Huawei Watch GT 2 otrzymuje NFC w ramach

Funkcja NFC była zaskakująco nieobecna w premiera zegarka Huawei Watch GT. Jego brak był tym bardziej zaskakujący, że chińskie jednostki go uwzględniały, ale reszta świata nadrabia zaległości w ostatniej aktualizacji oprogramowania.

Zgadza się, wydaje się, że technologia NFC została zintegrowana z zegarek Huawei GT2, ale z jakiegoś powodu został wyłączony na poziomie oprogramowania i jest teraz włączony w wersji oprogramowania 1.0.2.28. Według nich ta aktualizacja rozpoczęła się w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Filipiny i wkrótce pojawią się inne.

Jednak zanim się podekscytujemy, należy zauważyć, żedo wdrożenia technologii NFC przez Huawei wydaje się bardzo ograniczona.

Na podstawie dziennika zmian aktualizacji wydaje się, że technologia NFC jest obecnie używana tylko przez aplikację OneHop firmy, usługę, która umożliwia podłącz zegarek Huawei Watch GT 2 do telefonu Huawei dzięki czemu możesz go użyć do dostosowania tarczy zegarka.

Innymi słowy, jeśli liczyłeś na dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą zegarka Huawei Watch GT 2, wygląda na to, że nadal nie możesz, przynajmniej na razie, ale dzięki technologii obsługującej NFC dodanie tej funkcji może być tylko kwestią czasu .

La aktualizacja oprogramowania poprawia również dokładność czujnika tętna podczas treningów, dodaje dodatkowe ustawienia dźwięku oraz wprowadza drobne zmiany i ulepszenia. Warto więc, nawet jeśli nie interesuje Cię ograniczona funkcjonalność technologii NFC.

 

Udostępnij to