Jeśli oglądałeś finał sezonu 2 Mandalorian w ten weekend, prawdopodobnie zastanawiasz się, kiedy The Mandalorian odbędzie się na osi czasu Gwiezdnych Wojen.. Krótka i najbardziej pomocna odpowiedź brzmi, że The Mandalorian sezon 2 ma miejsce 5 lat po Powrocie Jedi, ale 25 lat przed Gwiezdnymi Wojnami: Przebudzeniem Mocy. Ale trudno być bardziej konkretnym.

Zostało to ujawnione w czasie, gdy The Mandalorian wyemitowano w 2019 roku., aby pomóc ludziom zrozumieć, gdzie się mieści na osi czasu Gwiezdnych Wojen. Nie jest to coś, o czym prawdopodobnie myślałeś do sezonu 2, kiedy seria zaczęła wprowadzać postacie z filmów Gwiezdne Wojny, co sprawia, że ​​​​myślisz o tym, jak wszystkie elementy na stole w tych ostatnich 8 odcinkach (takie jak Boba Fett) naprawdę dodają w górę.

Po tym zakończeniu, o którym porozmawiamy trochę dalej, dodamy kontekst do tego, co właśnie widziałeś w ostatnim odcinku Mando, więc spoilery, zdecydowanie myślisz o tym dużo więcej. Tak więc dzieje się wtedy The Mandalorian w sequelu Gwiezdnych wojen.

Kiedy Mandalorianin ma miejsce na osi czasu Gwiezdnych Wojen

 • Gwiezdne wojny, odcinek I: Mroczne widmo (32 lata przed Nową nadzieją)
 • Gwiezdne wojny, część II: Atak klonów (zestaw 22 lata przed Nową nadzieją)
 • Film animowany „Wojny klonów” (reprezentuje początek serialu animowanego)
 • Serial animowany Wojny Klonów (rozpoczyna się 22 lata przed A New Hope, kończy 19 lat wcześniej)
 • Gwiezdne Wojny, część III: Zemsta Sithów (zestaw 19 lat przed Nową nadzieją)
 • Solo: A Star Wars Story (ustawiony mniej więcej dekadę przed Nową nadzieją)
 • Serial animowany Gwiezdne wojny: Rebelianci (ustawiona pięć lat przed Nową nadzieją, z epilogiem znacznie później)
 • Rogue One: Star Wars Story (kończy się na chwilę przed Nową nadzieją)
 • STar Wars Epizod IV: Nowa nadzieja
 • Gwiezdne wojny, część V: Imperium kontratakuje (ustawiony trzy lata po Nowej nadziei)
 • Gwiezdne Wojny Epizod VI: Powrót Jedi (ustawiony cztery lata po Nowej nadziei)
 • Mandalorianin (ustawiony około dziewięć lat po Nowej nadziei)
 • Serial animowany Gwiezdne wojny: Ruch oporu (ustawiony 34 lata po Nowej nadziei)
 • Gwiezdne wojny, część VII: Przebudzenie mocy (34 lata po Nowej nadziei)
 • Gwiezdne wojny, część VIII: Ostatni Jedi (34 lata po Nowej nadziei)
 • Gwiezdne wojny, odcinek IX: Skywalker odrodzenie (ustawiony 35 lat po Nowej nadziei)

Wszechświat Gwiezdnych Wojen wykorzystuje Bitwę pod Yavin jako centralny punkt wszystkich innych wydarzeń. W TechRadar upraszczamy oficjalne oznaczenia roku Gwiezdnych Wojen od „BBY” i „DBY” do punktu, w którym każdy film i program telewizyjny jest definiowany w odniesieniu do Epizodu IV: Nowa nadzieja, aby ułatwić zrozumienie.

Dlatego Akcja Mandalorianina toczy się 5 lat po Powrocie Jedi, ale 25 lat przed Przebudzeniem Mocy. To sprawia, że ​​wydarzenia drugiego sezonu serialu, zwłaszcza odrodzenie Imperium i powrót Luke'a Skywalkera z jego zielonym mieczem świetlnym, mają o wiele więcej sensu. Rany są wciąż stosunkowo świeże po bitwie o Endor.

Spektakl nie precyzuje, ile czasu minęło między pierwszym i drugim sezonem The Mandalorian., ale cytowano aktora Pedro Pascala, który powiedział, że serial trwał „bardzo bezpośrednio” od pierwszego sezonu. Możemy więc założyć, że Mando spotyka Cobba Vantha wkrótce po pokonaniu myśliwca TIE Moffa Gideona w „Chapter 8: Redemption”.

Ile lat ma Luke Skywalker w 2. sezonie The Mandalorian?

Luke Skywalker ma prawdopodobnie 28 lat, kiedy spotykamy go w sezonie The Mandalorian 2, zgodnie z szybkim spojrzeniem na materiały związane z wiekiem w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Urodził się 19 lat przed bitwą pod Yavin. Z The Mandalorian ustawionym 9 lat później, wydaje się to sumować, i cóż, to nie jest tak, że wizualizacje ostatniego odcinka serialu nie sprawiały, że wydawał się starszy niż po bitwie o Endor.

Ile lat ma Kylo Ren w 2. sezonie The Mandalorian?

Król kontra Kylo Ren

Rey kontra Kylo Ren (Źródło zdjęcia: Disney Plus)

PODSUMOWANIE SEZONU 2 MANDALORIAN

Być może zastanawiasz się, ile lat ma przyszły złoczyńca z kontynuacji Gwiezdnych wojen, Kylo Ren, w tym momencie na osi czasu.: Urodziłby się około rok po Powrocie Jedi, co dałoby mu około 4 lub 5 lat. Być może zobaczymy, jak pojawi się w przyszłym sezonie, teraz, gdy Luke Skywalker trenuje Grogu, prawdopodobnie w jego nowej Akademii Jedi (która jest skazana na niepowodzenie, jak dowiadujemy się z trylogii sequel).