iPhone SE 2 może być wyposażony w popularną funkcję

Nadchodząca aktualizacja Apple iOS 15 może odblokować telefon bez zdejmowania skórki. Wersja beta iOS 15.4, udostępniona programistom w czwartek, wprowadza nową funkcję bezpieczeństwa jako nową opcję FaceID.

Na znak, że Apple, podobnie jak reszta z nas, wie, że skórki nie znikną w najbliższym czasie, kalifornijski gigant technologiczny pracuje w wersji beta iOS 15.4 nad nowym sposobem odczytywania Twojej twarzy i odblokowywania telefonu.

Ta aktualizacja, która pojawia się w Ustawieniach, Face ID i Hasło, została zauważona m.in. przez Brandona Butcha na Twitterze i zweryfikowana przez TechRadar. Pozwoli Ci to wybrać opcję odczytywania części twarzy, która pojawia się nad maską w celu rozpoznawania twarzy.

Zasadniczo system użyje cech identyfikacyjnych Twoich oczu i obszaru wokół nich, aby Cię zidentyfikować i, jeśli pasują, odblokują Twój telefon.

To nie jest tak, że system uwierzytelniania dwuskładnikowego, którego Apple używa obecnie, aby pomóc użytkownikom skór w odblokowaniu ich iPhone'ów, który został wprowadzony w iOS 14.5. W takim przypadku, zamiast czekać na awarię iPhone'a Face ID, automatycznie odblokowuje iPhone'a, jeśli zabierzesz ze sobą zegarek Apple Watch w celu uwierzytelnienia.

Cóż, to nowe 🤔 (iOS 15.4 Beta 1) pic.twitter.com/MSe7hmPGlRJanuary 27, 2022

Zobacz więcej

W obecnej wersji beta systemu iOS 15.4 na stronie ustawień Face ID znajduje się ostrzeżenie: „Face ID jest dokładniejszy, gdy jest ustawiony tylko na rozpoznawanie twarzy”.

Chociaż system będzie w stanie rozpoznać zamaskowaną twarz, nie wymaga noszenia maski podczas konfiguracji.

Obecna rejestracja Face ID wymaga spojrzenia na ekran i powolnego obrócenia głowy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, podczas gdy moduł TrueDepth Twojego iPhone'a skanuje Twoją twarz. Po dwóch rundach twoja twarz znajdzie się w systemie. Nie możesz zarejestrować więcej niż jednej twarzy. Jest to więc przypadek użycia dowolnego nagrania twarzy lub ustawienia go tak, aby rozpoznawał twoją twarz bez maski i z maską.

Nawiasem mówiąc, nadal można nadal używać tylko rozpoznawania twarzy bez maski. Funkcje Face ID umożliwiające noszenie maski można włączać i wyłączać w Ustawieniach.

Podobnie jak w przypadku wszystkich programów beta, wszystko to może ulec zmianie. Wersje beta dla programistów iOS przechodzą przez kilka cykli i aktualizacji, zanim zostaną udostępnione publicznie. Język strony może się zmienić, podobnie jak Face ID z funkcją skórek. Może nawet zniknąć całkowicie.


Udostępnij to