Przysmaki takie jak frytki i skrzydełka z kurczaka są pyszne, ale ponieważ zwykle smażone są w galonach oleju, nie są odpowiednie dla osób, które chcą ograniczyć spożycie kalorii.

Tutaj może pomóc frytownica powietrzna. Używa gorącego powietrza do równomiernego przyrumieniania i brązowienia potraw, aby stworzyć znacznie zdrowsze wersje twoich ulubionych smażonych potraw. Instant, marka stojąca za multicookerem Instant Pot, jest obecnie jedną z największych marek na rynku frytownic powietrznych, a jej model Instant Vortex Plus znajdował się wcześniej na szczycie naszej listy najlepszych frytownic powietrznych.

Teraz marka wprowadziła nową i ulepszoną wersję, Instant Vortex Plus 6 w 1 Air Fryer z ClearCook i OdorEase, która opiera się na frytkownicy powietrznej z włączeniem okienka w koszu do smażenia, światło na kuchni . wnękę i filtr do usuwania zapachów i zastąpił standardowy Vortex Plus na szczycie naszych list.

Nic dziwnego, że dzięki większej liczbie funkcji jest również droższy niż jego poprzednik. Jeśli obie frytownice są nadal dostępne, czy wydanie dodatkowych 30 GBP / 30 GBP od ceny katalogowej tego poręcznego urządzenia kuchennego naprawdę zrobi różnicę, jeśli chodzi o tworzenie chrupiących, chrupiących frytek?

Zestawiliśmy ze sobą dwie frytownice Instant Vortex Plus do gotowania mrożonych i domowych frytek, a także rozpoznawalne skrzydełka z kurczaka, aby pomóc Ci wybrać odpowiednie urządzenie do Twojej kuchni.

Najlepsze oferty Instant Vortex Plus i Instant Vortex Plus 6 w 1 frytownic powietrznych

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak porównują te dwie frytownice, lub jeśli już zdecydowałeś, którą chcesz kupić, sprawdź teraz najlepsze ceny dla każdej z nich:

Najlepsze dzisiejsze oferty frytownic powietrznych Instant Vortex Plus i Instant Vortex Plus 6 w 1

Nagroda

Zanim przejdziemy do sedna różnic w funkcjach i wydajności tych frytownic powietrznych, zacznijmy od ceny.

Frytownice instant to jedne z najdroższych modeli dostępnych obecnie na rynku, a przeciętna frytownica powietrzna kosztuje od 60 EUR / 50 EUR / 100 EUR AU y 100 EUR / 100 EUR / 250 EUR AU. Instant Vortex Plus jest tańszy z tych dwóch i będzie Cię kosztować 119.95 EUR / 119.99 EUR / 269 EUR AUpodczas gdy frytownica powietrzna Instant Vortex Plus 6 w 1 jest nieco droższa w 149.99 EUR / 149.99 EURi jest obecnie niedostępny w Australii.

Frytownica powietrzna Instant Vortex Plus 6 w 1 jest również dostępna w wersji z dwoma koszami, znanej jako frytownica powietrzna z podwójną szufladą Instant Vortex Plus, która ma dwie oddzielne wnęki do gotowania, dzięki czemu można gotować dwie różne potrawy jednocześnie i kosztuje 179.99 EUR / 199.99 EUR.

(Źródło zdjęcia: Migawka)

Konstrukcja

Dwie frytownice pneumatyczne mają zaskakująco różne konstrukcje. Instant Vortex Plus wygląda jak jego rodzeństwo, Instant Vortex, z pudełkową konstrukcją, która łączy czarny plastik z chromowanymi akcentami, w tym elegancką metalową pokrywą.

Z przodu frytownicy powietrznej, u góry, znajdują się przyciski dotykowe, które pozwalają wybrać żądany tryb gotowania, a pokrętło umożliwia regulację czasu gotowania i temperatury w krokach co trzy stopnie. Poniżej znajduje się kosz do frytowania z płytą do przyrumieniania, do przechowywania potraw podczas gotowania.

