Ikea jest gotowa dołączyć się do renesansu winylu. Producent mebli zestawowych właśnie wprowadził na rynek nowy gramofon w ramach współpracy z gwiazdami muzyki elektronicznej Swedish House Mafia.

Zaprezentowany na Milan Design Week 2022 gramofon jest częścią nowej kolekcji o nazwie OBEGRĘNSAD, która obejmuje również biurko i fotel do produkcji muzyki, a wszystkie trzy produkty mają elegancką, czarną estetykę.

Na razie dostępnych jest niewiele szczegółów technicznych dla gramofonu, więc trudno powiedzieć, czy rzuci wyzwanie najlepszym gramofonom, ale z opublikowanych do tej pory zdjęć promocyjnych przyciągającego wzrok minimalistycznego designu out-of-the-box, wydaje się, że jest daleko usunięte z wymówek cienkie okładki na okładki, które zwykle kojarzysz z konwencjonalnym sprzedawcą.

Ramię gramofonu Ikea OBEGRĘNSAD wygląda obiecująco (Źródło zdjęcia: Ikea)

Cóż, to nie jest soit pas wspomniane w komunikacie prasowym Ikei, les lecteurs aux yeux d'aigle ont peut-être Podkreśliłem logo d'Audio-Technica sur le stylet, ce qui suggère de manière rassurante que ce pont pourrait être a konkurent.

I nie będziesz musiał zaśmiecać swojego pokoju rozgałęźnikami hi-fi; Gramofon ma również wbudowany przedwzmacniacz, z gramofonami zasilanymi jednym kablem USB.

Chociaż Ikea chce powiedzieć, że gramofony łączą się bezproblemowo z własnymi głośnikami Bluetooth Eneby, nie wydaje się, aby gramofony faktycznie miały łączność bezprzewodową i wydaje się, że gramofon łączy się przez wejście pomocnicze głośnika.

Według Swedish House Mafia, wzornictwo serii „pozwala tworzyć, bawić się, bawić, a nawet po prostu wprowadzać nastrój”. Komentując gramofon, projektant Ikei, Friso Wiersma, powiedział: „Gruba, solidna konstrukcja zapewnia odtwarzaczowi obecność w pokoju – oddaje fizyczność muzyki z kolekcji, pozwalając mu naprawdę odzyskać przestrzeń z postawą”. ”. wplecione w nią, zamiast mieszać ze sobą”.

Chociaż może to być pierwszy gramofon marki Ikea, który trafił na rynek od lat 1970., nie jest to pierwszy raz, kiedy firma bawi się pomysłem wypuszczenia zestawu stalowych kół XXI wieku.

Kolejna współpraca z super-fajną szwedzką marką elektroniki użytkowej Teenage Engineering miała obejmować gramofon w 2019 roku, ale niestety nigdy nie ujrzała ona światła dziennego.

Szczegół biurka Ikea Obegransad w kolorze czarnym na białym tle.

Biurko Ikea OBEGRĘNSAD prawdopodobnie będzie hitem zarówno wśród muzy, jak i graczy (Źródło zdjęcia: Ikea)

Z drugiej strony biurko OBEGRĘNSAD wydaje się być wielkim hitem wśród kreatywnych, technicznych i graczy. Przeznaczony głównie dla domowych producentów muzycznych studyjnych, z wysuwaną półką, która zapewnia miejsce na klawiaturę midi, ma również dwa stojaki na głośniki odsłuchowe na poziomie uszu, które mogą przyciągnąć Cię do edytorów wideo.

Obecnie nie ma dostępnych cen dla nowej gamy OBEGRĘNSAD, ale oczekuje się, że wszystkie trzy produkty pojawią się w sklepach jesienią tego roku.

Analiza: nowy gramofon Ikei stanie się kolejnym skandynawskim hitem pop

Chociaż obecnie nic nie wskazuje na to, czy gramofony OBEGRĘNSAD będą w limitowanej edycji, właściciele sklepów płytowych bez wątpienia pozostaną ze wszystkim, czego potrzeba, aby dotrzeć do tak wielu domów, jak czcigodne półki Kallax Ikei.

Odrodzenie winyli nie słabnie, a przystępny cenowo gramofon klasy podstawowej od jednego z największych na świecie sprzedawców detalicznych bez wątpienia zachęciłby więcej miłośników muzyki do kupowania płyt.

Chcielibyśmy zobaczyć łączność bezprzewodową na pokładzie i możliwość sparowania z głośnikami SYMFONISK kompatybilnymi z Ikea Sonos, ale może to być zbyt wiele, aby prosić o urządzenie, które prawdopodobnie nie będzie kosztować zbyt wiele na rodzinny posiłek złożony z klopsików. .

Udostępnij to