HBO odwołało The Time Traveller's Wife już po jednym sezonie.

Program, który był adaptacją bestsellerowej książki Audrey Niffenegger, wystartował dopiero 15 maja, ale sieć wyraźnie widziała wystarczająco dużo, by nazwać czas już po sześciu odcinkach.

Żona Podróżnika w Czasie podążyła za Clare Rose Leslie i Henrym Theo Jamesa, parą, której związek jest dość skomplikowany przez stan Henry'ego, chorobę genetyczną, która powoduje, że często i nieprzewidywalnie podróżuje w czasie, pozostawiając Claire w tyle.

Steven Moffat, najbardziej znany ze swoich prac nad Doktorem Who i Sherlockiem, zaadaptował serial dla HBO, podczas gdy David Nutter, który był za kamerą w niektórych z najbardziej kultowych odcinków Gry o Tron, pełnił funkcję głównego reżysera.

W oświadczeniu dostarczonym do Ostatecznego terminu (otwiera się w nowej karcie) rzeczniczka HBO powiedziała: „Chociaż HBO nie będzie się rozwijać z drugim sezonem Żony podróżnika w czasie, mieliśmy zaszczyt współpracować z wybitnymi gawędziarzami Stevenem Moffatem i Davida Nuttera. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Twoją pasję, ciężką pracę i troskę w adaptacji tej ukochanej książki. Dziękujemy również Theo i Rose, a także reszcie naszej wspaniałej obsady za ich serdeczne występy, które całkowicie zachwyciły publiczność.

Finał serialu wyemitowano zaledwie 12 dni temu, a Moffat mówił o planach na więcej, mówiąc TVLine (otwiera się w nowej karcie): „W książce jest wystarczająco dużo soku na więcej niż jeden sezon. Ale jednocześnie nadal chciałbym nazwać to serią limitowaną, ponieważ nie może trwać wiecznie. musi przestać Wiemy już mniej więcej jak to się kończy. Przypuszczam, że to historia losu. Koniec jest zintegrowany z początkiem.

Niestety dla niego koniec nastąpi już po sześciu odcinkach.

Dlaczego HBO wyciągnęło wtyczkę?

Publiczność pokazu musiała być niewystarczająco liczna, na co nie pomogły absolutnie okropne recenzje z pokazu.

Ma 38% ocenę Rotten Tomatoes (otwiera się w nowej karcie) z recenzjami opartymi na fabule, dialogach i książce Moffata, która prawie powszechnie była nazywana niefilmowalną.

Były też mocne dowody na poparcie tego…

Eric Bana i Rachel McAdams w filmowej wersji The Time Traveller's Wife (Źródło zdjęcia: Warner Bros)

Analiza: Niektóre książki po prostu nie działają na ekranie...

Rzeczywiście. To już drugi raz, kiedy jest kręcony.

Książka została wybrana do filmu przez firmę producencką Brada Pitta Plan B Entertainment jeszcze przed jej wydaniem, a Warner Brothers poparła ją obietnicą wystawnej adaptacji. Ostatecznie adaptacja okazała się niefortunna. Stephen Spielberg i David Fincher wyrazili zainteresowanie podjęciem go, ale nigdy tego nie zrobili. Gus Van Sant był na chwilę związany, a potem odszedł. W końcu zatrudniony został Robert Schwentke, twórca kolosalnego indyka RIPD i roztrzaskanego thrillera akcji Wężowe oczy.

Rezultat, z udziałem Erica Bany i Rachel McAdams, był kosztownym bałaganem, powstałym po produkcji nękanej niekończącymi się powtórkami i przeróbkami w ostatniej chwili. Krytycy też tego nienawidzili. I, jak na ironię, ma 38% ocenę Rotten Tomatoes (otwiera się w nowej karcie), podobnie jak adaptacja HBO.

Ironiczny zwrot w historii, który miał naprawić błędy oryginalnej adaptacji. Niektóre książki lepiej pozostawić wyobraźni ich czytelników.

Wybraliśmy pięć kolejnych książek, które wymagają potraktowania miniserialu po nieudanym filmie, możesz sprawdzić nasze typy tutaj.

Udostępnij to