IBM se burla del mainframe de la serie Z de

Firma potwierdziła, że ​​nowy model komputerów mainframe IBM z serii Z ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Zaplanowany na połowę 2022 r., następca IBM z15 został potwierdzony podczas niedawnej rozmowy o wynikach firmy w czwartym kwartale 2021 r.

Dyrektor generalny IBM i prezes Arvind Krishna zauważył, że obecny komputer mainframe z serii Z odniósł największy sukces firmy, ale po 11 kwartałach sprzedaży należy go wymienić.

Nadchodzi IBM z16?

Krishna potwierdził, że mainframe nowej generacji Big Blue ma pojawić się pod koniec pierwszej lub na początku drugiej połowy 2022 roku.

Podobno następny następca z15, który prawdopodobnie będzie nosił nazwę z16, będzie korzystał z nowego układu „Telum” firmy Samsung. Oczekuje się, że chip Telum zbudowany w siedmionanometrowym procesie będzie zawierał 22.500 miliarda tranzystorów, co pozwoli mu spełnić wymagania klientów.

Krishna powiedział, że użytkownicy komputerów mainframe IBM z serii Z „chętnie wykorzystują chmurę hybrydową i sztuczną inteligencję do napędzania swojej działalności”.

Ponieważ wielu opuszcza biuro, a inni całkowicie opuszczają branżę w wyniku pandemii, Krishna wskazał, że automatyzacja może mieć kluczowe znaczenie w postępie.

Osobno, IBM CFO James Kavanaugh odnotował wzrost przychodów firmy o 6,5% rok do roku do 16.700 miliarda dolarów, przy całkowitych przychodach w 2021 roku na poziomie 57.350 miliarda dolarów.

Kavanaugh dodał, że spodziewa się, że kolejny komputer mainframe z serii Z jeszcze bardziej zwiększy sprzedaż, ze spadkiem w stosunku do mającego wkrótce zostać zastąpionego komputera z15, który jest w sprzedaży od prawie trzech lat.

Udostępnij to