Instant Vortex Plus vs Instant Vortex Plus 6 w 1: Którą frytownicę wybrać?

Instant Vortex Plus vs Instant Vortex Plus 6 w 1: Którą frytownicę wybrać?

Przysmaki takie jak frytki i skrzydełka z kurczaka są pyszne, ale ponieważ zwykle smażone są na galonach oleju, nie są odpowiednie dla osób chcących zmniejszyć spożycie kalorii.

Tutaj z pomocą może przyjść frytownica. Wykorzystuje gorące powietrze do równomiernego przyrumieniania potraw, tworząc w ten sposób znacznie zdrowsze wersje ulubionych smażonych potraw. Instant, marka stojąca za multicookerem Instant Pot, jest obecnie jedną z największych marek na rynku frytkownic, a jej model Instant Vortex Plus wcześniej znajdował się na szczycie naszej listy najlepszych frytkownic.

Teraz marka wprowadziła nową, ulepszoną wersję, frytkownicę powietrzną Instant Vortex Plus 6 w 1 z ClearCook i OdorEase, która opiera się na frytkownicy powietrznej z wbudowanym okienkiem w koszu do smażenia, światłem w kuchni . wnękę i filtr eliminujący nieprzyjemne zapachy i zastąpił standardowy Vortex Plus na szczycie naszych list.

Nic dziwnego, że dzięki większej liczbie funkcji jest również droższy od swojego poprzednika. Czy skoro obie frytkownice są nadal dostępne, wydanie dodatkowych 30/30 euro zniżki od ceny katalogowej tego poręcznego urządzenia kuchennego naprawdę zrobi różnicę, jeśli chodzi o tworzenie chrupiących, chrupiących frytek?

Porównaliśmy ze sobą dwie frytkownice powietrzne Instant Vortex Plus do gotowania mrożonych i domowych frytek, a także rozpoznawalnych skrzydełek z kurczaka, aby pomóc Ci wybrać odpowiednie urządzenie do Twojej kuchni.

Najlepsze oferty frytkownic powietrznych 6 w 1 Instant Vortex Plus i Instant Vortex Plus

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak porównują te dwie frytownice, lub jeśli już zdecydowałeś, którą chcesz kupić, sprawdź teraz najlepsze ceny dla każdej z nich:

Najlepsze dzisiejsze oferty na frytkownice powietrzne Instant Vortex Plus i Instant Vortex Plus 6 w 1

Nagroda

Zanim przejdziemy do sedna różnic między frytownicami powietrznymi pod względem funkcji i wydajności, zacznijmy od ceny.

Frytownice błyskawiczne to jedne z najdroższych modeli dostępnych obecnie na rynku, ponieważ średnia frytkownica kosztuje ok 60 EUR / 50 EUR / 100 EUR AU y 100 EUR / 100 EUR / 250 EUR AU. Instant Vortex Plus jest tańszym z nich i będzie kosztować 119.95 EUR / 119.99 EUR / 269 EUR AUpodczas gdy frytownica powietrzna Instant Vortex Plus 6 w 1 jest nieco droższa 149.99 EUR / 149.99 EURi obecnie nie jest dostępny w Australii.

Frytownica powietrzna Instant Vortex Plus 6 w 1 jest również dostępna w wersji z dwoma koszami, znanej jako frytkownica powietrzna z podwójną szufladą Instant Vortex Plus, która ma dwie oddzielne komory do gotowania, dzięki czemu można gotować dwie różne potrawy jednocześnie i ma cenę W 179.99 EUR / 199.99 EUR.

Instant Vortex Plus na blacie otoczonym potrawami gotowanymi we frytownicy

(Źródło zdjęcia: Migawka)

Konstrukcja

Obie frytownice mają zaskakująco różne konstrukcje. Instant Vortex Plus wygląda jak jego brat, Instant Vortex, z kwadratową konstrukcją łączącą czarny plastik z chromowanymi akcentami, w tym elegancką metalową pokrywą.

Z przodu frytkownicy znajdują się dotykowe elementy sterujące, które pozwalają wybrać żądany tryb gotowania, a pokrętło umożliwia regulację czasu i temperatury gotowania w odstępach co trzy stopnie. Poniżej znajduje się kosz do smażenia z płytą do przyrumieniania, w której można przechowywać żywność podczas gotowania.

