Meta i Sony mogły zdominować rozmowę konsumentów na temat zestawów VR od około roku, ale długoletni rywal HTC nie jest gotowy, aby rzucić ręcznik.

Po zwiastunie w październiku, podobno HTC planuje ogłosić nowy samodzielny zestaw słuchawkowy na targach CES 2023 5 stycznia, urządzenie, które obiecuje być lekkie, ale „potężne”, zdolne do tworzenia wrażeń VR i AR. Niewiele szczegółów zostało jeszcze ogłoszonych, ale dotychczasowe opisy opisują go jako silnego rywala zarówno dla premium Meta Quest Pro, jak i bardziej przyjaznych dla użytkownika urządzeń, takich jak Pico 4 i Oculus Quest 2.

W rozmowie z The Verge (otwiera się w nowej karcie), globalny menedżer produktu HTC, Shen Ye, powiedział, że firma wprowadzi urządzenie, które będzie nie tylko narzędziem do grania, rozrywki i fitnessu, ale także dla biznesu i produktywności. Ten całkowicie samowystarczalny zestaw słuchawkowy VR nie będzie potrzebował smartfona ani komputera do obsługi i będzie obsługiwał kontrolery i śledzenie dłoni w sześciu stopniach swobody (6DoF), znanych również jako pełne wrażenia VR, które są znacznie bardziej wciągające niż typowe działania 3DoF VR, takie jak filmy VR.

Teaserowy obraz gogli VR, który HTC udostępnił na Twitterze

HTC udostępnił ten zwiastun (otwiera się w nowej karcie) urządzenia w październiku (Źródło zdjęcia: HTC)

Transmisja kolorów wydaje się być głównym celem tego produktu, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Meta i inni również uczynili to swoim najwyższym priorytetem. Przepuszczanie kolorów oznacza, że ​​możesz zobaczyć rzeczywisty świat w kolorze podczas noszenia zestawu słuchawkowego dzięki skierowanym na zewnątrz kamerom.

Jednak to urządzenie nie tylko naśladuje to, co było wcześniej. Ye ujawnił, że słuchawki będą miały czujnik głębokości, czego brakuje w Quets Pro, co powinno pozwolić na skuteczniejsze śledzenie kończyn użytkownika i obiektów w pomieszczeniu, a także wyświetlać obraz z lepszym zakresem dynamiki niż inne opcje w opcji. rynek. Podczas gdy byliśmy pod wrażeniem reprodukcji kolorów w słuchawkach takich jak Pico 4, gama kolorów Quest Pro nie była najlepsza. Jeśli urządzenie HTC może to zapewnić, może to dać mu przewagę nad najbardziej znaczącym konkurentem.

Jest jednak jeden problem z Meta Quest Pro, którego zestaw słuchawkowy HTC nie będzie w stanie uniknąć: krótki czas pracy na baterii. Ye przyznał, że urządzenie może działać maksymalnie przez dwie godziny na jednym ładowaniu, podobnie jak Quest Pro, gdy dostosuje swoje możliwości rzeczywistości mieszanej. Quest Pro może trwać do około trzech godzin, jeśli jest używany wyłącznie do doświadczeń VR, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy zestaw słuchawkowy HTC może również zajść daleko, gdy jest używany do mniej intensywnych zadań.

Na razie jest wiele szczegółów, których jeszcze nie znamy na temat urządzenia, zwłaszcza ile to będzie kosztować, ale nie musimy długo czekać, aż usłyszymy więcej 5 stycznia. Pamiętaj, aby sprawdzić naszą relację z targów CES 2023, jeśli chcesz poznać wszystkie najnowsze szczegóły.

Chcesz wiedzieć więcej o stanie wirtualnej rzeczywistości? Sprawdź nasze typy najlepszych gogli VR oraz tytuły, które naszym zdaniem są najlepszymi grami VR.

Udostępnij to