iPhone XS Max jest, jak sama nazwa wskazuje, świetny. Jest to największy z trzech „nowych” iPhone’ów 2018 roku, co czyni go małym następcą iPhone’a 8 Plus, mimo że ma więcej DNA niż iPhone X.

To ogromny telefon, ale też bardzo popularny, co sugeruje, że do końca 11 roku mogliśmy zobaczyć kolejne duże urządzenie z iPhonem 2019. To też drogie urządzenie, ale ze stałą liczbą. Biznesowy iPhone Max, zwykle można go znaleźć. niższa cena niż została wprowadzona, a będzie to jeszcze bardziej dotyczyło sprzedaży Amazon Prime Day.

Aby pomóc Ci opanować ogromne phablety Apple, stare i nowe, porównaliśmy te dwa, aby zobaczyć, co dokładnie się zmieniło, i znaleźć to, co otrzymasz w świetnej cenie, jaką Apple na to postawił. IPhone XS Max.

Poniżej porównujemy oba telefony w kilku kluczowych obszarach: ich wygląd, aparat i jakość ekranu.

Wygląd iPhone'a XS Max vs iPhone'a 8 Plus

iPhone XS Max to zupełnie inna bestia niż iPhone 8 i to właśnie wyróżnia się najbardziej na pierwszym planie, bo o ile XS Max ma notch i prawie nie ma żadnej innej ramki, to iPhone 8 ma duże soczewki nad i pod ekranem z przyciskiem.

Brak głównego przycisku w iPhonie XS Max oznacza, że ​​nie dostajesz Touch ID, ale masz Face ID, którego iPhone 8 Plus nie ma.

Jest jednak mniej różnic z tyłu i po bokach, ponieważ oba telefony mają szklany tył i metalową ramkę. Jednak orientacja aparatów z tyłu jest inna: w iPhonie 8 Plus oba obiektywy znajdują się obok siebie, natomiast w iPhonie XS Max są ułożone pionowo.

Mimo mniejszego ekranu iPhone 8 Plus jest większy.

Mimo mniejszego ekranu iPhone 8 Plus jest większy.

Oczywiście wymiary i waga również się różnią. IPhone XS Max ma wymiary 157.5 x 77.4 x 7.7 mm i 208 g, a iPhone 8 Plus ma wymiary 158.4 x 78.1 x 7.5 mm i 202 g. Innymi słowy, iPhone XS Max jest nieco mniejszy, pomimo większego ekranu.

A kolory też są inne. iPhone XS Max jest dostępny w kolorze srebrnym, gwiezdnej szarości i złotym., podczas gdy iPhone 8 Plus jest oferowany we wszystkich tych modelach, a także dodaje czerwieni do miksu.

Mniej widoczną różnicą jest wodoodporność iPhone'a XS Max: jego indeks ochrony IP68 (to znaczy może być zanurzony na głębokość do 2 metrów do 30 minut), podczas gdy iPhone 8 Plus jest kompatybilny z IP67 i może wytrzymać tylko do jednego metra.

Ekran iPhone'a XS Max vs iPhone'a 8 Plus

Oba telefony mają duże ekrany, ale największy jest iPhone XS Max (6,5 cala), podczas gdy iPhone 8 Plus mierzy 5,5 cala.

IPhone XS Max ma cały ekran z przodu.

IPhone XS Max ma cały ekran z przodu.

XS Max oferuje również wyższą rozdzielczość 1242 x 2688 i 458 pikseli na cal, w porównaniu z wyświetlaczem 1080 x 1920, 401 ppi na iPhonie 8 Plus. Stosunek wysokości do szerokości iPhone'a XS Max jest również zmniejszony i wykorzystuje OLED, podczas gdy iPhone 8 Plus ma ekran LCD.

Różnica w technologii wyświetlania oznacza, że ​​od XS Max można oczekiwać lepszego kontrastu i żywszych kolorów.

iPhone XS Max vs iPhone 8 Plus OS i moc

Nowy rok to nowy chipset. W tym przypadku, dostajesz A12 Bionic w iPhone XS Max, podczas gdy iPhone 8 Plus ma swojego poprzednika, A11 Bionic. To nie problem, ale od iPhone’a XS Max można spodziewać się naprawdę lepszej diety.

W szczególności jest do 15% szybszy i do 50% bardziej energooszczędny, w zależności od kombinacji sześciu zaangażowanych rdzeni. Po raz pierwszy znacznie ulepszono również układ graficzny i silnik neuronowy. iPhone XS Max.

Jest mniejsza różnica w stosunku do systemu operacyjnego. XS Max jest dostarczany z nowym iOS 12, ale wkrótce będziesz mógł zaktualizować iPhone'a 8 Plus.

Aparat i bateria iPhone'a XS Max vs iPhone'a 8 Plus

Zarówno iPhone XS Max, jak i iPhone 8 Plus mają 12-megapikselowy tylny aparat z dwoma obiektywami, który obsługuje funkcje takie jak zoom optyczny i tryb portretowy, ale iPhone XS Max oferuje optyczną stabilizację aparatu. Obraz na obu obiektywach, podczas gdy 8 Plus ma tylko jeden w jednym.

Aparat iPhone'a XS Max ma również inne ulepszenia, w tym nowe funkcje, takie jak możliwość dostosowania głębi ostrości po zrobieniu zdjęcia.

Oba telefony mają tylne aparaty z dwoma obiektywami

Oba telefony mają tylne aparaty z dwoma obiektywami

Jednak różnica jest mniej wyraźna na froncie, ponieważ oba telefony mają przedni aparat TrueDepth, który wykrywa głębię w trybie portretowym i wzmacnia tożsamość twarzy.

Nie wiemy, jak duża jest bateria iPhone'a XS Max w mAh, ale jest to podobno największa bateria, jaką kiedykolwiek zainstalowano w iPhonie i wytrzymała około jednego dnia użytkowania. IPhone 8 Plus ma baterię 2691 mAh, która, jak stwierdziliśmy w naszej recenzji, przedstawia codzienne życie, ale trochę więcej.

iPhone XS Max vs. Data premiery i cena iPhone'a 8 Plus

iPhone XS Max można kupić już od 1,099 euro (1,099 1,799 USD, XNUMX XNUMX USD), czyli dużo, podobnie jak najbardziej ekskluzywny smartfon Apple.

iPhone 8 Plus jest już od jakiegoś czasu niedostępny i odnotował sprawiedliwy udział w obniżkach cen, przywracając go do ceny początkowej 699 EUR / 699 USD / 1,149 XNUMX USD, co czyni go nieco tańszym.

Wynieść

iPhone XS Max wygląda jak ogromny upgrade w iPhonie 8 Plus, nie tylko całkowicie zmieniając wygląd, ale także znacznie większy ekran. Dodajmy do tego nadwyżkę mocy, a to całkiem istotna zmiana, ponieważ jesteśmy w „S” roku.

Jeśli wybierzesz między dwoma telefonami, iPhone XS Max na papierze będzie wyglądał znacznie lepiej.

Oczywiście XS Max jest również znacznie droższy, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę znaczenie aktualizacji dla Ciebie.

 

Udostępnij to