Jednak frytkownica powietrzna 6 w 1 Instant Vortex Plus z funkcjami ClearCook i OdorEase ma nieco bardziej zwartą konstrukcję i jest o 3 cale węższa niż jej poprzedniczka, ale prawie o cal wyższa.

Ma pochyły przód, na którym znajdują się dotykowe elementy sterujące umożliwiające wybór trybu gotowania oraz pokrętło umożliwiające regulację czasu i temperatury gotowania, tym razem w odstępach co jeden stopień.

Ma znacznie mniej chromowanych detali niż Instant Vortex Plus, zamiast tego w większości frytownic zastosowano błyszczące wykończenie z tyłu.

Poniżej znajduje się kosz do smażenia, choć w odróżnieniu od Vortex Plus, ten model posiada plastikowe okienko z przodu, które wraz ze światłem w komorze gotowania pozwala na bieżąco obserwować brązowienie potrawy. Wewnątrz kosza do smażenia znajduje się płyta do smażenia frytek i oba elementy można myć w zmywarce, w przeciwieństwie do Vortex Plus, w którym w zmywarce można czyścić tylko płytę do smażenia.

Obie frytkownice powietrzne mają pojemność 6 kwart/5,7 litra i oferują zakres temperatur gotowania od 95 F/35 C do 400 F/205. Para może gotować do 72 godzin przy najniższych ustawieniach temperatury, chociaż są używane przy maksymalnej temperaturze. temperaturze, oba oferują czas gotowania do 60 minut.

Frytownica błyskawiczna 6 w 1 Vortex Plus z funkcjami ClearCook i OdorEase służy do gotowania łososia

(Źródło zdjęcia: Migawka)

Sprawdzone funkcje

Jeśli chodzi o chrupiące, przyrumienione potrawy, obie frytownice doskonale nadają się do przygotowywania frytek i skrzydełek z kurczaka. Obydwa wyszły chrupiące, chrupiące domowe frytki z miękkimi, ciągnącymi się do żucia ziemniakami w środku i soczyste skrzydełka z kurczaka, które łączyły soczyste mięso z chrupiącą skórką.

Para może również grillować, piec, podpiekać, podgrzewać i odwadniać, a także smażyć na powietrzu. W rzeczywistości frytownice powietrzne były identyczne, jeśli chodzi o gotowanie, to dodatkowe funkcje naprawdę je wyróżniają.

Stwierdziliśmy, że okienko ClearCook, a także światło w komorze gotowania frytkownicy Instant Vortex Plus 6 w 1, są niezwykle przydatne do kontrolowania jedzenia podczas gotowania.

Łatwo było zobaczyć, jak postępuje sytuacja w porównaniu z Instant Vortex Plus, który wymagał otwarcia kosza w celu smażenia, co w konsekwencji obniżyło temperaturę w komorze gotowania i wpłynęło na sposób, w jaki frytownica przyrumieniła i chrupiła żywność.

Technologia OdorErase, która wykorzystuje wbudowane filtry powietrza w celu ograniczenia zapachów kuchennych unoszących się w domu, doskonale sprawdza się również w ograniczaniu zapachów kuchennych podczas korzystania z frytkownicy. Frytownica powietrzna 6 w 1 Instant Vortex Plus była również nieco cichsza niż Vortex Plus, mierząc zaledwie 51.7 dB na naszym decybelomierzu w porównaniu do 64 dB.

(*6*)Werdykt

Jeśli chodzi o wybór najlepszej frytownicy powietrznej, Instant Vortex Plus i Instant Vortex Plus 6 w 1 z ClearCook i OdorEase mogą przygotować chrupiące frytki i skrzydełka z kurczaka i to szybciej niż tradycyjne metody gotowania.

Jeśli uda Ci się wydać dodatkowe 30/30 EUR, frytownica powietrzna Instant Vortex Plus 6 w 1 z funkcjami ClearCook i OdorEase jest warta dodatkowej inwestycji. Pozwala nie tylko łatwo monitorować żywność bez czekania, aż równomiernie się zarumieni i zarumieni na skutek wahań temperatury w komorze pieczenia, ale także redukuje nieprzyjemne zapachy i jest cichszy.

Jednak dla osób o mniejszym budżecie Instant Vortex Plus jest nadal jedną z najlepszych frytkownic powietrznych dostępnych obecnie na rynku.