iOS 153 i macOS 122 są teraz dostępne z

Firma Apple wydała nowe wersje swoich systemów operacyjnych iOS, iPadOS i macOS, naprawiając poważną lukę w zabezpieczeniach Safari na wszystkich swoich urządzeniach.

Ten błąd ujawnił dane Google i historię przeglądania użytkowników, która jest przechowywana w przeglądarce. Dlatego jeśli jesteś użytkownikiem Apple, zalecamy natychmiastową aktualizację systemu operacyjnego swoich urządzeń.

Aktualizacje obejmują iOS 15.3, iPadOS 15.3 i macOS Monterey 12.2 i chociaż nie dodają żadnych nowych funkcji poza „poprawkami błędów i aktualizacjami zabezpieczeń”, nadal są „zalecane dla wszystkich użytkowników”.

Firma Apple wydała również aktualizacje dla Big Sur i Catalina (odpowiednio v11.6.3 i Catalina Security Update 2022-001) dla każdego, kto nadal używa starszych wersji systemu macOS.

wszystko poprawione

To nie jedyne aktualizacje oprogramowania wydane przez Apple: watchOS 8.4, tvOS 15.3 i HomePod Software 15.3 również zostały opublikowane.

Zaktualizowany system watchOS naprawia również niektóre błędy, w szczególności problem, który uniemożliwiał niektórym użytkownikom Apple Watch 7 prawidłowe ładowanie urządzeń podczas korzystania z określonych ładowarek.

Tymczasem najnowsza aktualizacja HomePod dodaje „poprawę wydajności i stabilności” oraz rozpoznawanie głosu Siri dla maksymalnie sześciu użytkowników. Należy zauważyć, że ta konkretna aktualizacja jest specyficzna dla regionu i dotyczy użytkowników anglojęzycznych w Indiach i Włoszech.

Jeśli chodzi o niedawno zaktualizowany tvOS, Apple nie ujawnił żadnych szczegółów na temat tego, co przynosi najnowsza wersja, ale możemy założyć, że jest to kolejna runda ulepszeń wydajności.

Udostępnij to