kindle (2022) i możesz użyć do tego dowolnej ładowarki USB.

Nowy niebieski kolor to miła odmiana od standardowych czarnych lub białych układów innych e-czytników, a dzięki aktualizacji, która pojawiła się w kwietniu 2021 r., możesz ustawić wyświetlanie okładki aktualnie czytanej książki w trybie gotowości . ekranie zamiast przeglądania niektórych tapet, które były domyślnie dostępne na Kindle.

Sam ekran wzbudził duże zainteresowanie. Masz teraz wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 300 ppi (pikseli na cal), który wygląda ostro i wyraźnie na 6-calowym ekranie. Jako ekran e-ink jest wygodny do czytania, chociaż ostatecznie zmniejszyliśmy tekst, aby zmieścił się na więcej niż jednej stronie na 6-calowym ekranie.

Wyświetlacz posiada regulowane przednie światło do czytania w ciemności, a opcja Dark Mode sprawia, że ​​czytanie jest wygodniejsze w warunkach słabego oświetlenia. Jednak przedniego światła nie można regulować pod kątem temperatury, co oznacza, że ​​przez cały czas utkniesz w świetle białym/niebieskim, więc osoby z wrażliwością na światło niebieskie mogą uznać Kindle (2022) za mniej atrakcyjne do czytania przed snem.

W przeciwieństwie do droższych Kindle, standardowy Kindle (2022) nie jest wodoodporny, ale ma poręczny czujnik, który informuje, czy w porcie USB-C jest wilgoć, więc możesz go odłączyć i poczekać, aż wyschnie. . Przetestowaliśmy to podczas recenzji i rzeczywiście działa.

Na niektórych rynkach Kindle (2022) jest również dostępny w wersji „Kid”, która obejmuje wytrzymałą obudowę, roczną subskrypcję Amazon Kids+ i dwuletnią rozszerzoną gwarancję (standardowy model to jeden rok).

 • Ocena projektu i wyświetlania: 4/5

Amazon Kindle 2022 w trybie ciemnym

(Zdjęcie: LaComparacion)

Recenzja Kindle (2022): Specyfikacja i wydajność

 • Piękny (ale mały) ekran
 • Pojemność 16 GB powinna w zupełności wystarczyć

Oprócz ulepszonego ekranu, Kindle (2022) oferuje również dwukrotnie większą przestrzeń dyskową niż jego poprzednik. Chociaż nowa pojemność 16 GB może wydawać się nieco mała w porównaniu z telefonem lub tabletem, eBooki nie zajmują dużo miejsca w formacie cyfrowym, a średni rozmiar pliku eBooka wynosi 2,6 MB. Jest miejsce na ponad 7000 książek, więc nawet najbardziej zapalony mól książkowy nie będzie musiał martwić się o miejsce. Nie ma gniazda na kartę microSD, więc nie można rozszerzyć przestrzeni dyskowej, ale nie widzimy, aby wiele osób tego potrzebowało.

Możesz także pobierać i słuchać audiobooków za pomocą usługi Amazon Audible, a te oczywiście zajmują dużo więcej miejsca niż e-book, chociaż 16 GB nadal może obsłużyć śmieszną ilość. Nie ma wbudowanych głośników, więc musisz sparować urządzenie Bluetooth, co można zrobić za pomocą interfejsu. Stwierdziliśmy, że jest to trochę trudne do skonfigurowania, ponieważ Kindle w pewnym momencie przestał odpowiadać, ale po sparowaniu działa dobrze.

Oczywiście głównym powodem, dla którego chcesz używać Kindle, jest czytanie e-booków, a dobrą wiadomością jest to, że robi to bardzo dobrze. Ekran e-ink jest wygodny do czytania, a tryb ciemny zapewnia wygodę w nocy, ale nie znaleźliśmy go wystarczająco jasnego, aby czytać bez włączonej lampki. Jednak w ciemnych pomieszczeniach i jasnym świetle słonecznym ekran nieodblaskowy spisał się dobrze.

Jednak przy 6 calach uznaliśmy, że jest za mały, aby czytać w domyślnym rozmiarze tekstu, ponieważ oznaczało to, że musieliśmy ciągle przewracać strony (dotykając strony ekranu, na której chcesz włączyć stronę). Zmniejszenie tekstu odpowiadało większej ilości tekstu na ekranie, co zmniejszyło liczbę przewracania strony, ale niektóre osoby mogą uznać, że rozmiar tekstu jest zbyt mały, aby można go było wygodnie czytać. Jako podróżny czytnik e-booków jest świetny, ale osoby czytające w domu mogą żałować, że nie zdecydowały się na coś większego.

Panel sterowania Amazon Kindle 2022 u góry ekranu

(Zdjęcie: LaComparacion)

La interfaz se ha aktualnyzado y cuesta un poco acostumbrarse. El projektant minimalistyczny oznacza, że ​​żadne przyciski siana además del botón de encendido, por lo que, jeśli nunca antes ha use a Kindle, es available que no sepa cómo acceder a su biblioteca. Dobrym pomysłem jest to, że kiedy Kindle (2022) przechodzi w tryb uśpienia, można ustawić wygaszacz ekranu tak, aby pokazywał okładkę aktualnie czytanej książki – chociaż jeśli kupisz wersję reklamową, zobaczysz reklamy na plac.

Jak można się spodziewać po urządzeniu Amazon, Kindle jest ściśle zintegrowany z usługami detalicznego giganta. Po podłączeniu go do konta Amazon możesz kupować e-booki i audiobooki Kindle za pośrednictwem witryny Amazon na innych urządzeniach, które pojawią się na Twoim Kindle niemal natychmiast, o ile masz połączenie z Internetem. To sprawia, że ​​​​konfigurowanie Kindle i wypełnianie go książkami jest dziecinnie proste, zwłaszcza jeśli masz już bibliotekę Kindle. Możesz także kupować książki bezpośrednio przez interfejs Kindle. Wolimy jednak robić to na innym urządzeniu z większym ekranem, takim jak laptop.

Chociaż oznacza to, że Kindle jest łatwym i wygodnym urządzeniem w użyciu, jeśli już zainwestowałeś w ekosystem Amazon, a wiele osób tak jest, ale jeśli ich nie używasz lub kochasz Amazon jako firmę, możesz znaleźć Kindle do być ciężki Poleganie na Amazon jest frustrujące. Możesz tam przesyłać eBooki spoza Amazon, ale nie jest to takie proste i nie można ich uporządkować w kolekcje, co pozostawia trochę bałaganu w bibliotece. Dlatego warto to rozważyć tylko wtedy, gdy jesteś klientem Amazon.

Kupując Kindle (2022), otrzymujesz trzy miesiące Kindle Unlimited za darmo, w zasadzie podobną do Netflix usługę subskrypcji e-booków, która daje co najmniej…

Udostępnij to