Apple zapoczątkował w tym roku zmianę tektoniczną w świecie iPhone'a, dodając nowe urządzenie i schemat nazewnictwa do iPhone'a 14, wraz z iPhone'em 14 Plus.

Pierwotnie pomyślany jako iPhone 14 Max i zaprojektowany jako uzupełnienie najważniejszego iPhone’a 14 Pro Max, z prostszym układem scalonym, wyświetlaczem i aparatem, 14 Plus udowodnił również, że Apple nie poprzestał na przeróbce nazw swoich produktów.

Plotki sugerują, że firma zastosuje podobne podejście do przyszłorocznego iPhone'a z najwyższej półki. Zamiast iPhone’a 15 Pro Max wygląda na to, że znajdziemy „iPhone’a 15 Ultra”, zaprojektowanego do umieszczenia na iPhonie 15 Pro.

Nazewnictwo nie ma znaczenia dla Apple. Firma właśnie wydała ekstremalną wersję swojego smartwatcha, wyposażoną w funkcje, o nazwie Apple Watch Ultra.

Pojęcie Apple iPhone 15 Ultra ma dla nas sens, a oderwanie się od nazwy Pro pozwoli Apple lepiej uzasadnić wszystkie różnice, które Apple postanawia wprowadzić do swoich dwóch najlepiej działających iPhone'ów 2023. 15 Ultra prawdopodobnie będzie czymś więcej niż tylko większym ekranem i baterią, jak ma to miejsce w przypadku obecnego iPhone'a 14 Pro i Pro Max.

ciąć na polowanie

  (* 15 *)Co to jest? Największe i najgorsze iPhone’y oczekiwane od Apple w 2023 roku

  (* 15 *)Kiedy to wyszło? Prawdopodobnie wrzesień 2023 r

  (* 15 *)Ile to będzie kosztować? Prawdopodobnie tyle, jeśli nie więcej niż obecne 14 Pro Max

Przewidywane daty premiery iPhone'a 15 Ultra

Historycznie wydarzenia Apple mają miejsce w pierwszym lub drugim tygodniu września. Firma lubi ogłaszać się we wtorek lub środę, a następnie w ten sam piątek rozpoczynać przedsprzedaż. Telefon zwykle dociera do sklepów w następny piątek.

W przypadku iPhone'a 14 to wydarzenie przypadło na 7 września (co prawda wcześniej niż oczekiwano), a trzy z czterech telefonów trafiły do ​​​​sprzedaży ponad tydzień później, 16 września (iPhone 14 Plus pojawił się 7 września). październik) .

W 2023 r. oznacza to, że prawdopodobne daty wydarzeń to 5 września lub 12 września (oba są we wtorki), chociaż możliwe są również 6 września i 13 września. Telefon mogliśmy zobaczyć w sklepach od 15 września.

Apple iPhone 14 Pro Max zawsze w zasięgu wzroku

Obecny najlepszy pies Apple: iPhone 14 Pro Max (Źródło zdjęcia: Future/Lance Ulanoff)

Cena iPhone'a 15 Ultra jest filtrowana

Wczesne przecieki na temat tego, jak Apple wyceni iPhone'a 15 Ultra, ujawniają się. Apple może uruchomić telefon Ultra za 1,199 euro. To postawiłoby telefon na tym samym poziomie cenowym, co obecne urządzenie „Ultra” Samsunga, Galaxy S22 Ultra. Ten telefon kosztuje 1,199.99 USD / 1,149 GBP / 1,849 USD.

Obecny iPhone 14 Pro Max kosztuje 1,099 USD / 1,199 GBP / 1,899 USD, co samo w sobie jest wzrostem ceny poza rynkiem amerykańskim w porównaniu z ubiegłorocznym modelem. Sądzimy, że możliwe jest, że gdy Apple zmieni wersję „Pro Max” na „Ultra”, cena wzrośnie o 100 euro w Stanach Zjednoczonych, a ceny w innych miejscach wzrosną odpowiednio.

Miejmy nadzieję, że ten wzrost cen wiąże się z większą liczbą powodów do zakupu. Obecny iPhone 14 Pro Max zapewnia większy ekran i baterię niż standardowy 14 Pro i to wszystko. To świetny bonus za 100 euro, ale jeśli Apple chce podnieść cenę jeszcze wyżej, musi oferować więcej funkcji i więcej sprzętu, aby uzasadnić cenę.

