Ujawniono cenę, dane techniczne i daty zamówień Kia EV6 w Wielkiej Brytanii

Ujawniono cenę, dane techniczne i daty zamówień Kia EV6 w Wielkiej Brytanii Kia ujawniła ceny i specyfikacje techniczne swojego nadchodzącego, w pełni elektrycznego samochodu – Kia EV6. W Wielkiej Brytanii ceny Kia EV6 będą zaczynały się od 40,895 6 euro za podstawowy EV51,895 z napędem na tylne koła (RWD) i wzrosną do 6 XNUMX euro za EVXNUMX GT-Line z napędem na wszystkie koła. Wstępne rezerwacje na Kia EV6 kończą się o 10:59 czasu BST 30 kwietnia 2021 r., a dostawy zaplanowano na październik 2021 r. Dla tych, którzy nie zdążyli zarezerwować EV6, zamówienia ogólne rozpoczną się 18 maja 2021 r. Od 30 kwietnia możesz zarezerwować trzy modele, od podstawowego EV6 z napędem na tylne koła, do EV6 GT-Line średni zakres dostępny z napędem na tylne koła i napędem na wszystkie koła, przez EV6 GT na szczycie gamy (Na razie). Linia S, która występuje również w konfiguracjach RWD i AWD. Jednak dla tych, którzy szukają większej mocy, model o wysokich osiągach EV6 GT będzie dostępny w drugiej połowie 2022 r., o mocy 577 KM dzięki podwójnym silnikom elektrycznym i czasie od 0 do 100 km/h 3,5 sekundy, z możliwością pokonywania. Ferrari i Lamborghini w wyścigu drag. Cena EV6 stawia go mocno na tle Tesli Model 3i prawdopodobnie nowy Ioniq 5 od siostrzanej firmy Hyundai. Wszystkie modele EV6 w Wielkiej Brytanii są dostarczane z akumulatorem dalekiego zasięgu 77,4 kWh które według Kia powinny przejechać do 316 mil na jednym ładowaniu, w zależności od specyfikacji i warunków jazdy. Ponadto istnieje również szybkie ładowanie 800V, które pozwala naładować baterię od 10% do 80% w zaledwie 18 minut.

kia EV6

kia EV6 (Źródło zdjęcia: Kia) Podstawowa Kia EV6 jest wyposażona w szereg technologii, w tym czujniki parkowania z tyłu, przednie wycieraczki z czujnikiem deszczu, inteligentny tempomat oparty na nawigacji z funkcją Stop & Go, asystent unikania kolizji czołowych (FCA) z funkcjami miejskimi, pieszymi, rowerzystami i na skrzyżowaniach oraz asystent jazdy na autostradzie. też dostaniesz 19-calowe felgi aluminiowe z diamentowym szlifem, skórzana tapicerka wegańska, nastrojowe oświetlenie, podwójna automatyczna klimatyzacja, podgrzewane przednie fotele i podgrzewana kierownica. Prawdziwy napęd EV6 napędzany jest silnikiem o mocy 168 kW, który może wytworzyć 226 KM.

Kia EV6 GT-linia

kia EV6 (Źródło zdjęcia: Kia) Przejdź na wersję EV6 GT-Line, a uzyskasz technologię z poprzedniego standardowego modelu, a także dodatki, takie jak stylistyka nadwozia i wnętrza GT-Line, przednie czujniki parkowania, fotele premium, które można odchylić do pozycji „drzemki” podczas ładowania, bezprzewodowa ładowarka do smartfona i przyciemniane szyby. W GT-Line wprowadzono również obsługę ładowania pojazdów, co pozwala na podłączenie innego urządzenia, takiego jak laptop, rower elektryczny, a nawet inny pojazd elektryczny, i ładowanie go za pomocą EV6. Dostępny w wersji RWD (168 kW/226 KM) i AWD, ten ostatni korzysta z dwóch silników elektrycznych, które mogą wytwarzać maksymalną moc 239 kW (321 KM).

Linea Kia EV6 GT-S

kia EV6 (Źródło zdjęcia: Kia) Elija la wariant GT-Line S del Kia EV6 a otrzymasz jeszcze więcej funkcji technicznych, takich jak podgrzewane i wentylowane przednie fotele, podgrzewane zewnętrzne siedzenia tylne, elektrycznie otwierana tylna klapa, 14-głośnikowy system audio Meridian, inteligentny zdalny asystent parkowania oraz wyświetlacz przezierny z rozszerzoną rzeczywistością (AR). Skorzystasz także z większych 20-calowych kół i ulepszonych systemów monitorowania sportu dla niewidomych, pomocy drogowej i systemów zapobiegania kolizjom z przodu.

Kia EV6GT

Obraz 1 z 3 Kia EV6GT (Źródło zdjęcia: Kia) Zdjęcie 2 z 3 Kia EV6GT (Źródło zdjęcia: Kia) Zdjęcie 3 z 3 Kia EV6GT (Źródło zdjęcia: Kia) Jeśli masz wystarczająco dużo cierpliwości, aby poczekać do drugiej połowy 2022 r., Kia EV6 GT zapewni Ci najlepszy pakiet wydajności samochodu elektrycznego. Wykorzystując dwusilnikową skrzynię biegów o mocy 160 kW i 270 kW o mocy 430 kW / 557 KM, EV6 GT ma prędkość zbliżoną do supersamochodu oraz własny zestaw dodatkowych funkcji, w tym 21-calowe koła, kubełkowe fotele, stylistyka nadwozia GT, elektronicznie sterowane zawieszenie, elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, zintegrowana kontrola trybu jazdy i zasilana bateryjnie pompa ciepła.