Huawei espera lanzar telefonos 5G a pesar de las sanciones

Chiński gigant telefonii komórkowej Huawei opracował podobno strategie obejścia skutków amerykańskich sankcji ograniczających dostęp do amerykańskiej technologii i od przyszłego roku wprowadzi na rynek smartfony z obsługą 5G.

Firma, która w 2020 r. na krótko wyprzedziła Samsunga jako największego producenta na świecie, znajduje się na czarnej liście rządu USA, co wpływa na jej podaż wszystkiego, od oprogramowania po procesory.

Podczas gdy Huawei zgromadził zapasy komponentów i starał się wygenerować jak najwięcej własnego rozwoju, ograniczenia ograniczyły jego zdolność do opracowywania i produkcji smartfonów, zwłaszcza tych z 5G.

Stany Zjednoczone

Na przykład Huawei P50 obsługuje tylko usługi 4G.

Jednak Financial Times (otwiera się w nowej zakładce) donosi, że firma planuje używać mniej zaawansowanych chipów, które nadal mogą łączyć się z sieciami nowej generacji.

Chociaż grozi to gorszym doświadczeniem użytkownika w porównaniu z poprzednimi lub konkurencyjnymi urządzeniami Huawei, zapewniłoby to Huawei drogę powrotną na rynek.

Źródło powiedziało gazecie, że firma „nie może czekać w nieskończoność”, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmniejszający się jej udział w rynku krajowym. Mówi się, że konsumenci opierają się stosunkowo wysokiej cenie

Urządzenia Huawei biorąc pod uwagę, że brakuje im 5G i stawiają na produkty rywali takich jak Xiaomi i Oppo. Innym rozwiązaniem może być współpraca z nielicencjonowanym producentem w celu stworzenia etui na telefon z obsługą 5G.

Czarna lista Huawei była częścią szerszego ataku na firmę w poprzednich latach, ponieważ jej sprzęt został uznany przez Waszyngton za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Huawei zawsze zaprzeczał oskarżeniom o wykroczenie.

Chociaż skutecznie poza rynkiem amerykańskim, dział sieci Huawei zaopatrywał szereg mniejszych operatorów wiejskich, którzy polegają na stosunkowo niedrogim sprzęcie firmy. Rząd USA zatwierdził program finansowania dla tych operatorów, aby usunąć ten sprzęt i zastąpić go alternatywami.

Tymczasem ograniczenia dotyczące firm amerykańskich prowadzących interesy z Huawei zostały nieco złagodzone, aby mogły angażować się w międzynarodowe działania normalizacyjne z firmą.

Skontaktowano się z Huawei w celu uzyskania komentarza.

Udostępnij to