Intel oficjalnie uruchamia platformę płatnych procesorów

Firma Intel oficjalnie uruchomiła platformę płatnych procesorów, w ramach której administratorzy systemu będą płacić za aktywację niektórych akceleratorów.

Oczekuje się, że nowa usługa Intela On Demand Software-Defined Silicon (SDSi) zmniejszy ilość sprzętu wysyłanego przez firmę, jednocześnie umożliwiając klientom wirtualną modernizację swoich maszyn.

Program prawdopodobnie wykorzysta procesory czwartej generacji Xeon Scalable Sapphire Rapids, które po kilku opóźnieniach zostaną ostatecznie wprowadzone na rynek na początku 2023 roku.

dane wywiadowcze na żądanie

Intel twierdzi, że program pozwoli firmom zmniejszyć inwestycje w chipy, które zapewniają wydajność, której normalnie nie potrzebowaliby, i umożliwi Intelowi włączenie pewnych funkcji w razie potrzeby, na zasadzie płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem.

Tom's Hardware (otwiera się w nowej karcie) informuje, że Intel chce utworzyć rozszerzenia Software Guard, Dynamic Load Balancer (DLB), Intel Data Streaming Accelerator (DSA), Intel In-Memory Analytics Accelerator (IAA), Intel In-Memory Analytics Accelerator i Intel QuickAssist Technology (QAT), wszystkie dostępne na żądanie w ramach tego programu.

Ponieważ nie było żadnego oficjalnego ogłoszenia na ten temat, cena usługi Intel On Demand nie została jeszcze ogłoszona. Zamiast tego firma zaktualizowała swoją stronę Intel On Demand (otwiera się w nowej karcie), na której wymienia Lenovo jako dostawcę swoich modeli zużycia i aktywacji, podczas gdy firmy takie jak HPE i Supermicro koncentrują się tylko na jednym typie modelu.

Według The Register (otwiera się w nowej karcie) model aktywacji wykorzystuje jednorazową opłatę, aby odblokować dodatkowe funkcje, podczas gdy model konsumpcji obiecuje „dynamiczne dostosowanie” infrastruktury i popytu.

Wszystko po to, by zwiększyć przychody, ponieważ firma planuje burzliwe kilka lat cięć, zaczynając od cięcia wydatków o 3 miliardy euro w 2023 roku.

Udostępnij to