Intel oficjalnie ogłosił dostępność swojego pierwszego procesora graficznego Arc do komputerów stacjonarnych, ale problem, jak już wiedzieliśmy, polega na tym, że początkowo będzie on sprzedawany tylko w Chinach i pojawi się w gotowych komputerach PC od końca miesiąca.

Team Blue zaczyna od procesora graficznego Intel Arc A380, modelu podstawowego wyposażonego w 8 rdzeni Xe, zegar bazowy 2 GHz, 6 GB pamięci GDDR6 VRAM (z 96-bitową magistralą pamięci) i TDP 75 W.

Jako przyjazna dla portfela karta graficzna do komputerów stacjonarnych, A380 ma sugerowaną cenę detaliczną 1030 juanów w Chinach, która wynosi około 150 USD / 130 GBP / 220 AUD (pamiętaj, że bezpośrednie przeliczanie walut nie zawsze jest łatwe). jeśli chodzi o sprawdzanie cen kart w innych regionach).

Intel porównuje A380 do RX 6400 w swoim komunikacie prasowym, jak odkrył VideoCardz (otwiera się w nowej karcie) i twierdzi, że jego budżetowa karta graficzna jest nawet o 25% lepsza niż GPU AMD pod względem wydajności na juana, w innych słowa, propozycja wartości pod względem ogólnej liczby klatek na sekundę, jaką otrzymują gracze, w porównaniu z nakładami finansowymi. Chociaż statystyki premiery i dźwięki producenta to jedno, ponieważ są one nieuchronnie wybierane, aby pokazać to, co najlepsze z karty, podczas gdy niezależne testy to oczywiście zupełnie inna bestia.

Jak wspomniano, pierwsze karty graficzne A380 pojawiły się w komputerach PC zbudowanych przez Acer, Asus, Gigabyte, Gunnir, HP i MSI w Chinach od tego dnia, a później w kontynuacji pojawią się karty autonomiczne (modele sprzedawane osobno na etykietach).

Wreszcie, widzieliśmy już kartę graficzną Gunnir A380 i naprawdę nas to nie dziwi, powiedzmy…

Analiza: Jakaś wskazówka, że ​​procesory graficzne Arc dla komputerów stacjonarnych mogą pojawić się nieco wcześniej poza Chinami?

Wraz z ogłoszeniem A380, Intel dał nam również zestaw ogólnych testów porównawczych gier, które zapewniają płynną rozgrywkę (przynajmniej 60 klatek na sekundę) w rozdzielczości 1080p w kilku mniej wymagających grach, w tym League of Legends i PUBG: Battlegrounds. jak Naraka: Bladepoint. Daje to wyobrażenie o wydajności, której można się spodziewać, ze zdrową dawką mocy do obsługi gier Full HD, przynajmniej poza najbardziej wymagającymi grami na PC, i z zastrzeżeniem, że te tytuły działały na średnich szczegółach (ja nie t). były). nie w najlepszym wydaniu).

Biorąc pod uwagę, że A380 wydaje się być wprowadzany na rynek w okolicach 150 euro, wygląda na to, że może to być solidna opcja dla graczy o ograniczonym budżecie, chociaż porównanie z propozycją wartości RX 6400 nas nie wypełni. nie jest do końca niezawodny, biorąc pod uwagę, że ten konkretny procesor graficzny z niższej półki jest naprawdę łatwym celem (jeśli nie robił zbyt wielkiego wrażenia od czasu jego premiery). Innym obszarem zainteresowania jest oczywiście to, jak sterownik graficzny Intela będzie działał w różnych grach (podczas gdy AMD, a nawet Nvidia, mają dobrze ugruntowane sterowniki); a powód pierwszego wydania tylko w Chinach można podsumować tam.

Co ciekawe, jeśli chodzi o harmonogram premier Arc na komputery stacjonarne, Intel twierdzi, że A380 trafi na prefabrykowane komputery PC w Chinach w tym miesiącu, jak wspomniano, więc nastąpi to w ciągu najbliższego tygodnia lub dwóch, a następnie GPU. . Intel zauważa ponadto, że „wkrótce nastąpi sprzedaż systemów i komponentów w innych regionach”, co powinno oznaczać Stany Zjednoczone i Europę (mamy nadzieję).

Porównując to z (przybliżonymi) ramami czasowymi, które Intel powiedział nam wcześniej, Team Blue nie wspomniał, że A380 pojawi się „wkrótce” po pojawieniu się w Chinach, ale zamiast tego wskazał, że wyższy poziom globalnych procesorów graficznych A5 i A7 rozpocznie się później lato. Czy można to uznać za wskazówkę, że możemy zobaczyć A380 poza Chinami, być może jeszcze w lipcu? Być może, ale jak zwykle będziemy musieli poczekać, aby się dowiedzieć, choć zawsze jest możliwe, że plany dotyczące globalnego wydania, które są obecnie w toku, i tak mogą się nie powieść.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Udostępnij to