Pojawiła się pierwsza wersja beta systemu iOS 15.4 i chociaż zawiera wiele nowych funkcji, najbardziej ekscytującym aspektem dla wielu użytkowników iPhone'a może być nowe emoji.

Obejmuje obsługę 14 emotikonów, co oznacza, że ​​pojawiło się 37 nowych typów emotikonów i 75 dodanych kolorów skóry.

Dodatki do koloru skóry są oczywiście świetne, jeśli chodzi o inkluzywność – możliwość udostępnienia emoji, która trochę Cię odzwierciedla, jest zawsze lepsza niż emoji o bardzo innym kolorze skóry.

Tymczasem nowe emoji obejmują szeroki zakres rzeczy, od topiącej się twarzy, falującej twarzy i twarzy z okiem wystającym za ręce, po przygryzioną wargę, puste gniazdo, prześwietlenie. , Kula. , troll, koral, fasola, bąbelki, kwiat lotosu i wiele więcej.

W sumie pojawiło się 112 nowych dodatków (uwzględniających zarówno nowe typy, jak i wariacje odcieni skóry), a pełną ich listę można zobaczyć na Emojipedii.

Jeśli desperacko chcesz zdobyć te emoji teraz i jesteś zarejestrowany w Apple jako programista, możesz uzyskać aktualną wersję beta, ale generalnie zalecamy poczekanie przynajmniej na publiczną wersję beta (która, na podstawie powyższego formularza, może się zdarzyć w dowolnym czas). dzień teraz) i najlepiej do ostatecznej wersji.

Ostateczne wydanie iOS 15.4 prawdopodobnie jeszcze za kilka tygodni, ale sądzimy, na podstawie poprzedniego stanu, że powinno pojawić się przynajmniej przed kwietniem.

Zrzut ekranu WWDC 2021

Universal Control w końcu wylądował (Źródło zdjęcia: Apple)

Analiza: co jeszcze znajdziesz w iOS 15.4

Oprócz emoji, iOS 15.4 beta zawiera wiele innych aktualizacji i ulepszeń, być może przede wszystkim obsługę masek Face ID (bez potrzeby korzystania z Apple Watch).

Dostępny jest również widżet Apple Card, który pozwala na pierwszy rzut oka zobaczyć saldo i wydatki, możliwość dodawania notatek do haseł w pęku kluczy iCloud, możliwość włączenia SharePlay bezpośrednio z arkusza udostępniania i wiele innych zmian.

Universal Control ma również długo oczekiwany wygląd, choć bardziej jako funkcja iPadOS 15.4, umożliwiając korzystanie z jednej myszy i klawiatury na iPadzie i Macu.

To, czego do tej pory nie widzieliśmy, jest oznaką możliwości dodania prawa jazdy lub identyfikatora stanu do aplikacji Wallet, którą Apple ogłosił dawno temu, ale jeszcze nie uruchomił. Być może jednak będzie to finalna wersja iOS 15.4, a jeśli nie, to zawsze będzie iOS 16.

Udostępnij to