Firma Intel uważa, że ​​może to być odpowiedź na Twoje problemy

Intel wygrał odwołanie od grzywny w wysokości 1200 miliarda dolarów nałożonej dwanaście lat temu w ramach unijnego dochodzenia antymonopolowego.

Początkowe twierdzenie Komisji Europejskiej (KE) było takie, że Intel zablokował konkurencyjny rynek procesorów AMD, udzielając rabatów niektórym ze swoich głównych klientów, w tym Dellowi, HP i Lenovo.

Jednak wysoka grzywna (warta 4% obrotów Intela z 2008 r.) została teraz uchylona w wyniku przeglądu sprawy przez sędziów Sądu UE, drugiego najwyższego organu sądowniczego w Europie.

Unieważniono grzywnę Intel

Kampania Intela mająca na celu odwołanie się od pierwotnej decyzji trwa od ponad dekady. W 2014 roku Sąd UE ogłosił, że utrzyma w mocy wyrok, ale później Europejski Trybunał Sprawiedliwości nakazał mu ponowne rozpatrzenie sprawy.

Jak donosi Reuters, wyniki tego przeglądu pojawiły się na początku tego tygodnia i skrytykowały śledztwo regulatora, które zostało opisane jako pozbawione wystarczającej głębi.

„Analiza Komisji jest niekompletna i nie pozwala ustalić zgodnie z wymaganym standardem prawnym, że przedmiotowe rabaty mogą mieć lub mogą mieć skutki antykonkurencyjne” – napisali sędziowie.

Oczekuje się, że decyzja ta utrudni życie regulatorom w przyszłości, ustanawiając wyższą poprzeczkę dla testu praktyk antykonkurencyjnych, który będzie przeprowadzany przez firmy takie jak Google i Apple, które toczą własne walki antymonopolowe w UE.

Ze swojej strony KE twierdzi, że rozważenie wyników przeglądu przed określeniem kolejnego kierunku działań zajmie trochę czasu. Od ostatniego orzeczenia nadal przysługuje odwołanie do Trybunału Sprawiedliwości.

TechRadar Pro poprosił Intel o komentarz do nowej decyzji, ale nie otrzymał natychmiastowej odpowiedzi.

przez Reuters

Udostępnij to