Jeśli chcesz poprawić dźwięk wydobywający się z laptopa lub urządzenia mobilnego, ale nie masz pieniędzy, aby zaangażować się w dźwięk Hi-Res Audio, brytyjscy specjaliści od dźwięku iFi mogą mieć to, co jest w super przystępnej cenie i przystępnej cenie, nowy przenośny Uno DAC wzmacniacz słuchawkowy

Reklamowany jako „podstawowa aktualizacja dźwięku” dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w kierunku poważnego podejścia do jakości dźwięku, Uno ma budżetową cenę 79 USD / 79 GBP (około 129 USD – 139 USD).

Dla ceux qui découvrent le terme «przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy», vous n'êtes pas Seoul, mais ne vous inquiétez pas: konwerter cyfrowo-analogowy zasadniczo tłumaczy cyfrowy sygnał audio na sygnał analogowy, dzięki czemu słuchacze lub rozmówcy mogą się uczyć dźwięk. Każdy smartfon, tablet i (prawie każdy) komputer będzie go miał, ale prawdopodobnie nie jest najlepszy, ze słabym filtrowaniem i ekranowaniem, przez co jego wyjście jest zaszumione i zniekształcone, a jednocześnie może nie być w stanie zapewnić szybkiego słuchania, co jest gdzie pojawia się dedykowana jednostka, taka jak Uno.

iFi twierdzi, że niewielkie urządzenie o wymiarach 8,8 x 2,6 x 8,1 cm oferuje bardziej „ekscytujące” wrażenia słuchowe, z urządzeniem wbudowanym w technologię Quad DAC+ i Time Domain Jitter Eliminator, który można znaleźć w wyższych modelach. doskonały hip-dac.

To proste urządzenie ma wejście USB-C, które umożliwia podłączenie do komputerów z systemem Windows i Apple Mac, a także smartfonów i tabletów, a połączenie służy również jako źródło zasilania urządzenia, co oznacza, że ​​nie jest wymagany kabel.

Dostępne jest gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, które zawiera przełączany stopień wzmocnienia 6 dB pasujący do słuchawek, a także wyjścia stereo RCA, które umożliwiają podłączenie Uno do wzmacniacza lub aktywnych głośników.

Istnieje również dość wszechstronna obsługa Hi-Res Audio, z Uno zdolnym do odtwarzania plików do 32-bitów/384 kHz, a także gotową obsługą plików Tidal PCM, DSD256 i MQA. Pierścień świetlny wokół pokrętła głośności zmienia kolor w zależności od formatu wejściowego i częstotliwości próbkowania.

Istnieje również wbudowane ustawienie korektora z trzema zaprogramowanymi trybami dla muzyki, filmów i gier.

Uno powinno być dostępne bezpośrednio w Uno (otwiera się w nowej karcie) do pierwszego tygodnia grudnia.

Imagen trasera del producto iFi Uno DAC

(Źródło zdjęcia: iFi)

Analiza: Jedna może być najlepszą opcją zwiększenia budżetu audio

Ponieważ wielu z nas używa komputerów i urządzeń mobilnych jako podstawowego źródła do słuchania muzyki, nie jest zaskoczeniem, że dedykowane przetworniki cyfrowo-analogowe stają się coraz bardziej popularne.

Jednak przyzwoity przetwornik cyfrowo-analogowy jest zwykle wyceniany wysoko (i często w grubej ramce) i chociaż z pewnością było wiele przykładów tanich wzmacniaczy słuchawkowych i przetworników cyfrowo-analogowych w kompaktowej formie, do tej pory wzrost wydajności rzadko był na tyle znaczący, by uzasadnić mając je jako skrzynkę wtykową nad tym, co jest wbudowane w urządzenie źródłowe.

Choć jego niewielkie rozmiary i kształt nie są niestety na tyle kompaktowe, aby sprzyjać słuchaniu w drodze, osiągnięcia iFi oznaczają, że mamy duże nadzieje, że Uno będzie idealnym towarzyszem komputera stacjonarnego, Maca lub komputera stacjonarnego. tablet i jeden, z którym już nie możemy się doczekać, kiedy wypuścimy nasze głośniki i puszki.

Udostępnij to