Firma HP uruchomiła nową inicjatywę, aby spróbować odzyskać malejące przychody z powierzchni drukarek.

Firma będzie teraz oferować subskrypcyjną usługę dostarczania papieru swoim subskrybentom Instant Ink, szukając nowych źródeł przychodów.

„Teraz testujemy usługę dostarczania papieru do tych klientów, co jest kolejną kluczową propozycją wartości, ponieważ jeśli drukujesz z domu, musisz kupić papier. [jest] ciężki, bardzo bolesny i zamierzamy go dostarczyć” — powiedział dyrektor generalny HP Enrique Lores na 50. dorocznej konferencji technologii, mediów i telekomunikacji organizowanej przez firmę Cowan.

Co kryje się za przeprowadzką?

Najnowszy ruch ma zastąpić część utraconych dochodów, które gigant poligraficzny, który tradycyjnie osiągał wysokie przychody ze sprzedaży atramentów, stracił w dzisiejszym klimacie pracy urządzeń hybrydowych.

„Ilość wydruków biurowych wyniesie około 80% tego, czego oczekiwaliśmy przed rozpoczęciem pandemii” – dodał Lores.

HP od lat przechodzi na model oparty na subskrypcji.

Gigant sprzętowy podniósł ceny zgodnych drukarek z atramentem i materiałami eksploatacyjnymi innych firm w 2020 r., decydując się zamiast tego na wypchnięcie HP+, usługi drukowania w chmurze, która może obejmować automatyczne dostarczanie materiałów eksploatacyjnych dla użytkowników.

Pod koniec 2021 roku HP zdecydowało się zakończyć swój popularny plan „darmowy atrament na całe życie”, który pozwolił swoim klientom drukować do 15 stron miesięcznie, a także podwyższył cenę usługi subskrypcji Instant Ink (potencjalnie do 50% ). w niektórych przypadkach) w marcu 2022 r.

Nie jest jasne, czy starania HP o ponowne wymyślenie siebie przynoszą efekty, ponieważ firma „straciła pieniądze na prawie 25%” swoich klientów, informuje The Register na konferencji.

Podobnie jak wiele innych firm, firma została dotknięta globalnymi problemami dotyczącymi łańcuchów dostaw.

Drukarki atramentowe i laserowe HP są popularne na całym świecie, a firma podobno poświęciła około XNUMX miliarda dolarów ze sprzedaży, wycofując się z rynku rosyjskiego i białoruskiego.

Przyszłość świata drukarek biurkowych może nie być pewna, ale to nie powstrzymało legendarnego inwestora Warrena Buffeta przed ujawnieniem w ostatnim czasie znacznego udziału w firmie, kupując około 121 milionów akcji, czyli 11%, giganta komputerowego.

Za pośrednictwem Rejestru (Otwiera się w nowej zakładce)

Udostępnij to