Wersja beta iOS 15.4 udostępnia funkcję Face ID, która działa z ukrytymi twarzami

iOS 15.4 beta udostępnia funkcję Face ID, która działa z ukrytymi twarzami

Nadchodząca aktualizacja Apple do iOS 15 umożliwi odblokowanie telefonu bez zdejmowania maski. Wersja beta iOS 15.4, udostępniona programistom w czwartek, wprowadza nową funkcję bezpieczeństwa w postaci nowej opcji FaceID.

Na znak, że Apple, podobnie jak reszta z nas, wie, że maski szybko nie znikną, kalifornijski gigant technologiczny pracuje – zgodnie z wersją beta systemu iOS 15.4 – nad nowym sposobem odczytywania twarzy i odblokowywania telefonu.

Ta aktualizacja, która pojawia się w Ustawieniach, Face ID i Hasło, została dostrzeżona między innymi przez Brandona Butcha na Twitterze i zweryfikowana przez LaComparacion. Pozwoli Ci to wybrać opcję odczytania części twarzy, która pojawia się nad maską w celu rozpoznania twarzy.

Zasadniczo system użyje cech identyfikacyjnych Twoich oczu i obszaru wokół nich, aby Cię zidentyfikować i, jeśli pasują, odblokuje telefon.

Nie przypomina to dwuskładnikowego systemu uwierzytelniania, którego obecnie używa Apple, aby pomóc osobom noszącym maski w odblokowaniu iPhone'ów, który został wprowadzony w iOS 14.5. W takim przypadku zamiast czekać, aż funkcja Face ID zakończy się niepowodzeniem, iPhone automatycznie odblokuje iPhone'a, jeśli masz przy sobie zegarek Apple Watch w celu uwierzytelnienia.

Cóż, to nowość 🤔 (iOS 15.4 Beta 1) pic.twitter.com/MSe7hmPGlR 27 stycznia 2022

Zobacz więcej

W aktualnej wersji beta iOS 15.4 na stronie ustawień Face ID znajduje się ostrzeżenie: „Face ID jest najdokładniejszy, gdy jest ustawiony tylko na rozpoznawanie twarzy”.

Chociaż system będzie w stanie rozpoznać Twoją zamaskowaną twarz, nie wymaga noszenia maski podczas konfiguracji.

Obecna rejestracja Face ID wymaga spojrzenia na ekran i powolnego obracania głowy w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, podczas gdy moduł TrueDepth w iPhonie skanuje Twoją twarz. Zanim twoja twarz znajdzie się w systemie, miną dwie rundy. Nie można zarejestrować więcej niż jednej twarzy. Kwestią jest więc użycie dowolnego posiadanego nagrania twarzy lub ustawienie go tak, aby rozpoznawał twarz bez maski i zamaskowaną.

Nawiasem mówiąc, nadal możliwe jest korzystanie wyłącznie z funkcji rozpoznawania twarzy bez maseczki. Możliwości noszenia maski Face ID można włączać i wyłączać w Ustawieniach.

Podobnie jak w przypadku wszystkich programów w wersji beta, wszystko to może ulec zmianie. Bety dla programistów iOS przechodzą kilka cykli i aktualizacji, zanim zostaną udostępnione ogółowi społeczeństwa. Język strony może się zmienić, podobnie jak Face ID z funkcją masek. Może nawet całkowicie zniknąć.