Firma Apple wprowadziła niewielką zmianę w systemie iOS 16, ale znaczną poprawkę, aby w niektórych sytuacjach ułatwić Ci życie, umożliwiając wyświetlanie hasła Wi-Fi do sieci, z której aktualnie korzystasz, na Twoim urządzeniu.

Zamiast czyścić zapisane hasło do bieżącej sieci w sekcji Wi-Fi w Ustawieniach, więc nie ma możliwości dowiedzenia się, co to jest, jeśli go nie pamiętasz, możesz teraz zobaczyć rzeczywisty tekst hasła (o ile uwierzytelniasz się za pomocą Face ID, Touch ID lub hasła).

W takim przypadku możesz powiedzieć gościowi domu, jakie hasło ma wprowadzić, lub skopiować hasło i wysłać je na urządzenie tej osoby. Zostało to zauważone przez MacRumors (otwiera się w nowej karcie), a możliwość jest dostępna w wersji zapoznawczej dla programistów iOS 16.

Podczas gdy osoby ze sprzętem iOS mogą już bezproblemowo udostępniać hasła Wi-Fi każdemu, kto próbuje połączyć się z tą samą siecią, o ile odwiedzający korzysta również z iPhone'a (lub iPada lub Maca), jeśli odwiedzający ma urządzenie z Androidem lub Windows Na przykład laptop to nie jest możliwe.

W takich sytuacjach naprawdę przydatne będzie sprawdzenie, jakie faktycznie jest hasło Wi-Fi, zamiast konieczności pobierania go z kawałka plastiku, który wyciągasz z tyłu routera lub firmy z chipem. karta wysłana przez dostawcę usług szerokopasmowych, która zawiera dane logowania do domyślnego routera, znajdującego się gdzieś w szufladzie.

Analiza: przydatna zmiana, a także kwestia czasu

To niewielka poprawka, ale wystarczająco rozsądna, aby zaoszczędzić trochę czasu we wspomnianych sytuacjach. W rzeczywistości możesz się zastanawiać, dlaczego Apple tak długo zajęło wdrożenie tej funkcji, która nie może być trudna do wdrożenia, spójrzmy prawdzie w oczy.

Wyświetlanie zapisanego hasła do bieżącej sieci Wi-Fi może być również przydatne dla odwiedzających na urządzeniach z systemem iOS, ponieważ czasami możliwość automatycznego udostępniania im hasła może nie działać poprawnie, a przynajmniej masz teraz szybką ścieżkę kopii zapasowej. w przypadku problemów dla gości z iPhonami lub iPadami.

Nowa funkcja pojawi się wraz z iOS 16 jeszcze w tym roku, a mobilny system operacyjny nie jest daleko od publicznych testów beta – to powinno nastąpić w lipcu.

Chociaż mówimy o łatwym udostępnianiu haseł Wi-Fi, istnieje fajna sztuczka, którą użytkownicy telefonów z Androidem mogą wykorzystać na swoją korzyść, o której możesz nie wiedzieć, i ma to związek z kodami QR. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, tutaj wyjaśniamy tajniki.

Via The Verge (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to