Xbox Cloud Gaming to świetna dodatkowa funkcja oferowana bez dodatkowych kosztów subskrybentom Xbox Game Pass Ultimate.

Teraz możesz cieszyć się mnóstwem tytułów Xbox Game Pass, gdziekolwiek jesteś, na smartfonie, tablecie, komputerze, a nawet na konsoli Xbox. Jeśli porównujesz Xbox Game Pass z Xbox Game Pass Ultimate, Xbox Cloud Gaming może wskazać Ci właściwy kierunek.

Dla tych, którzy są nowi w Xbox Cloud Gaming, masz szczęście; Cyberponiedziałek 2022 zbliża się wielkimi krokami. W ramach ofert Cyber ​​​​Monday Xbox sprzedawcy internetowi są zobowiązani do obniżenia kosztu miesięcznego abonamentu. Pamiętaj więc, aby dodać nasze centra do zakładek i najpierw sprawdzić nasz blog na żywo w Cyber ​​​​poniedziałek, aby znaleźć najlepsze oferty.

Wcześniej znany jako Project xCloud, dostęp do Xbox Cloud Gaming ma tylko kilka barier do pokonania. Aby grać, musisz wykupić subskrypcję Xbox Game Pass na poziomie Ultimate, mieć dobre połączenie internetowe i kompatybilne urządzenie. Jeśli spełniasz wszystkie te kryteria, możesz zacząć grać bez potrzeby posiadania konsoli Xbox Series X lub Xbox Series S, a nawet kontrolera bezprzewodowego Xbox.

Jeśli interesują Cię korzyści, jakie może Ci zaoferować Xbox Cloud Gaming; Poniżej przygotowaliśmy przewodnik, w którym znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o usłudze w chmurze. Wyjaśnimy również, dlaczego jest to funkcja, na której nie powinieneś spać, zwłaszcza że jest ona dostępna w ramach członkostwa Xbox Game Pass Ultimate na najnowszych konsolach Xbox bez dodatkowych kosztów.

Jest więcej niż kilka powodów, dla których zdecydowanie powinieneś wypróbować Xbox Cloud Gaming, ponieważ może to być świetna alternatywa dla zwykłego pobierania gier na konsolę lub kupowania jednego z najlepszych dostępnych komputerów do gier. Bezproblemowa wieloplatformowość, co oznacza, że ​​gdy zaczniesz grać przez chmurę, będziesz mógł kontynuować grę od miejsca, w którym ją przerwałeś.

Powierzasz swoją konsolę innej osobie? Jeśli Twoja gra jest kompatybilna z usługą Xbox Cloud Gaming, można uzyskać do niej natychmiastowy dostęp, co pozwala wznowić ją na innym urządzeniu bez utraty postępów.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Xbox Cloud Gaming, jego wymaganiach oraz korzyściach i funkcjach, które może zaoferować w porównaniu z bardziej tradycyjną konsolą.

Spis treści

Xbox Cloud Gaming: przejdź od razu do sedna

  • Co to jest? Platforma Xbox do gier w chmurze, w którą można grać na Xbox One, Xbox Series X/S, urządzeniach mobilnych i komputerach.
  • Kiedy to wyszło? teraz
  • Ile to będzie kosztować? 15 € / 10.99 € / 15.95 € miesięcznie, koszt subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate

Xbox Cloud Gaming: czego będziesz potrzebować

Cuatro personajes de videojuegos seguidos, incluidos Master Chief de Halo y Doomslayer de Doom

(Zdjęcie: Microsoft)

Jak wspomniano powyżej, dostęp do Xbox Cloud Gaming wymaga najpierw członkostwa Xbox Game Pass Ultimate. Koszt 14.99 USD / 10.99 USD miesięcznie jest nieco droższy niż podstawowy poziom subskrypcji, ale dodatkowy koszt przynosi korzyści, zapewniając dostęp do Xbox Cloud Gaming i przepustki do gier na PC.

Będziesz także potrzebować urządzenia zgodnego z usługą Xbox Cloud Gaming. Należą do nich smartfony z Androidem i iOS, takie jak Samsung Galaxy S22 lub iPhone 13. Ale Xbox Cloud Gaming będzie również działać na tabletach, takich jak iPad, iPad Pro 12.9 i własnych urządzeniach Microsoft Surface Go. W przypadku smartfonów i tabletów potrzebujesz również aplikacji Xbox Game Pass, która umożliwia dostęp do zgodnych gier i przesyłanie strumieniowe za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Krótka lista kompatybilnych urządzeń jest dostępna w witrynie Xbox — otwiera się w nowej karcie. Ale ogólnie, jeśli masz nowoczesny laptop, smartfon lub tablet z systemem iOS lub Android, powinieneś móc grać w gry za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming. W tytuły Xbox Cloud Gaming można również grać na komputerze PC, za pośrednictwem aplikacji komputerowej lub ulubionej przeglądarki internetowej, w tym Google Chrome, Microsoft Edge i Firefox.

Podczas wydarzenia Meta Connect 2022 dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, dołączył do Marka Zuckerberga, aby potwierdzić, że Xbox Cloud Gaming pojawi się w Meta Quest 2 i Meta Quest Pro. Niestety, te gry nadal są dostępne na płaskim ekranie, nie można nagle przełączyć się na Tryb VR dla Forza Horizon 5. W związku z tym platforma powoli poszerza nowe horyzonty i możesz podłączyć swój kontroler Xbox. Oznacza to również, że Meta Quest może pokonać PSVR 2 z jednego prostego powodu.

