Jamf Move poprawia bezpieczeństwo przedsiębiorstwa i zgodność z systemem macOS

Jamf Move poprawia bezpieczeństwo przedsiębiorstwa i zgodność z systemem macOS
            La empresa de administración de dispositivos empresariales Jamf ha adquirido nuevas herramientas de cmdSecurity diseñadas para ayudar a las empresas que utilizan Mac a hacer la plataforma aún más segura y proteger el cumplimiento en las industrias reguladas.
To kolejny wyraźny sygnał tego, jak bardzo zmienił się status platform Apple’a w biznesie.

Bezpieczne terminale

Jamf nabył kilka narzędzi technicznych i zasobów opracowanych przez cmdSecurity, firmę, której założyciel napisał wytyczne rządu Stanów Zjednoczonych dotyczące bezpieczeństwa korzystania z komputerów Mac.Zakup obejmuje pakiet bezpieczeństwa i zgodności macOS, cmdReporter, którego programiści, Daniel Griggs i Eric Metzger, również dołączyli do Jamf. „Widzimy ciągłe zapotrzebowanie na bezpieczeństwo i zgodność w biznesie. To przejęcie tylko wzmocni ekspansję tych możliwości Jamf” — powiedział Dean Hager, dyrektor generalny firmy.

Życie na krawędzi

Security and Compliance Suite działa jak wykrywacz kamer bezpieczeństwa, który monitoruje wszystko, co działa, komunikuje się lub uwierzytelnia na Macu.Będzie zbierać i przesyłać dane telemetryczne macOS do dziennika bezpieczeństwa i narzędzi do zarządzania zdarzeniami awarii (lub innych). Czyni to przy zachowaniu zgodności i sprawdzaniu wymagań bezpieczeństwa IT. Informacje, które zbiera, mogą pomóc w monitorowaniu wykrywania włamań (potencjalnie w czasie rzeczywistym), a także mogą być wykorzystywane do zapobiegania korzystaniu z zabronionych aplikacji, zatrzymywania utraty danych i zarządzania dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa. cmdReporter obsługuje powszechnie używane dane telemetryczne punktów końcowych i zautomatyzowane audyty konfiguracji systemu macOS, w tym CIS, NIST 800-53, NIST 800-171 i DISA STIG.

Co naprawdę interesujące, narzędzie to przewyższa wymagania audytu bazowego bezpieczeństwa, w tym te, których nie dało się spełnić w natywnym systemie macOS. Nie wykorzystuje do tego rozszerzeń jądra (kextów) i został opracowany od podstaw, aby stawiać niewielkie wymagania procesorowi, przy maksymalnym wykorzystaniu procesora wynoszącym zaledwie 8%.

Compliance w odległej firmie

Aspekt zgodności jest szczególnie cenny, ponieważ platformy Apple wciąż wchodzą na nowe rynki korporacyjne, w tym na branże regulowane. Użytkownicy służby zdrowia, administracji, energetyki i edukacji wymagają rozwiązań zabezpieczających Mac, które mogą również zapewnić zgodność systemów; to narzędzie może pomóc firmie Jamf w dalszym zwiększaniu obecności w miarę wzrostu liczby wdrożeń komputerów Mac w tych branżach. Praca zdalna podniosła również wyzwania związane z ochroną bezpieczeństwa punktów końcowych w firmach, co z pewnością wydaje się być częścią tego, co skłoniło firmę Jamf do dokonania tego przejęcia. Josh Stein, Starszy Dyrektor ds. Strategii Produktów Bezpieczeństwa, powiedział: „Wdrożone zostały standardy audytu i zgodności, aby zapewnić ustanowienie wzorca najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa w celu ochrony przed niezliczonymi zagrożeniami cybernetycznymi, które mogą zaszkodzić reputacji i stratom finansowym. Moim zdaniem sprawia to, że jest to niezbędny element inteligentnych narzędzi do monitorowania bezpieczeństwa punktów końcowych dla komputerów Mac, które już zapewnia Jamf, takich jak Jamf Protect i Jamf Pro.Dodanie narzędzia rozszerzy bezpieczeństwo zapewniane przez te rozwiązania i zwiększy nadać komputerom Mac większą wagę w regulowanych branżach, które chciałyby je przyjąć, ale muszą nadążać za przepisami dotyczącymi zgodności.

Odważnie idź tam, gdzie wcześniej nie było Maca

Przejęcie daje również Apple-in-the-Enterprise znacznie lepszą możliwość pracy z czymś, co wygląda na kolekcję interesujących klientów. Witryna cmdsec informuje, że organizacje już korzystające z cmdReporter to między innymi NASA, Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA, Departament Rolnictwa USA, JPL, NOAA i Johns Applied Physics Laboratory Hopkins. Narzędzie prawdopodobnie zainteresuje również inne branże, w tym klientów bankowych, którzy również migrują na komputery Mac.Bardziej szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób przejęcie Jamf może pomóc firmom w spełnieniu wymogów audytu i odpowiedzialności, można znaleźć tutaj. Śledź mnie na Twitterze lub dołącz do mnie w AppleHolic's bar & grill i Apple Discussions na MeWe.
<p>Copyright © 2021 IDG Communications, Inc.</p>