Jednak frytownica powietrzna Instant Vortex Plus 6 w 1 z technologią ClearCook i OdorEase ma nieco bardziej kompaktową konstrukcję i jest o 3 cale węższa niż jej poprzedniczka, ale prawie o cal wyższa.

Ma pochylony przód, na którym znajdują się dotykowe elementy sterujące do wyboru trybu gotowania oraz pokrętło, które pozwala regulować czas gotowania i temperaturę, tym razem w krokach co jeden stopień.

Ma znacznie mniej chromowanych akcentów niż Instant Vortex Plus, zamiast tego decyduje się na jasne wykończenie z tyłu w większości frytownic.

Pod spodem znajduje się kosz do smażenia, chociaż w przeciwieństwie do Vortex Plus ten model ma plastikowe okienko z przodu, które wraz ze światłem we wnęce do smażenia pozwala mieć oko na jedzenie, gdy się przyrumienia. Wewnątrz kosza do frytowania znajduje się płyta na wióry, a oba elementy można myć w zmywarce, w przeciwieństwie do Vortex Plus, gdzie tylko płyta na wióry można myć w zmywarce.

Obie frytkownice mają pojemność 6 kwart / 5,7 litra i oferują zakres temperatur gotowania od 95 F / 35 C do 400 F / 205. Para może gotować do 72 godzin przy najniższych ustawieniach temperatury, chociaż jest używana przy maksymalnej temperatury, obie oferują czas gotowania do 60 minut.

Frytownica błyskawiczna Vortex Plus 6 w 1 z technologią ClearCook i OdorEase służy do gotowania łososia

(Źródło zdjęcia: Migawka)

Sprawdzone funkcje

Jeśli chodzi o chrupiące, zarumienione potrawy, obie frytkownice doskonale sprawdzają się w robieniu frytek i skrzydełek z kurczaka. Obie okazały się chrupiące, chrupiące domowe frytki z miękkimi, żylastymi ziemniakami w środku i soczyste skrzydełka z kurczaka, które łączyły soczyste mięso z chrupiącą skórką.

Para może również grillować, piec, smażyć, podgrzewać i suszyć, a także smażyć na powietrzu. W rzeczywistości frytownice były identyczne, jeśli chodzi o gotowanie, to dodatkowe funkcje naprawdę wyróżniają tę parę.

Odkryliśmy, że okno ClearCook, a także światło we wnęce do gotowania we frytownicy Instant Vortex Plus 6 w 1, są niezwykle pomocne w kontrolowaniu jedzenia podczas gotowania.

Łatwo było zobaczyć, jak się sprawy posuwają, w porównaniu z Instant Vortex Plus, który wymagał otwarcia kosza w celu smażenia, co następnie obniżyło temperaturę komory gotowania i wpłynęło na to, jak frytownica przyrumieni się i chrupi jedzenie.

Technologia OdorErase, która wykorzystuje wbudowane filtry powietrza w celu ograniczenia zapachów kuchennych unoszących się w domu, doskonale sprawdziła się również w ograniczaniu zapachów kuchennych podczas korzystania z frytownicy powietrznej. Frytownica powietrzna Instant Vortex Plus 6 w 1 była również nieco cichsza niż Vortex Plus, mierząc zaledwie 51.7 dB na naszym mierniku decybeli, w porównaniu do 64 dB.

(*6*)Werdykt

Jeśli chodzi o wybór najlepszej frytkownicy powietrznej, Instant Vortex Plus i Instant Vortex Plus 6 w 1 z ClearCook i OdorEase mogą produkować chrupiące frytki i skrzydełka z kurczaka i są szybsze niż tradycyjne metody gotowania.

Jeśli możesz rozciągnąć dodatkowe 30 USD / 30 USD, frytownica powietrzna Instant Vortex Plus 6 w 1 z ClearCook i OdorEase jest warta dodatkowej inwestycji. Nie tylko pozwala łatwo kontrolować jedzenie bez oczekiwania nawet przyrumieniania i chrupania ze względu na wahania temperatury w komorze pieczenia, ale także redukuje nieprzyjemne zapachy i jest cichszy.

Jednak dla tych, którzy mają mniejszy budżet, Instant Vortex Plus jest nadal jedną z najlepszych frytownic na rynku.

Udostępnij to