Nie masz kompatybilnego urządzenia mobilnego? Nie bój się, możesz także grać z chmury bezpośrednio z konsoli Xbox Series X/S. Chociaż w tym przypadku sugerujemy po prostu pobranie gier, które chcesz, ponieważ będziesz mógł grać poza ograniczeniami Xbox Cloud Gaming, takimi jak brak możliwości przesyłania strumieniowego w rozdzielczości 4K.

Sterowanie dotykowe jest kompatybilne z urządzeniami z ekranem dotykowym, ale możesz także używać kontrolerów podłączonych przez USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth, w tym kontroler bezprzewodowy Xbox, kontroler gier mobilnych Razer Kishi, a nawet Dualshock 4 firmy Sony.

Firma Microsoft zaleca również szerokopasmowe połączenie internetowe w celu zapewnienia optymalnej rozgrywki podczas korzystania z usługi Xbox Cloud Gaming. Będziesz potrzebować prędkości co najmniej 20 Mb/s i połączenia Wi-Fi 5 GHz, aby rozpocząć grę w chmurze na poziomie podstawowym. Oczywiście wyższe prędkości zapewnią silniejsze połączenie z Twoją grą strumieniową, zmniejszając opóźnienia i zmniejszając dziwactwa, takie jak rozrywanie ekranu i sporadyczne puste ekrany.

Xbox Cloud Gaming: jakość i wydajność przesyłania strumieniowego

Xbox Cloud Gaming jugado en un teléfono inteligente Samsung

(Źródło zdjęcia: Shutterstock/Allmy)

Przesyłanie strumieniowe przez Xbox Cloud Gaming oznacza, że ​​możesz od razu grać w kompatybilne gry na wybranym urządzeniu, bez konieczności pobierania gry do pamięci urządzenia. Ta natychmiastowa dostawa nie jest oczywiście darmowa.

Aby zachować stałą wydajność, Xbox Cloud Gaming przesyła strumieniowo w rozdzielczości 1080p z szybkością do 60 kl./s. Oznacza to, że nie będziesz w stanie przesyłać strumieniowo gier w rozdzielczości wyższej niż 1440p lub 4K, ale 1080p jest więcej niż przydatne na mniejszych ekranach, których prawdopodobnie będziesz używać do grania w chmurze Xbox. Chociaż ograniczenie do 1080p sprawia, że ​​przesyłanie strumieniowe Xbox Cloud Gaming jest łatwiejsze do zarządzania przy Twojej przepustowości, nadal będziesz potrzebować szybkiego połączenia, aby zapewnić spójne wrażenia.

Na szczęście, jeśli spełniasz kryteria płynnego przesyłania strumieniowego, przekonasz się, że gry odtwarzane za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming oferują ostrzejszy obraz i znacznie lepsze czasy ładowania niż te same gry grane na konsoli Xbox One poprzedniej generacji. na równi z niezwykle szybkimi dyskami SSD Xbox Series X/S.

Xbox Cloud Gaming: w co mogę grać?

Pase de juegos de Xbox

(Zdjęcie: Microsoft)

Dzięki Xbox Cloud Gaming będziesz mógł grać w wiele różnych gier dostępnych w bibliotece Xbox Game Pass. Nie wszystkie gry w usłudze można przesyłać strumieniowo, ale korzystanie z aplikacji zapewnia dostęp do dedykowanej podsekcji „Chmura”, która zawiera listę wszystkich gier, w które można grać za pośrednictwem usługi Xbox Cloud Gaming.

Zakres tytułów dostępnych do grania za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming jest również dość szeroki. Od wysokobudżetowych tytułów własnych, takich jak Forza Horizon 5, Gears Tactics i Halo Infinite, po najpopularniejsze gry niezależne, takie jak Hollow Knight, Ori and the Will of the Wisps i The Outer Wilds.

Będziesz także mógł przesyłać strumieniowo niektóre z najlepszych gier innych firm dostępnych na Xbox One i Xbox Series X/S, w tym Dragon Quest 11, Mass Effect Legendary Edition i Mortal Kombat 11. W Xbox Cloud jest dużo do grania Gaming, a pełną listę gier znajdziesz tutaj (otwiera się w nowej karcie). Możesz nawet odtwarzać je bezpośrednio z przeglądarki, o ile masz podłączony kompatybilny kontroler do urządzenia.

Xbox Cloud Gaming: ostatnie przemyślenia

Xbox Cloud Gaming oferuje bardzo solidną alternatywę dla pobierania gier do przechowywania. Jest to jedna z najlepszych dostępnych obecnie platform do strumieniowego przesyłania gier, zwłaszcza w porównaniu z konkurencyjnymi usługami, takimi jak Nvidia GeForce Now i (wkrótce zniknie) Google Stadia.

W najbliższym czasie nie będziesz przesyłać strumieniowo gier w 4K, ale to, co Xbox Cloud Gaming traci w jakości obrazu, nadrabia stabilnością połączenia, krótkimi czasami ładowania oraz szeroką gamą obsługiwanych urządzeń i konfiguracji kontrolerów. Kolejną korzyścią jest to, że nie musisz mieć najlepszej konsoli Xbox, aby w pełni cieszyć się grą w chmurze. Oznacza to, że nawet specyfikacje Xbox Series S mogą cieszyć się wrażeniami z grania w chmurze równymi Xbox Series X.

Oczywiście istnieją znaczące bariery wejścia, takie jak konieczność subskrypcji stosunkowo drogiej subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, a także posiadanie dość szybkiego połączenia internetowego, ale jeśli spełniasz kryteria, Xbox Cloud Gaming może być Twoją bramą do odkrywanie najlepszych gier Xbox Game Pass w domu lub w podróży.

Dzisiejsze najlepsze oferty Ultimate Xbox Game Pass

Udostępnij to