HP likwiduje tysiące miejsc pracy

HP ogłosił plany redukcji zatrudnienia o 10%, ponieważ firma dostosowuje się do mniejszego popytu na biznesowe komputery PC i mobilne stacje robocze, ponieważ firmy na całym świecie kontynuują odbudowę po pandemii Covid-19.

Gigant IT opublikował (otwiera w nowej karcie) swoje wyniki finansowe za rok 2022, pokazujące spadek przychodów w czwartym kwartale o 14,8% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Cięcia, które dotkną od 4000 do 6000 pracowników, mogą narazić nie tylko HP, ale ogólnie producentów komputerów osobistych, ponieważ firmy mogą kupować mniej komputerów osobistych, aby dostosować się do najlepszych praktyk pracy hybrydowej i obniżyć koszty technologii w obliczu trwającej recesji.

Środki redukcji kosztów HP

Jak zauważył The Wall Street Journal (otwiera się w nowej karcie), zwolnienia nastąpiły po tym, jak HP zwiększyło zatrudnienie o około 10.000 XNUMX pracowników w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Firma zdała sobie jednak sprawę, że istnieją inne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy niż narażanie życia zwykłych pracowników, którzy również próbują utrzymać się na powierzchni w kryzysie kosztów utrzymania.

W tym, co nazywa „transformacją gotową na przyszłość w 2023 r.” i tym, co każdy może nazwać „seriami środków cięcia kosztów”, HP twierdził, że zaoszczędzi na „transformacji cyfrowej, optymalizacji portfela i wydajności operacyjnej”.

Jednym z konkretnych przykładów, które podał, było wykorzystanie spadającego popytu na materiały poprzez poleganie na tańszych, wolniejszych dostawach drogą morską zamiast na szybszym transporcie lotniczym.

Ogłoszenie przez HP nowych strategii cięcia kosztów następuje po opublikowaniu danych (otwiera się w nowej karcie) pokazujących, że popyt na komputery osobiste w branży produkcji sprzętu spada w najszybszym tempie od dwóch dekad i nic nie wskazuje na to, by miało się to zatrzymać.

Dowodem na to są ostatnie doniesienia WSJ, że Intel (otwiera się w nowej karcie) i Advanced Micro Devices (otwiera się w nowej karcie) (AMD) również zwracają się ku środkom cięcia kosztów, aby złagodzić presję ekonomiczną.

Udostępnij to