Kanye West ogłosił, że jego nadchodzący album, Donda 2, zostanie wydany wyłącznie na jego własnym urządzeniu Stem Player.

W namiętnym poście na Instagramie raper zaskoczył fanów, ujawniając, że jego nowa muzyka, którą planuje zadebiutować na koncercie premierowym 22 lutego, nie ukaże się w serwisach streamingowych, takich jak Spotify, Apple Music, Amazon Music czy YouTube. .

„Dzisiejsi artyści zarabiają tylko 12% pieniędzy, które zarabia przemysł” – napisał West w podpisie dołączonym do postu. „Czas uwolnić muzykę od tego uciążliwego systemu. Czas przejąć kontrolę i zbudować własny.

Sprawdź cały post poniżej:

West's Stem Player, który umożliwia użytkownikom remiksowanie utworów na „pniach” przy użyciu sampli wokalu, perkusji, basu i muzyki, wystartował w zeszłym roku w związku z wydaniem jego debiutanckiego albumu Donda. Kosztuje 200 USD / 200 GBP / 275 USD i można go kupić tylko za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej.

West nie ujawnił, ilu graczy do tej pory sprzedał, ale w kolejnym poście powiedział: „Obecnie mamy 67 000 dostępnych i zarabiamy 3000 dziennie”, co sugeruje, że spodziewa się wzrostu popytu po swoim ostatnim albumie. ogłoszenie.

Nic dziwnego, że wiadomość, że Donda 2 nie pojawi się w serwisach streamingowych, wywołała poruszenie wśród fanów. Podczas gdy wielu docenia potrzebę zmian w całej branży, jeśli chodzi o płacenie artystom uczciwej prowizji za ich pracę, rozwiązanie Westa wymaga od zwykłych słuchaczy płacenia sporej sumy pieniędzy za dostęp do jednego albumu.

„Czas wydać muzykę, więc kup ten produkt, w przeciwnym razie nie będziesz mógł słuchać mojego albumu” – czytamy w zwięzłym komentarzu pod postem Westa na Instagramie. Inny użytkownik napisał „A więc nie słucham”.

(*2*)Kolejna klasa mistrzowska marketingu?

Jeśli zapytasz nas, ogłoszenie Westa wydaje się być tylko kolejnym chwytem marketingowym mającym na celu promocję jego nadchodzącego albumu i filmu dokumentalnego Netflix, Jeen-yuhs: A Kanye Trilogy (z których pierwsza część pojawi się 16 lutego).

Artysta znany jest ze swoich odważnych wypowiedzi przed wydaniem nowej muzyki i nie jest to pierwszy raz, kiedy West powiedział, że jeden z jego albumów pozostanie wyłącznie na platformie.

W 2016 roku The Life Of Pablo zostało wydane z zastrzeżeniem, że na stałe będzie dostępne wyłącznie w serwisie streamingowym Tidal Jay-Z, ale tak pozostało tylko przez dwa miesiące, zanim West zdecydował się udostępnić album również na innych platformach. i Apple. Muzyka.

Jeśli nas zapytasz, spodziewamy się tego samego w przypadku Dondy 2. Chociaż premiera albumu prawie na pewno będzie miała premierę wyłącznie na West's Stem Player, nie spodziewamy się, że artysta długo będzie trzymał swoją nową muzykę za równie masywną zaporą.

Wygląda na to, że jego fani również wymyślili strategię. „Kanye jest bogiem marketingu, który przyciąga całą uwagę tuż przed swoim dokumentem i Dondą 2” – napisał jeden z użytkowników.

Il reste à voir à quel point la dernière cascade de Ye s'averera efficace pour inciter les ventes de son Stem Player, mais quiconque lit entre les lignes peut po prostu choisir de jouer au jeu long et d'attendre que en ligne mis 2 zamiast.

Nowy album ma ukazać się 22 lutego, więc tylko czas pokaże, czy ten samozwańczy, najgłośniejszy Jeen-yuhs stanie na swoim miejscu.

Udostępnij to