HBO Max zakończył chwalony przez krytyków serial science-fiction Raised by Wolves już po dwóch sezonach.

Serial wyprodukowany przez Ridleya Scotta, który śledzi losy dwóch androidów, których zadaniem jest wychowywanie ludzkich dzieci na tajemniczej planecie, był przez pewien czas najbardziej efektywną oryginalną serią serwisu streamingowego.

HBO Max nie podzielił się jeszcze powodem odwołania Raised by Wolves, chociaż rzecznik usługi powiedział Variety (otwiera się w nowej karcie), że jest „nie tylko wdzięczny [show] gwiezdnej obsadzie i ekipie […] za jego wspaniała sztuka i wyjątkowa umiejętność zanurzenia fanów w świecie Keplera-22b.

Osoby zaangażowane w produkcję serialu mają własne teorie, tak. Na Twitterze (otwiera się w nowej karcie) w zeszłym tygodniu aktor Abubakar Salim, który gra Ojca w serialu, powiedział, że decyzja o anulowaniu Raised by Wolves „nie była zaskakująca”, biorąc pod uwagę „wiadomości o fuzjach i tym, co dzieje się w Warner . już teraz.

Salim odnosi się do niedawnej reorganizacji firmy macierzystej HBO Max, WarnerMedia, która połączyła się z Discovery Inc. w celu utworzenia nowego konglomeratu, Warner Bros. Discovery, w 2022 roku. . za usługę CNN+ krótkotrwałego przesyłania strumieniowego CNN, a także szereg skryptowych serii opracowywanych na TNT i TBS.

W tym samym wątku na Twitterze aktor wezwał fanów serialu, aby pomogli znaleźć nowy dom dla Raised by Wolves, mówiąc, że jego showrunnerzy „mają w pełni zaplanowaną historię” na sezon 3.

#RenewRaisedByWolves Wezwanie do działania Nie jest niespodzianką, zwłaszcza po wiadomościach o fuzjach i tym, co dzieje się w Warner, że wiele programów nie zakończyło swoich fabuł. 3 czerwca 2022

Zobacz więcej

„Wciąż jest szansa, że ​​historia będzie kontynuowana i zakończy się w nowym domu”, kontynuował Salim, cytując „Wychowany przez „gargantuiczny” zespół produkcyjny Wolves, „niesamowity odbiór ze strony krytyków i krytyków oraz” bazę społeczności, że tak jest. silny". na arenie międzynarodowej”.

Aktor zainspirował się także zwrotem w niegdyś anulowanych projektach, takich jak The Expanse, Top Boy i Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, jako niedawne przykłady odnowienia projektów napędzanych przez fanów.

Analiza: gdzie może skończyć Raised by Wolves?

Kampania Salima #RenewRaisedByWolves jest zasadniczo próbą wyniesienia serialu science fiction na pierwszy plan transmisji strumieniowej, ale czy rywale HBO Maxa naprawdę podniosą ten serial w trzecim sezonie?

Sądząc po krytycznej i komercyjnej popularności Raised by Wolves, nie ma wątpliwości, że inne usługi przesyłania strumieniowego rozważą jego przyszłość, chociaż nie spodziewamy się, aby którykolwiek z trzech głównych konkurentów HBO (Netflix, Amazon i Disney) wkroczył i uratował dzień.

(Zdjęcie: HBO)

Netflix wykazał chęć wznowienia programów odwołanych w przeszłości; ma na przykład z Lucyferem i Tobą (otwiera się w nowej karcie), ale obecny kryzys subskrybentów streamera (i tendencja do anulowania własnych programów) sugeruje, że tak nie jest. t na rynku, aby powtórzyć sztuczkę w 2022 roku.

Prime Video ma gwiezdne zbiory podobnych seriali science fiction, chociaż większość z nich została zamówiona przez Amazon (sugeruje preferencje dla lokalnych franczyz), a Raised by Wolves wydaje się nieco nie pasować do rodzinnego Disney Plus.

Jednak podusługa Disney Plus Star tego ostatniego może być potencjalnym miejscem docelowym dla serii, która ładnie pasowałaby do bardziej dojrzałych dramatów science-fiction, takich jak Wojna światów.

W nadchodzących miesiącach będziemy Cię informować o wszelkich wiadomościach, jakie o tym usłyszymy.

Udostępnij to