Intel ogłosił, że tegoroczna impreza dotycząca innowacji odbędzie się w dniach 27-28 września, szybko podsycając spekulacje, że właśnie tam możemy zobaczyć premierę nowej generacji procesorów do komputerów stacjonarnych Raptor Lake.

Intel Innovation to konferencja, na której programiści i „elita technologiczna” spotykają się na serii warsztatów, demonstracji i nie tylko, skupiających się głównie na sztucznej inteligencji, przetwarzaniu w chmurze i, cóż, przyszłych innowacjach.

To także nasza „okazja, aby usłyszeć o najnowszych wydaniach”, a jak być może pamiętacie, podczas zeszłorocznej Intel Innovation, gigant chipowy wypuścił nowe procesory w postaci Alder Lake.

Tak więc oczywistym oczekiwaniem jest to, że moglibyśmy bardzo dobrze zobaczyć Raptor Lake ujawnione na Innovation 2022, biorąc pod uwagę, że te procesory nowej generacji nadejdą i mają pojawić się w tym czasie.

Analiza: Czy wybierasz się na wyścigi z Raptor Lake na początku października?

Jeśli pamiętacie, prezentacja Alder Lake na Intel Innovation w zeszłym roku była dość znacząca i obejmowała pokazanie flagowego procesora, 12900K, podkręconego (przez „Splave”) i ustanowienie nowych rekordów (osiągając 6,8 GHz). Stało się to podczas wydarzenia, które odbyło się 27 i 28 października, a komputery stacjonarne Alder Lake trafiły do ​​sprzedaży 4 listopada 2021 r. (oficjalnie i tak, chociaż niektórzy sprzedawcy nieco pominęli ten krok).

Możemy więc teoretyzować, że procesory Raptor Lake mogą zostać ujawnione 27 września, a następnie trafić do sprzedaży w pierwszym tygodniu października. To, co czyni to bardziej prawdopodobnym, to fakt, że ostatnio widzieliśmy wiele plotek o Raptor Lake, które wskazują, że premiera jest coraz bliżej, a niektóre z tych spekulacji już sugerowały, że Intel planuje premierę w październiku. data dla chipów 13. generacji; aby wszystko idealnie pasowało. To oczywiście nie znaczy, że tak się stanie, ale wydaje się, że w naszych książkach jest dość przekonujący argument.

Jeśli chipy Raptor Lake trafią do sklepów na początku października, mogą wyprzedzić AMD pod względem harmonogramu wydań nowej generacji. Team Red ma oczywiście nadchodzące procesory Ryzen 7000, które mają się ukazać jeszcze w tym roku, a obecnie oczekuje się, że te procesory zostaną uruchomione również we wrześniu, ale to też będzie wczesne ujawnienie. Mówiąc o tym, że AMD musi pozbyć się „nadmiaru” zapasów Ryzena 5000 przed premierą Zen 4, jeśli Intel planuje wystawić go na sprzedaż na początku października, Team Blue może zdobyć ten pierwszy wielki hit. procesory generacji.

Ponieważ ostatnio krąży wiele plotek o imponującej poprawie wydajności, jaką może wprowadzić Raptor Lake, w tym momencie głównym pytaniem, które pozostaje na ustach wielu, jest być może: w jaki sposób Intel zaoferuje ceny 13. generacji? krzem?

Niepokojąca plotka na temat winorośli jest taka, że ​​Team Blue może dążyć do podniesienia cen sprzedaży swoich żetonów i może to obejmować Raptor Lake, chociaż wysokie ceny spadną, gdy konsumenci będą pod presją inflacji i rosnących kosztów życia, będziemy mieli co zobaczyć Jeśli tak, to na pewno, a musimy być bardzo ostrożni, jeśli chodzi o podejmowanie czegokolwiek na tym froncie.

Dzisiejsze najlepsze oferty procesorów

Przez VideoCardz (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to