NASA to przede wszystkim kosmiczny fotograf i pionierski badacz lotnictwa, ale także fan Bethesdy. Przynajmniej tak by się wydawało po krótkiej interakcji między amerykańską agencją kosmiczną a oficjalnym kontem Starfield na Twitterze.

Zawodowi astronomowie i przypadkowi entuzjaści oszałamiających obrazów kosmicznych byli ostatnio pod wielkim wrażeniem po tym, jak NASA opublikowała kilka oszałamiających kolorowych zdjęć z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Wśród nich było konto Starfield na Twitterze, które przesłało zdjęcie, które pokazało nasz odległy wszechświat z niespotykaną dotąd szczegółowością.

NASA podążyła w ten sam sposób, odpowiadając na tweeta z linkiem do pełnej galerii zdjęć (otwiera się w nowej karcie) wraz z odpowiednim cytatem ze starej gry Bethesda. Nawet długoletni fani studia mogą mieć trudności z rozpoznaniem tego:

„Słyszeliśmy wcześniej, że„ niebo jest naznaczone niezliczonymi iskrami, każdy ogniem i każdym znakiem ”” NASA napisała na Twitterze (otwiera się w nowej karcie), a następnie mruga emoji.

Przestrzeń jest piękna. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co tam jest... 🌌 #UnfoldTheUniverse https://t.co/HSr2U6wd0rJuly 12, 2022

Zobacz więcej

NASA wie, co robi

To zdecydowanie głębokie cięcie. Zdanie to wypowiada Imperator Uriel Septim VII podczas początkowej misji samouczka w The Elder Scrolls IV: Oblivion. Po przejściu przez szereg podziemnych tuneli, aby chronić Imperatora przed zabójcami, zatrzymuje się na krótką pogawędkę. Tu właśnie pojawia się cytat.

„Służyłem Dziewiątce przez wszystkie moje dni i podążam swoją drogą zgodnie z cyklami niebios” – mówi Uriel graczowi. „Niebiosa są naznaczone niezliczonymi iskrami, każda ogniem i każda znakiem. Znam dobrze te gwiazdy i zastanawiam się… jaki znak oznaczał twoje narodziny?

Służy jako przydatne przejście do ostatniej części menu tworzenia postaci w Oblivionie, kiedy wybierasz znak urodzenia swojej postaci, aby uzyskać nowe profity i umiejętności. Jest też dość drobny i bardziej przemijający komentarz niż kochany cytat. Ktokolwiek zarządza kontami w mediach społecznościowych NASA, musi naprawdę pokochać Obliviona.

To dość dziwne, gdy NASA wchodzi w interakcję ze studiem gier wideo. Nieczęsto zdarza się, że światy federalnej eksploracji kosmosu i fantasy RPG się zderzają, ale to wystarczy. Bethesda powiedziała wcześniej, że czerpała pomysły ze współczesnych agencji kosmicznych, aby stworzyć Starfield, zapożyczając pomysły od SpaceX, aby zaprojektować wygląd i atmosferę jego scenerii science fiction. Kierunek artystyczny gry był również wcześniej określany jako „NASA-punk”. Być może pewnego dnia zobaczymy, jak Starfield gra na pokładzie ISS.

Udostępnij to