Czas dla nikogo nie stoi w miejscu, dlatego już teraz przyglądamy się iPhone'owi 15, mimo że iPhone 14 dopiero co został zaprezentowany.

iPhone 15 prawdopodobnie będzie dostępny pod koniec 2023 roku, chyba że Apple użyje symbolu wieloznacznego z nazwą „14S” lub podobną. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, ponieważ słyszeliśmy przecieki i plotki o nazwie iPhone 15.

Tak, zgadza się: informacje przedpremierowe dotyczące następnego iPhone'a są już dostępne, z dużym wyprzedzeniem. Nie jest to całkowitą niespodzianką, ponieważ wycieki Apple czasami pojawiają się na wiele lat przed wypuszczeniem produktu.

Aby dać ci (bardzo wczesne) wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał następny telefon, a także jego rodzeństwo, podsumowaliśmy wszystkie wiadomości, plotki i prognozy tutaj. Spodziewaj się wielu aktualizacji tego artykułu między końcem 2022 r. a wrześniem 2023 r.

Spis treści

ciąć na polowanie

  • Co to jest? Generacja smartfonów Apple 2023
  • Kiedy to wyszło? Prawdopodobnie wrzesień 2023 r
  • Ile to będzie kosztować? Możliwy wzrost ceny w stosunku do iPhone'a 14

Data premiery iPhone'a 15

Nie słyszeliśmy jeszcze żadnych plotek o dacie premiery iPhone'a 15 ani o dacie premiery, ale można się tego spodziewać: rzadko zdarzają się one dłużej niż miesiąc przed samą premierą.

W przypadku iPhone'a 14 wydarzenie to przypadło na 7 września, a trzy z czterech telefonów trafiły do ​​sprzedaży ponad tydzień później, 16 września (a iPhone 14 Plus 7 października). Apple zazwyczaj wybiera pierwszy lub drugi tydzień września na swoje wydania i często wybiera wtorek, ale czasami wybiera środowe wydarzenie.

W 2023 roku oznacza to, że 5 lub 12 września są całkiem prawdopodobne (oba to wtorki), chociaż 6 i 13 września również są możliwe.

Oferta iPhone'a 14 na stole w nieujawnionym sklepie Apple Store

Cała rodzina iPhone'ów 14 (Źródło zdjęcia: Apple)

Cena iPhone'a 15

Jeśli chodzi o cenę, znowu nie słyszeliśmy wielu przecieków ani plotek, ale oferta iPhone'a 14 odnotowała niewielki wzrost cen w stosunku do odpowiedników iPhone'a 13. To może się powtórzyć w 2023 roku w przypadku iPhone'a 15.

Dla kontekstu, chociaż jest czterech członków rodziny iPhone'a 14, oto ceny najtańszych i najdroższych opcji:

  • iPhone 14 128GB: 799 EUR / 849 EUR / 1,399 EUR AU
  • iPhone 14 Pro Max 1 TB: 1,599 EUR / 1,749 EUR / 2,769 EUR AU

To pełny przedział cenowy dla obecnego zakresu, choć oczywiście istnieje wiele urządzeń i opcji przechowywania pomiędzy tymi punktami.

Jeśli chodzi o linię iPhone'a 15, jak dotąd jedyna plotka o cenie dotyczy iPhone'a 15 Ultra, nowego telefonu, który może wylądować zamiast iPhone'a 15 Pro Max, zaczynając od 1,199 euro (prawdopodobnie około 1,309 euro za sztukę). w oparciu o typowe ceny Apple). ceny). cena) najlepiej.

IPhone 14 Pro Max zaczyna się od 1099 USD / 1199 GBP / 1899 USD, więc jeśli to prawda, następny model kosztowałby co najmniej 100 GBP więcej.

iPhone 15 Wiadomości, plotki i przecieki

Słyszeliśmy sporo plotek o iPhonie 15, chociaż krążą one od bardzo dawna, więc nie jest do końca jasne, które z nich są nadal aktualne, a które to stare wiadomości.

Niektóre z nich wydają się oczywiste: raport mówi, że Apple pracuje nad chipem A17 Bionic 3 nm dla iPhone'a 15. Ponieważ iPhone 14 Pro i Pro Max używają A16 Bionic, a 17 jest wyższy niż 16, mogliśmy się tego domyślić. w każdym przypadku. .

Jednak iPhone 14 korzystał ze starszego układu A15 Bionic, który znajduje się również w iPhone 13 Pro i 13 Pro Max, a inny raport sugeruje, że ten nowy trend telefonów innych niż Pro, korzystających ze starszych chipsetów, równie dobrze mógłbym kontynuować . To stwierdzenie, które słyszeliśmy wiele razy.

