Następują główne spoilery dla Black Adam i Spider-Man: No Way Home.

To (znowu) koniec ery, fani Supermana: Henry Cavill nie powróci jako Człowiek ze Stali w odnowionym DC Universe (DCU).

Potwierdzony przez Cavilla i nowego szefa DC Studios, Jamesa Gunna w mediach społecznościowych, popularny aktor nie będzie już nosił charakterystycznej dla Supermana czerwonej peleryny. Tak, to jak kryptonitowy sztylet wbijający się w serca fanów DC na całym świecie.

Wśród tych na liście jest Superman. Na początkowych etapach nasza historia skupi się na wcześniejszej części życia Supermana, więc postać nie będzie grana przez Henry'ego Cavilla. 15 grudnia 2022 r

Zobacz więcej

Szokujące odkrycie ma miejsce zaledwie dwa miesiące po tym, jak Cavill powrócił jako Superman w scenie po napisach filmu Black Adam. Pojawienie się Cavilla mocno sugerowało, że podpisał kontrakt, aby powtórzyć swoją słynną rolę w DCU, czyli zrestartowanej wersji coraz bardziej rozłączonego DC Extended Universe (DCEU). Jeśli jesteś zainteresowany, możesz dowiedzieć się, jak oglądać filmy DCEU w kolejności, korzystając z naszego wiarygodnego przewodnika. Wiesz, zanim ten filmowy wszechświat zamknął się na zawsze.

W każdym razie, wracając do Supermana Cavilla. Spekulowano nawet, że Man of Steel 2 jest w fazie rozwoju, a Cavill ma zagrać gwiazdę, kontynuując jego kameę Czarnego Adama w ramach głównego planu DCU Gunna i współreżysera Petera Safrana.

Jednak ostatnie plotki sugerowały, że Man of Steel 2 ostatecznie nie posuwa się naprzód i że Cavill może nawet nie powrócić. A teraz, w długim wątku na Twitterze, Gunn potwierdził, że informacje są prawdziwe. Zamiast tego Gunn i Safran posuwają się naprzód z młodym filmem o Supermanie, w którym Cavill nie jest częścią, co prawie potwierdza, że ​​drzwi do jego czasów jako Clarka Kenta się zamknęły.

Kiedy wydaje się, że era Supermana dobiegła końca, co dalej z Cavillem?

Na początek zaskakujący powrót do Wiedźmińskiego Wersetu Netflixa jest niezwykle mało prawdopodobny.

W listopadzie Cavill ujawnił, że nie wróci do roli Geralta z Rivii po premierze kolejnej odsłony serialu fantasy, sezonu 3 Wiedźmina, w połowie 2023 r. Nie podano oficjalnego powodu odejścia. twierdził, że nie zgadza się z zespołem kreatywnym Wiedźmina co do odbiegania serialu od materiału źródłowego. Zastąpi go Liam Hemsworth z sezonu 4, a showrunner Lauren Hissrich mówi, że „całkowicie rozumie”, dlaczego fani serialu są oburzeni odejściem Cavilla.

Bez względu na powody, dla których Cavill odłożył miecz Geralta, bylibyśmy zaskoczeni, gdyby zrobił zwrot i wrócił do jednego z najlepszych programów na Netflix (w każdym razie naszym zdaniem). Nie byłoby fair odebrać Hemsworthowi tej szansy, zwłaszcza gdyby podpisał wieloletni kontrakt na wcielenie się w postać Geralta, przy założeniu przedłużenia serialu na kolejne sezony. Ponadto, jeśli Cavill nie był zachwycony kreatywnym kierunkiem serialu Wiedźmin Netflixa, jego powrót można interpretować jako próbę odzyskania dawnej pracy, zwłaszcza jeśli jego obecne opcje są ograniczone.

Aktor kalibru Cavill nie będzie długo bez pracy, więc nie stawiaj na to, że wróci na kontynent.

Geralt i Ciri dzielą czuły moment w 2. sezonie Wiedźmina

Nie oczekuj, że Cavill powróci w zaskakujący sposób jako Geralt. (Źródło zdjęcia: Susie Allnutt/Netflix)

Czego jeszcze mógłby użyć Cavill? Był regularnie łączony z wcieleniem się w rolę Jamesa Bonda – przeczytaj, jak oglądać filmy o Jamesie Bondzie w kolejności, więc czy kolej jako 007 może być w kartach?

Ponownie zgłosimy to jako „wyjątkowo nieprawdopodobne”. Oczywiście Cavill byłby świetnym połączeniem. Ma odpowiednią budowę ciała, charyzmę i kwintesencję brytyjskiego charakteru, by zagrać tę rolę z rozmachem. Jednak w wieku 39 lat trzeba się zastanowić, czy jesteś w odpowiednim wieku, aby grać Bonda przez dłuższy czas, podczas gdy producentka Bonda, Barbara Broccoli, publicznie oświadczyła, że ​​chce, aby następny aktor franczyzy złożył „Zobowiązanie”. lat” na papierze.