  (* 15 *)iPhone 14 ProMax: 1,099 EUR / 1,199 EUR / 1,899 EUR AU

  (* 15 *)Samsung Galaxy S22 Ultra 5G: 1.199,99 USD / 1.149 GBP / Australijczyk 1.849

  (* 15 *)iPhone 15 Ultra (oczekiwany): 1,199 EUR / 1,309 EUR / 2,099 EUR AU

Innymi słowy, spodziewamy się, że iPhone 15 Ultra będzie kosztował tyle samo, co iPhone 14 Pro Max, z 256 GB pamięci.

iPhone 15 Ultra nowości, plotki i przecieki

Słyszeliśmy już wiele o wyczekiwanym iPhonie 15 z plotkami sprzed premiery serii iPhone 14, ale wiadomości o topowym Apple iPhone 15 Ultra pojawiły się dopiero niedawno. Mark Gurman z Bloomberga wspomniał zaraz po uruchomieniu Line 14, że nadchodzi Ultra i wtedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o tej możliwej nowej nazwie.

Tak jak powiedziałem wczoraj: Ultra nadchodzi. https://t.co/IrZUBHlLNS29 września 2022 r

Zobacz więcej

Potem usłyszeliśmy więcej potwierdzeń innych wycieków iPhone'a 15, a jeden z przecieków sugerował, że oprócz większego ekranu i baterii, iPhone 15 Ultra może mieć lepszą konfigurację aparatu niż jego rodzeństwo iPhone 15 Pro.

Montaż aparatu Apple iPhone 14 Pro Max

Aparaty iPhone'a 14 Pro Max (Źródło zdjęcia: Future/Lance Ulanoff)

Informacje wydawały się dość niejasne, a wyciek wskazywał, że Apple testuje długo oczekiwaną funkcję nagrywania wideo 8K dla swojego następnego iPhone'a, ale autor nie był pewien, czy ta funkcja pojawi się na iPhonie 15 Pro, czy tylko na wierzchu. to. linia. zakres. iPhone'a 15 Ultra. To wywołało spekulacje, że telefon Ultra może zobaczyć ulepszenia aparatu w stosunku do Pro.

Samsung Galaxy S22 Ultra to krok naprzód w stosunku do Galaxy S22 Plus i podstawowego modelu Galaxy S22, a jednym znaczącym ulepszeniem jest dodanie teleobiektywu w stylu peryskopu. Przecieki sugerują, że Apple może używać zoomu peryskopowego również w swoim większym urządzeniu Ultra, a wymagania dotyczące rozmiaru takiego obiektywu miałyby większy sens w większym telefonie w porównaniu do mniejszego iPhone'a 15 Pro, który również spodziewany jest na następną jesień.

W każdym razie, jeśli iPhone 15 Ultra oferuje nagrywanie wideo 8K, może również skorzystać z wyższych prędkości przesyłania danych niż obecne modele, dzięki czemu będziesz mógł pobrać wszystkie te obrazy z telefonu w rozsądnym czasie.

I wygląda na to, że można uzyskać właśnie taką aktualizację prędkości, z jednym wiarygodnym źródłem, które twierdzi, że modele Pro z linii iPhone 15 (prawdopodobnie w tym iPhone 15 Ultra) otrzymają port USB-C z obsługą prędkości przesyłania danych do 20 Gb/s lub 40 Gb/s w porównaniu do 480 Mb/s na obecnych iPhone'ach.

Poza tym słyszeliśmy również, że iPhone 15 Ultra może być pokryty tytanem, który jest ogólnie mocniejszy i lżejszy niż stal nierdzewna, z której korzysta iPhone 14 Pro Max. Twierdzenie to pochodzi z tweeta wyciekającego LeaksApplePro (otwiera się w nowej karcie), który nie jest jednym z największych wycieków, ale był nim tuż wcześniej.

Inne źródło mówi teraz to samo, więc może to być prawda. To drugie źródło dodało, że boki najwyraźniej również będą miały inny kształt, zakrzywiając się w kierunku tyłu telefonu, a nie pod kątem prostym.

Udostępnij to