Trzymając się chipsetów, wydaje się prawdopodobne, że Qualcomm ponownie dostarczy modem 5G. Snapdragon X70 wydaje się być wyborem, ponieważ oferuje lepszą wydajność niż Snapdragon X65 na iPhonie 14.

Jeśli chodzi o inne specyfikacje, słyszeliśmy prognozy, że modele Pro skoczą do 8 GB pamięci RAM z iPhonem 15, a także będą wyposażone w kamery peryskopowe, które powinny poprawić możliwości teleobiektywu z zoomem.

Wczesna zmiana może nadejść w 2023 roku, wraz z iPhonem 15. UE powiedziała Apple, że musi dodać porty ładowania USB-C do iPhone'ów począwszy od 2024 roku, ale wielu fanów uważa, że ​​Apple przyjmie standard ładowania wcześniej, w 2023 roku. – i co najmniej jeden punkt wycieku w tym kierunku.

Niedawno z innego zaufanego źródła dowiedzieliśmy się, że cała linia iPhone'ów 15 otrzyma USB-C, ale dodali, że tylko modele Pro będą oferować lepsze prędkości przesyłania danych.

Oba telefony mogłyby najwyraźniej mieć prędkość przesyłania danych 20 Gb / s lub 40 Gb / s, podczas gdy standardowy iPhone 15 i iPhone 15 Max miałby taką samą prędkość 480 Mb / s, jak obecne modele.

To powiedziawszy, niektórzy fani mają nadzieję, że Apple nie porzuci w najbliższym czasie własnego portu Lightning, sugerując nawet, że firma może najpierw wprowadzić całkowicie bezportowego iPhone’a.

Wydaje się to mało prawdopodobne, ponieważ Apple potwierdziło teraz, że przejdzie na USB-C, przynajmniej w Europie, chociaż firma nie powiedziała, czy dokona zmiany na całym świecie. Nie określono również, który model będzie pierwszym iPhonem z USB-C, więc może to nie być iPhone 15.

Zdjęcia iPhone'a 14 Pro Max

Dynamiczna wyspa iPhone'a 14 Pro. (Zdjęcie: TechRadar)

Jedną z dużych cech iPhone'a 14 Pro jest to, że „Dynamic Island” – fantazyjna nazwa marketingowa przedniego aparatu „dziurkacza”, którego używa Apple – i przeciek sugeruje, że modele iPhone'a 15 inne niż Pro również mogą to uzyskać.

Niedawno słyszeliśmy również gdzie indziej, że wszystkie modele iPhone'a 15 otrzymają Dynamic Island, ale standardowy telefon i iPhone 15 Plus nadal będą miały wyświetlacz 60 Hz.

Jednak niektórzy spekulują, że seria iPhone 15 może wykorzystywać kamery pod wyświetlaczem, które są umieszczone pod wyświetlaczem telefonu, aby zapewnić, że nie zajmuje miejsca na wyświetlaczu, co zaprzecza temu twierdzeniu Dynamic Island. Jednak w TechRadar nie jesteśmy tego zbyt pewni.

W przypadku najnowszych generacji iPhone'ów firma Apple podzieliła gamę na serie „Standard” i „Pro”, przy czym ta ostatnia zapewnia większą funkcjonalność niż pierwsza; w każdym zakresie jedyną istotną różnicą jest rozmiar ekranu. Ale w przypadku iPhone'a 15 modele Pro mogą pękać jeszcze bardziej, ponieważ wydaje się, że „Pro Max” ewoluuje.

Duży przeciek sugeruje, że iPhone 15 Pro Max będzie faktycznie nazywał się iPhone 15 Ultra, po przyjęciu przez Apple tego przyrostka w innym miejscu i przyniesie dodatkowe funkcje w stosunku do iPhone'a 15 Pro.

Jednym z kluczowych przykładów wymienionych jest dział aparatów, ponieważ podczas gdy iPhone 15 Pro ma zachować teleobiektyw z 14 Pro, mówi się, że iPhone 15 Ultra ma obiektyw peryskopowy zapewniający jeszcze większy zoom, prawdopodobnie około 5x. W rzeczywistości słyszeliśmy to wiele razy, z różnych źródeł, co czyni to bardzo prawdopodobnym.

Słyszeliśmy również z przecieków ApplePro (Otwiera się w nowej karcie), że iPhone 15 Ultra może mieć tytanową konstrukcję, która powinna być lżejsza i mocniejsza niż stal nierdzewna używana w obecnych modelach Pro. .

Inne źródło przedstawiło podobne twierdzenie, chociaż nie są one bardziej szczegółowe co do tego, które modele mogą wykorzystywać tytan. Dodali jednak, że boki mogą zakrzywiać się w kierunku tyłu telefonu w linii iPhone'a 15, zamiast być pod kątem prostym, jak w iPhonie 14.

Udostępnij to