Czy Cavill chciałby pójść w ślady Daniela Craiga (który również miał 39 lat, kiedy po raz pierwszy zgłosił się do roli Bonda) i wcielić się w kolejną kultową rolę w wielu filmach? Naszym zdaniem raczej nie. Ponadto istnieją już plany zagrania w Argylle, nadchodzącym filmie szpiegowskim dla Apple TV Plus. Czy Cavill naprawdę chciałby być kojarzony z dwiema franczyzami zajmującymi się szpiegostwem?

Co powiesz na projekt telewizyjny, który nie wiąże Cavilla ze zbyt długim wieloletnim kontraktem i jest adaptacją na żywo jednej z jego ulubionych serii gier wideo?

Zaawansowany efekt masy. W grudniu 2021 roku Cavill powiedział TechRadarowi, że byłby „zainteresowany” wcieleniem się w rolę komandora Shepherda w możliwym serialu telewizyjnym Mass Effect, gdyby miał taką szansę. Ujawnienie Cavilla nastąpiło po tym, jak w Internecie pojawiły się plotki, oparte na jednym z jego postów na Instagramie, że miał zagrać w programie telewizyjnym Mass Effect na Prime Video.

Amazon Studios powoli gromadzi ekscytującą listę telewizyjnych adaptacji ulubionych gier wideo fanów. Trwają prace nad serialem Fallout z akcją na żywo, a zeszłej nocy (14 grudnia) ogłoszono program telewizyjny oparty na wielokrotnie nagradzanej grze God of War z 2018 roku (otwiera się w nowej karcie). Dlaczego nie dodać Mass Effect do stosu i obsadzić Cavilla w roli głównej? Byłby to ogromny cios dla Amazona, gdyby tak było, zwłaszcza że Amazon podobno przyjął jedną z najbardziej rynkowych gwiazd Netflix po jego odejściu z Wiedźmina.

Mówiąc o konkurencji, Marvel mógłby ją zdobyć z DC, rekrutując Cavilla do roli MCU. Cavill wcześniej zaprzeczył twierdzeniom, że zamierza zagrać Hyperiona w drugim sezonie Lokiego, ale z pewnością będzie dla niego idealna rola (nawet jeśli jest to jednorazowy występ) w ramach giganta filmowego Marvela. A co z Sentrym, który byłby złoczyńcą w nadchodzącym filmie Marvel Phase 2 Thunderbolts? Cavill ma doświadczenie w graniu złoczyńców, choć jest trochę doświadczony, a jego rola Augusta Walkera w Mission Impossible: Fallout jest jego najsłynniejszą rolą antagonisty. Gdyby został obsadzony jako Wartownik, postrzeganie Cavill jako złoczyńcy nie byłoby obce dla widzów.

Jeśli pozostajemy na terytorium maniaków, dlaczego nie obsadzić Cavill w głównej roli w nowym filmie Warhammer na żywo? Jest wielkim fanem gier planszowych. Z pewnością marzeniem dla niego (i fanów Warhammera na całym świecie) byłoby zagranie w filmie opartym na serii fantasy Games Workshop lub jej alternatywie dla Warhammera 40,000.

Wreszcie, dlaczego nie przywrócić go jako Supermana? Na swoim koncie na Twitterze Gunn potwierdził, że on i Cavill rozmawiali o innych możliwościach DCU (otwiera się w nowej karcie), które mogą być odpowiednie dla aktora. Cóż, Człowiek ze Stali jest już dla niego idealny. A jeśli DCU zakończy eksplorację własnego multiwersu (oczywiście pomijając własną wizję DCEU), Superman Cavilla może sprawić, że tłumnie powróci w dół drogi jako część dowolnego multiwersalnego zespołu. .

Spider-Man: No Way Home wykonał niesamowitą robotę (gra słów zamierzona), łącząc Toma Hollanda, Tobeya Maguire'a i Spider-Menów Andrew Garfielda na dużym ekranie. Tymczasem Sony Spider-Man: Into the Spider-Verse i jego nadchodząca kontynuacja Across the Spider-Verse, a także MCU, badają obecnie wieloświaty oparte na komiksach. Dlaczego DC nie wziąłby przykładu z książek Marvela i Sony i nie zrobiłby tego samego w DCU i nie pozwolił Cavillowi powrócić po raz ostatni? O tobie, Jamesie i Peterze.

Aby uzyskać więcej treści opartych na DC, przeczytaj, jak oglądać filmy z Batmanem w kolejności. Możesz także dowiedzieć się, które filmy DCEU znajdują się na naszej liście najlepszych filmów o superbohaterach.

Udostępnij to